Choinka w doniczce

Coraz częściej rezygnujemy z zakupu naturalnych drzewek choinkowych na rzecz alternatyw bardziej przyjaznych środowisku i naszemu portfelowi. Choinka w doniczce wydaje się być "złotym środkiem" – jest nie tylko tańsza niż cięta choinka, ale też bardziej przyjazna dla środowiska. Jeśli chodzi o względy estetyczne to jest równie piękną dekoracją co cięte drzewko, a zatem nie ma powodów do obaw, że w domu nie będziecie czuć świątecznej atmosfery.

Przeczytaj również: Alergia na choinkę może zepsuć nam Święta! Wiemy jak rozpoznać i zwalczyć objawy!

Choinka w doniczce: jaką wybrać?

Jaką choinkę w doniczce wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele gatunków – polecamy świerk kłujący (srebrny) oraz serbski, a także jodłę kaukaską i sosnę pospolitą. Popularny jest również klasyczny świerk pospolity. Gdzie kupić choinkę w doniczce?

Drzewka można dostać w wielu punktach sprzedaży – od profesjonalnych sklepów ogrodniczych do supermarketów. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na jedno – choinka w doniczce powinna być ukorzeniona. Tylko wtedy będziemy mieli możliwość posadzić ją później w ogrodzie czy lesie. Korzenie dają też gwarancję, że choinka będzie dłużej stała w mieszkaniu świeża i zdrowa. Jeśli zastanawiacie się czy wybrać cięte drzewko czy choinkę w doniczce – wybór jest prosty! Choinka w doniczce to eko rozwiązanie, dzięki któremu dbamy o planetę nie tracąc nic z magii Świąt!

Zobacz także: Jak stylowo udekorować dom na Święta? Najpiękniejsze pomysły na świąteczne aranżacje

Choinka w doniczce: pomysł na świąteczne dekorowanie domu

Choinka w doniczce to również fajny pomysł do tworzenia świątecznych dekoracji. W tym przypadku nie musi być do duża choinka w doniczce, na którą trzeba przeznaczyć już więcej budżetu. Małe drzewko w ozdobnej osłonce połączone ze świetlnymi dekoracjami da nam świąteczny klimat w mieszkaniu. Jeśli choinkę w doniczce dodatkowo wokół udekorujemy bombkami, szyszkami czy orzechami, to mamy szybki i efektowny sposób na świąteczną dekorację. Możliwości jest tyle, na ile pozwala nam nasza wyobraźnia, a jest ona w przypadku niektórych nieograniczona.

Zobacz także:

Boże Narodzenie 2020: 7 pomysłów na dekoracje domu ze świątecznej kolekcji H&M Home

Bombki na choinkę z papieru - najpiękniejsze inspiracje z Instagrama!

Bożonarodzeniowy świecznik DIY - pomarańcza i goździki

Przygotowałyśmy dla was galerię z ciekawymi stylizacjami choinki w doniczce. Która podoba Wam się najbardziej?