Chiński znak zodiaku Tygrys: charakterystyka

Chiński znak zodiaku Tygrys jest osobą obdarzoną ogromną mocą, ale jednocześnie bardzo wrażliwą na krytykę. Tygrysami są osoby urodzone w latach 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022. Ludzie spod tego znaku są najczęściej bardzo rodzinni i opiekuńczy. Na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie nieustraszonych twardzieli, w głębi serca mają jednak ogromne pokłady miłości, którą chętnie obdarowują swoich najbliższych. To uparte osoby, które lubią rywalizację, ale jednocześnie bardzo źle znoszą przegraną i nie chcą słyszeć słów krytyki, nawet gdy jest ona konstruktywna. Podobnie jak chiński znak zodiaku smok, nie zważają na ryzyko i niebezpieczeństwo. Tygrys, gdy należy podjąć akcję najpierw działa, a dopiero potem myśli, co niekiedy może wpędzić go w kłopoty. Tygrysy nienawidzą plotek i pomówień - zwłaszcza na swój własny temat. Bez zawahania się udzielą też szczerej odpowiedzi na każde pytanie, nawet jeśli istnieje ryzyko, że zranią tym czyjeś uczucia. Za zachodni odpowiednik tego znaku zodiaku najczęściej uznaje się Wodnika.

Zalety zodiakalnego Tygrysa

  • Szczodrość i gościnność - Tygrys jest oddanym przyjacielem, który sprawi, że zawsze będziesz czuć się u niego jak w domu;
  • Prawdomówność - Tygrys nigdy nie nadużyje twojego zaufania.
  • Nastawiony na działanie - Tygrysy są niezwykle skuteczne w pracy, a ewentualne przeszkody jedynie nakręcają je do działania.

Wady zodiakalnego Tygrysa

  • Brawura - odwaga Tygrysa łatwo może zmienić się w nieodpowiedzialność;
  • Skoncentrowanie na sobie - Tygrys zawsze stawiać będzie swoje potrzeby na pierwszym miejscu;
  • Duże ego - ten znak zodiaku nie radzi sobie z krytyką, Tygrysy zawsze chcą czuć się najlepsze.

Tygrys: talizmany

Zodiakalnemu Tygrysowi sprzyjać będą takie liczby mocy jak 1, 3 oraz 4. Planetą, która najmocniej rezonuje z jego energią, jest Uran. Tygrys może też skorzystać z mocy magicznych kamieni, w szczególności dobrze działać będą:

  • malachit;
  • awenturyn;
  • kwarc różowy;
  • tygrysie oko.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Chiński znak zodiaku Tygrys w miłości

Podobnie jak wielki kot, od którego bierze swoją nazwę, zodiakalny Tygrys jest pełen gracji, godności oraz poczucia mocy. Choć jego aparycja zwraca uwagę, należy mieć się na baczności i nie przeciągać struny. To spokojna osoba, która w razie potrzeby może w ciągu sekundy przejść do ataku. Z tego powodu roztacza wokół siebie niemal magnetyczną aurę. Na początku zdaje się być nieco tajemnicza lub niedostępna, są to jednak tylko pozory. Gdy ktoś wpadnie jej w oko, zrobi wszystko, aby stało się to oczywiste. Tygrys jest romantykiem. Dla ukochanej osoby napisze wiersz, zorganizuje piknik pod gwiazdami, kupi kwiaty i zasypie drobnymi, ale osobistymi upominkami. Tygrysy to niezwykle sentymentalni kochankowie, którzy przez długie lata są w stanie odczuwać motyle w brzuchu, a co więcej - potrafią utrzymać je przy życiu u swojej drugiej połówki. 

Kobieta Tygrys

Kobieta Tygrys rzadko bywa singielką. Lubi flirtować i być w centrum uwagi, a partnerów zmienia jak rękawiczki. W związku jest typem osoby, z którą można konie kraść, uwielbia wyzwania i trudno jej usiedzieć w miejscu. Od swojej drugiej połówki oczekuje ciągłego zainteresowania i niemal noszenia na rękach. Uwielbia być adorowana, dlatego, gdy jedna osoba nie daje jej wystarczająco dużo uwagi, bez zawahania się zmieni obiekt zainteresowań. W związku będzie pilnie strzec swoich interesów, dlatego wszelkie próby ograniczenia jej wolności są z góry skazane na porażkę. Jednocześnie, jednak gdy się zakocha, jest niezwykle lojalna, będzie wytrwale stać u boku swojej drugiej połówki, i jeśli zajdzie potrzeba, bronić jej przed całym światem.

Mężczyzna Tygrys

Jeśli należysz do osób, które uważają, że na świecie nie ma już prawdziwych romantyków, to zmienisz zdanie, kiedy poznasz zodiakalnego Tygrysa. Ten mężczyzna jest połączeniem wrażliwości i pewności siebie. Podoba się kobietom i doskonale o tym wie, ale nie wykorzystuje tego, aby wdawać się w przelotne romanse - jego marzeniem jest miłość na całe życie. Roztacza wokół siebie wrażenie siły i poczucia bezpieczeństwa, a swojej ukochanej gotowy jest podarować gwiazdkę z nieba. Brzmi jak bajka? Niestety, ten książę na białym koniu ma też wady, a jedną z największych jest jego porcelanowe ego, które wymaga stałego dopieszczania. Mężczyzna Tygrys nie przyjmie do wiadomości niczego, co nie będzie pochwałą, a komunikacja dotycząca potencjalnych konfliktów w związku może niezwykle trudna.

Tygrys: dopasowanie

Chiński znak zodiaku Pies będzie prawdopodobnie najlepszym romantycznym dopasowaniem dla zodiakalnego Tygrysa. Oba te znaki cenią sobie szczerość i lojalność, są pracowite, a gdy przyświeca im wspólny cel, będą wzajemnie wspierać się w jego realizacji. Ta para ma szansę na szczęśliwy związek, pełen romantycznych uniesień, ale oparty na fundamentach zbudowanych z przyjaźni i zaufania. Koń i Świnia to znaki, które również mają spore szanse na zgodne pożycie z Tygrysem, jednak nie będą już sprawiać wrażenia aż tak dobranych, jak pierwsza dwójka. Kandydaci na przelotny romans lub wakacyjną miłość to Kogut oraz Królik - związek z nimi pełen będzie namiętności, ale na dłuższą metę, żadne z nich nie będzie się czuło w nim do końca spełnione.

Zobacz także:

Chiński znak zodiaku Małpa, a także Owca i Wąż to znaki, które nie mają na co liczyć u Tygrysów. Nawet jeśli na początku pojawi się między nimi chemia, to szybko zmieni się ona w głębokie rozczarowanie, a nawet złamane serce.

NIE PRZEGAP:

Horoskop chiński Tygrys: praca

Tygrys jest ambitny, aktywnie walczy o swoje interesy i nie lubi się podporządkowywać. Osoby urodzone pod tym znakiem często zmieniają pracę, w nadziei, że uda im się znaleźć miejsce, które jeszcze bardziej będzie odpowiadać ich potrzebom. Większość z nich zakłada własne firmy lub poprzestaje na innej formie samozatrudnienia, nie mogąc znieść faktu, że mają nad sobą jakiegoś szefa. Tygrysy są łakomym kąskiem na rynku pracy, ponieważ ze względu na swoje niespożyte pokłady energii mogą pochwalić się bardzo szerokim doświadczeniem i imponującą kolekcją dyplomów. Ten znak zodiaku będzie czuł się jak ryba w wodzie we wszystkich zawodach, w których nie sposób uniknąć konfrontacji, takich jak prawnik. Dobrze odnajdzie się też tam, gdzie do działania napędzać go będzie duże ryzyko, na przykład na giełdzie. Tygrys nie boi się też kierowniczych stanowisk, a w swojej firmie prawdopodobnie wyrobi sobie reputację tego, który wciąż kłóci się ze swoimi przełożonymi lub jest przewodniczącym związku zawodowego.

Horoskop chiński Tygrys: relacje z bliskimi

Tygrys jest zwierzęciem terytorialnym i coś z tego udziela się również osobom, urodzonym pod znakiem Tygrysa. Ponad wszystko cenią one sobie swoją osobistą przestrzeń i źle znoszą wszystkie zmiany, które zaszły w niej nie z ich inicjatywy. Ich domownicy nie mają łatwego życia - wszystko musi zawsze być po myśli zodiakalnego Tygrysa, a każdy odłożony nie w swoje miejsce przedmiot może stać się powodem do awantury. Co ciekawe, nie jest to równoznaczne ze sztywnością myślenia. Tygrysy kochają przygody. Dla swojej rodziny chętnie zorganizują wypad niespodziankę do parku rozrywki lub wrócą do domu z prezentami, które wręczą bez okazji. Wspomnieć należy również o tym, że ta swoboda i zamiłowanie do spontaniczności nie znikają, kiedy Tygrys zostaje rodzicem. Wprost przeciwnie - jego pociecha nie może narzekać na nudę. Cyrk, basen, plac zabaw - to miejsca, w których można znaleźć jego dzieci, razem z samym Tygrysem, który niekiedy zdaje się sam bawić najlepiej ze wszystkich. Niestety zupełny brak rutyny i konsekwencji w wychowywaniu dzieci nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, nic więc dziwnego, że Tygrysie pociechy należą do jednych z najbardziej rozpieszczonych.

ZOBACZ TAKŻE: