Chiński znak zodiaku Królik: charakterystyka

Chiński znak zodiaku Królik czasami bywa nazywany również kotem - w rzeczywistości jednak chodzi o ten sam zodiak, a oba pojęcia używane są wymiennie. Królik jest symbolem osób urodzonych w latach 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2003, 2011 oraz w 2023 roku. Osoby spod tego znaku są niezwykle uprzejme, kulturalne i grzeczne. Przez otoczenie często uważane są niezwykle czułe i urocze istoty, które łatwo zaskarbiają sobie sympatię. Króliki patrzą na świat ze spokojem i dystansem, a w życiu kierują się przede wszystkim rozumem. Choć są w głębokim i stałym kontakcie z własnymi uczuciami, nie pozwalają im przejąć kontroli nad sferą racjonalną. Swoje samopoczucie nader często uzależniają jednak od środowiska. Gdy otaczają się pozytywnymi, przychylnymi im ludźmi natychmiast zaczynają rozkwitać. Jednak, gdy tylko trafią między osoby, które nie będą nastawione zbyt przychylnie, wycofują się do swojej skorupy. W związku z tym znak ten będzie też najczęściej unikał otwartych sporów. Zodiakalny Królik stara się rozwiązać wszystkie konflikty przy pomocy dialogu, nigdy nie okazuje agresji i stroni od wszelkich jej form. Za zachodni odpowiednik tego znaku zodiaku uważa się Ryby. 

Zalety zodiakalnego Królika

  • Uważny obserwator - Królik woli stać z boku i uważnie przyglądać się osobom w swoim otoczeniu, dzięki czemu potrafi zgromadzić wiele cennych obserwacji.
  • Czuły przyjaciel - Króliki mają ogromną inteligencję emocjonalną i bardzo dbają o dobro swoich bliskich.
  • Elegancja - wygląd jest bardzo ważny dla Królików, wiedzą jak się ubrać i potrafią się nienagannie prezentować.

Wady zodiakalnego Królika

  • Niezdecydowany - podejmowanie szybkich i pewnych decyzji nie jest mocną stroną Królika.
  • Oportunista - Króliki są w stanie naginać swoje zasady i przekonania, jeśli akurat przysporzy im to jakichś korzyści.
  • Osoby spod tego znaku często wygłaszają pochopne opinie i są skłonne do osądów.

Królik: talizmany

Szczęśliwe liczby zodiakalnego Królika to 3, 4 oraz 9. Jego planetą jest Jowisz, a kolory, które szczególnie dobrze będą rezonować z jego energią to niebieski, czerwony oraz różowy. Również magiczne kamienie w tych barwach mogą przynieść szczęście zodiakalnemu Królikowi. Kryształy, które szczególnie dobrze zgrają się z wibracją tego znaku to:

  • jadeit;
  • malachit;
  • kwarc różowy;
  • awenturyn.

SPRAWDŹ KONIECZNIE:

Chiński znak zodiaku Królik w miłości

Chiński znak zodiaku Królik, który kojarzony jest z uczuciowością i delikatnością, może być uważany za kochliwy znak, który wciąż chodzi z głową w chmurach. Nic bardziej mylnego. Zodiakalnym Królikom wcale nie spieszy się do stałego związku. Do nowo poznanych osób podchodzą z dużym dystansem i podobnie jak płochliwe zwierzęta, od których biorą swoją nazwę, są gotowe uciec po każdym, najdrobniejszym alarmującym sygnale. W początkowej fazie relacji Króliki mogą więc wydawać się wycofane i chłodne, rzadko będą też otwarcie opowiadały o swoich uczuciach. Dzieje się tak, ponieważ bardzo boją się one zranienia. Ten znak zodiaku chroni swoje wrażliwe wnętrze na wszelkie sposoby, a często najskuteczniejszym z nich jest wycofanie się. W istocie ma on jednak ogrom miłości do przelania na ukochaną osobę. Gdy uda mu się otworzyć, uczucia będzie okazywać często i chętnie, jest jednak jeden warunek - jego czułości muszą zostać odwzajemnione. W przeciwnym razie straci on całą pewność siebie i wycofa się znowu do swojej skorupy.

Kobieta Królik

Kobieta urodzona pod znakiem Królika ma serce na dłoni. Jest czuła, opiekuńcza, empatyczna i potrafi wyjść naprzeciw oczekiwaniom drugiej strony. Gdy tylko jednak zacznie jej zależeć na kimś w romantyczny sposób, może zacząć się wycofywać przytłoczona ogromem własnych uczuć. Nie jest typem zdobywczyni, raczej nie wykona pierwszego kroku. Panicznie boi się odrzucenia, dlatego woli spokojnie czekać, aż to druga strona przejdzie do inicjatywy. Chiński znak zodiaku Koza będzie idealnym dopasowaniem dla kobiety Królika.

Mężczyzna Królik

Mężczyzna Królik ma nieco mniejsze opory przed przejęciem inicjatywy w relacji, nie oznacza to jednak, że będzie się on zachowywał jak typowy uwodziciel. Jest bardzo subtelny i delikatny, dlatego często największym powodzeniem cieszy się u romantyczek, którym odpowiada powolny rozwój relacji. Najlepsze związki tworzy jednak z osobami, które są o wiele bardziej wylewne od niego. Królik musi czuć, że osoba, z którą się wiąże inwestuje w ich relacje przynajmniej tyle samo, a najlepiej odrobinę więcej, niż on sam. Swojej drugiej połówki może szukać więc wśród zodiakalnych Świń.

Królik: dopasowanie

Horoskop chiński przewiduje jeszcze kilka bardzo dobrych dopasować dla zodiakalnych Królików. Oprócz wspomnianych już Kóz i Świń są to przede wszystkim Tygrys, Małpa i Wół. Co szczególnie ciekawe, mają one również szansę na udaną i szczęśliwą relację z drugim Królikiem. Choć czas, w jakim będą otwierać się przed sobą może być niezwykle długi, to przynajmniej żadnej ze stron nie będzie to przeszkadzało. Chiński znak zodiaku Pies lub Szczur mogą spróbować zbudować związek z Królikiem, jednak szanse na powodzenie zdają się być raczej znikome. Znaki, które w praktyce nie mają czego szukać u zodiakalnych Królików to:

Zobacz także:

NIE PRZEGAP:

Horoskop chiński Królik: praca

Króliki nie tylko mają niezwykle miłą aparycję, ale też wprost promieniują ciepłem i życzliwością. Nic więc dziwnego, że będą niezwykle skuteczne we wszystkich zawodach, które opierają się na nawiązywaniu relacji z drugim człowiekiem. Osoby spod tego znaku są świetne w pozyskiwaniu nowy klientów, to też bardzo utalentowani PR’owcy, skuteczni sprzedawcy oraz popularni coache czy psychoterapeuci. Oprócz tego Króliki są bardzo cierpliwe i zorientowane na drugą osobę, dlatego dobrze sprawdzą się w zawodach takich jak trener, nauczyciel, czy wykładowca. Choć są nisze, w których Króliki mogłyby zrobić oszałamiającą karierę, to życie zawodowe nie jest tym, co najbardziej je interesuje. Pracę postrzegają jako źródło utrzymania, a sensu życia upatrują raczej poza nią - w relacjach z bliskimi i w czasie wolnym. To w połączeniu z ich wrodzoną skromnością sprawia, że rzadko zajmują oni stanowiska kierownicze, starając się raczej nie angażować w życie swojego środowiska zawodowego.

Horoskop chiński Królik: relacje z bliskimi

Dom i rodzina to centralne elementy życia zodiakalnego Królika. Znak ten kojarzony jest też z płodnością i nic w tym dziwnego. Osoby te szybko decydują się na założenie rodziny, a ich potomstwo jest dość liczne. Doskonale spełniają się oni w roli rodziców i najczęściej wkładają bardzo dużo energii w wychowanie swoich maluchów. Z dziećmi spędzają ogromną część swojego wolnego czasu, organizując im najróżniejsze rozrywki. Bardzo często też ich własne samopoczucie zależne jest od samopoczucia członków ich rodziny. Gdy kimś z jego bliskich szarpią silne emocje, Królik empatyzuje z nim do tego stopnia, że przeżywa jej jak własne uczucia. Ten znak zodiaku jest też bardzo dobrym przyjacielem. Jak mało kto umie słuchać, nie ocenia i stwarza swoim przyjaciołom bezpieczną przestrzeń. Dodatkowo brzydzi się plotkami i intrygami, przez co możemy być pewni, że nigdy nie wygada naszych sekretów. Jest też świetny w łagodzeniu konfliktów, choć rzadko opowiada się po którejkolwiek ze stron.  

ZOBACZ TAKŻE: