Choroba Hashimoto: czy można jeść słodycze?

Kiedy to, co jemy, ma przywrócić nam zdrowie, znalezienie smakołyków przy chorobie Hashimoto, które spełniałyby nasze potrzeby dietetyczne, a jednocześnie były rozkoszą dla kubków smakowych, może być prawdziwym wyzwaniem. Kupowane w sklepach przekąski bezglutenowe czy paleo nie zawsze są bezpieczne, bo mogą zawierać orzechy, nieodpowiednie dla osób na diecie autoimmunologicznej.

Desery! Czasami po prostu mamy ochotę na coś słodkiego, ale na wczesnym etapie leczenia Hashimoto wahania poziomu cukru we krwi mogą prowadzić do zaburzeń nastroju i gwałtownego spadku energii, a także obciążać nadnercza.

Efekty spożycia cukru można zrównoważyć, łącząc czekoladę z dobrymi tłuszczami i białkiem, jak na przykład w przedstawionym w galerii przepisie na pyszny pudding z awokado, który można podać ze świeżymi owocami jagodowymi lub posypany wiórkami ze świeżego kokosa.

W naszej galerii przedstawiamy kilka smacznych przepisów na desery przy chorobie Hashimoto, które pojawiły się w książce Izabeli Wentz "Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto".