Chiński znak zodiaku Szczur: charakterystyka

Chiński znak zodiaku Szczur będzie odnosił się do ludzi urodzonych w 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 oraz 2020 roku. Szczury są uważane za pierwszy wśród chińskich znaków zodiaku, co też mocno odbija się na ich charakterystyce. Osoby urodzone pod tym znakiem to naturalni liderzy obdarzeni charyzmą i zdolnościami przywódczymi. Nie lubią nudy ani rutyny - wciąż poszukują nowych wyzwań, a w swoich działaniach są nastawieni na cel i efekt. Mimo że, na pierwszy rzut oka mogą wydawać się spokojni, a nawet wycofani, to tylko pozory. Umysł Szczura pracuje wciąż na najwyższych obrotach, a on sam nie boi się łamać schematów, jeśli akurat miałoby przynieść mu to korzyści. To też sprytni manipulatorzy, którzy lubią mieć kontrolę nad sytuacją i nie zawahają się, by wykorzystać swój urok osobisty do zdobycia przewagi nad drugą osobą. Jako zachodnie odpowiedniki chińskiego Szczura najczęściej przytacza się Strzelca lub Wodnika.

Zalety zodiakalnego Szczura

  • Inteligencja połączona z intuicją - Szczur wie, jak wyprzedzić konkurencję.
  • Kreatywność i nieszablonowe myślenie.
  • Urok osobisty i charyzma - Szczury wzbudzają zaufanie i sympatię.
  • Pracowitość i nastawienie na efekt - Szczury są skazane na sukces zawodowy.

Wady zodiakalnego Szczura

  • Przebiegli manipulatorzy - Szczur wie, jak pokierować ludźmi ze swojego otoczenia i wykorzystać ich do własnych celów.
  • “Wszystko albo nic” - to jego motto; Szczur nie chodzi na kompromisy, a niekiedy może być wręcz apodyktyczny.
  • Pracoholizm - Szczur nie odpuszcza, dopóki nie dopnie swego, a to niekiedy może przywieść go na skraj wyczerpania i wypalenia zawodowego.

Szczur: talizmany

Jak każdy znak, również zodiakalny Szczur, ma swoje szczególne talizmany, które będą mu sprzyjać oraz wzmacniać jego energię. Szczęśliwe liczby Szczura to 2 i 3, jego planetą jest Jowisz a miesiącem, grudzień. Szczur może też skorzystać z mocy magicznych kamieni, a te, które szczególnie dobrze zgrają się z jego energią to:

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Chiński znak zodiaku Szczur w miłości

Zodiakalny Szczur będzie idealnym dopasowaniem dla osób, które nie lubią nudy i którym marzy się romans jak z filmu. To prawdziwy uwodziciel, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak może wykorzystać swoje atuty do zdobycia czyjegoś zainteresowania. Szczur zasypie cię kwiatami i słodkimi słówkami, ale nie bezinteresownie - w zamian oczekiwać będzie dwa razy tyle uwagi. Osoby urodzone pod tym znakiem uwielbiają komplementy i chcą czuć się wyjątkowo. Szczury, które z natury nie lubią się nudzić, są też zazwyczaj bardzo kreatywne w sypialni i o ile nie pozostają w monogamicznym związku, mogą często zmieniać partnerów. Gdy jednak postanowią zostać na dłużej u boku jednej osoby, są wiernym i oddanym towarzyszem życiem. Niestety związek ze Szczurem ma też ciemne strony - ten zodiak zawsze musi mieć ostatnie słowo. Szczury są uparte i nienawidzą tracić poczucia kontroli. Jeśli nie zechcesz oddać sterów w jego ręce, możesz być gotowa na prawdziwą burzę.

Kobieta Szczur

Kobieta Szczur ma bardzo wysokie standardy. Doskonale wie, czego oczekuje od związku i jest gotowa szukać tego do skutku. Choć w swojej głowie ma obraz idealnego partnera, nie oznacza to, że od wspólnego pożycia oczekuje zgody i spokoju - jest gotowa na awantury, a niekiedy wręcz ich wypatruje. Kobiety urodzone pod tym znakiem traktować będą małżeństwo jako jeden z życiowych projektów, na równi z pracą lub rozwojem osobistym. Nie oznacza to jednak, że są one chłodne lub pochodzą do relacji zadaniowo. W związku z kobietą Szczurem możesz spodziewać się ogromnej ilości ciepła. Miłość okazuje przede wszystkim poprzez troskę i codziennie dbanie o ukochaną osobę. Ta kobieta wychodzi naprzeciw potrzebom swojego partnera, jeszcze zanim on sam je sobie uświadomi.

Mężczyzna Szczur

Mężczyzna Szczur jest typem zdobywcy, który jednocześnie nie dopuszcza do siebie myśli, że mógłby się mylić. Lubi wyzwania, dlatego im bardziej poza jego zasięgiem znajduje się wymarzona partnerka, tym intensywniej będzie o nią zabiegał. W połączeniu z jego nieodpartym osobistym urokiem daje to niebezpieczne połączenie, przez które mężczyzna Szczur zyskał sobie reputację łamacza serc. Związek, w którym zatrzyma się na dłużej, będzie prawdopodobnie traktował jako długoterminową grę. Dlatego najczęściej wybiera wymagające i kłótliwe partnerki, które będzie mógł wciąż na nowo zdobywać czułymi słówkami i wielkimi, romantycznymi gestami. Swojej ukochanej przychyli nieba, ale w zamian oczekiwać będzie uznania i poklasku. Chiński znak zodiaku Smok, ze względu na swój temperament, będzie jednym z najlepszych dopasowań dla mężczyzny Szczura.

Szczur: dopasowanie

Chiński znak zodiaku Wół będzie świetnym dopasowaniem dla Szczura. Ta para ma szansę na zbudowanie relacji, która będzie nie tylko trwała, ale też, w której przez długie lata uda się utrzymać romantyzm. Chiński znak zodiaku Pies również może liczyć na udaną i stabilną relację ze Szczurem, prawdopodobnie będzie ona jednak pozbawiona gwałtownych wybuchów namiętności. Znaki, które będą idealnymi kandydatami na namiętny, ale krótki romans to:

Zobacz także:

Zodiakalne Konie i Szczury są, w przypadku romantycznej relacji, przepisem na katastrofę. To połączenie prawdopodobnie znienawidzi się już po kilku tygodniach, a początkowe przyciąganie zmieni się we wzajemną niechęć.

NIE PRZEGAP:

Horoskop chiński Szczur: praca

Określenie “wyścig szczurów” nabiera nowego sensu, kiedy poznajemy zodiakalnego Szczura w jego środowisku zawodowym. Te osoby nie zadowolą się półśrodkami. Pod presją ciągłego rozwoju mogą często zmieniać pracę lub stanowisko. Awansują błyskawicznie, potrafią zaskarbić sobie sympatię przełożonych i często w praktyce mają o wiele większy zakres wpływów, niż wynikałoby z zakresu obowiązków na papierze. Szczur czuje się jak ryba w wodzie na stanowisku szefa, jednak władza osadzona w strukturze firmy nie jest jego głównym celem - świetnie sprawdzi się też jako nieformalny lider zespołu. Napędza go poczucie odpowiedzialności i wpływu na swoje otoczenie.

Szczur zazwyczaj dużo zarabia i dużo wydaje. Mimo swojej rozrzutności nigdy nie narzeka na problemy finansowe i najczęściej ma odłożoną sporą sumę pieniędzy. Chętnie udzieli pożyczki swoim znajomym, ale sam unika zaciągania długów. Nie oszczędza też na osobach, na których mu zależy i kocha rozpieszczać swoich bliskich. Drogie prezenty i romantyczne kolacje to tylko początek. Szczur chce wzbudzać podziw i traktuje pieniądze jako środek do realizacji tego celu. Chiński znak zodiaku wąż to wymarzony partner biznesowy dla Szczura. To dwie silne osobowości, ukierunkowane na sukces, które wspólnie stworzą duet nie do zatrzymania. Mimo to, te dwa znaki nie powinny przenosić swoich relacji na sferę prywatną, a już na pewno nie na romantyczną.

Horoskop chiński Szczur: relacje z bliskimi

Chiński znak zodiaku Szczur jest gotowy zrobić dla swojej rodziny wszystko… oprócz usiedzenia w miejscu. Kocha swoich bliskich, chętnie też otoczy ich opieką, zwłaszcza w sensie finansowym, ale spokojne, rutynowe, rodzinne życie go dobija. Radość odnajdywać będzie w takich rzeczach jak planowanie wspólnych wakacji, organizowanie zabaw dla dzieci, wyjazdy do parków rozrywki oraz wspólne spędzanie czasu w restauracjach, basenach, placach zabaw itd. Szczura rzadko można spotkać w jego własnym domu, a jeśli już w nim jest, to prawdopodobnie właśnie przyjmuje gości. Może się również zdarzyć, że Szczur będzie forsował częste przeprowadzki, które irytować mogą partnera lubiącego zapuszczać korzenie. Dzieci Szczura są najczęściej rozpieszczone do granic możliwości. Lubi on dawać swoim pociechom dużo swobody i raczej stroni od sprawowania typowo rodzicielskiej kontroli. Stara się być dla dzieci raczej przyjacielem niż rodzicem, co niekiedy prowadzić może do utraty autorytetu, a to zaś do poważnych kłótni. 

ZOBACZ TAKŻE: