Chiński znak zodiaku Koń: charakterystyka

Chiński znak zodiaku Koń ceni sobie w życiu wolność i możliwość samorealizacji. Jest on symbolem osób urodzonych w latach 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002 oraz 2014. Zodiakalne Konie to ludzie wielu talentów, bardzo często uzdolnieni w kierunkach artystycznych. Mimo swojego umiłowania swobody bardzo dobrze funkcjonują w grupie. Potrafią stworzyć sobie w niej miejsce dla siebie bez jednoczesnego zatracania swojego indywidualizmu. Z powodu swoich szerokich umiejętności, inni często podziwiają Konia i chętnie podążają za jego przykładem. On jednak nie czuje się zbyt pewnie w roli lidera, bardzo często brakuje mu pewności siebie, a odpowiedzialność za inne osoby może być dla niego przytłaczająca. Zdecydowanie bardziej widzi się jako wiernego kompana - jego wrodzona wrażliwość i empatia sprawiają, że jest świetnym przyjacielem, na którego zawsze można liczyć w potrzebie. Należy dodać jednak, że jego ciepła natura najczęściej nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Koń, gdy brak mu poczucia bezpieczeństwa, może być wycofany lub nawet oschły. Za zachodni odpowiednik tego znaku zodiaku uznaje się Bliźnięta.

Zalety zodiakalnego Konia

  • Dusza towarzystwa - Koń ma poczucie humoru, dzięki któremu łatwo zjednuje sobie sympatię otoczenia;
  • Energiczność - Koń jest pełen werwy, niestraszne mu też żadne wyzwania, ten znak chętnie stawia czoła przeszkodom;
  • Empatia - zodiakalny Koń jest prawdziwym empatą, wyczulonym na emocjonalne potrzeby innych.

Wady zodiakalnego Konia

  • Niepewny siebie - mimo swoich wielu talentów i pewnej pozycji w grupie znajomych, Konie bardzo często zaniżają własną wartość;
  • Wolność ponad wszystko - Konie nie znoszą ograniczeń, przez co nie są skłonne do chodzenia na kompromisy i mogą często czuć się samotne;
  • Przewrażliwienie - naturalna delikatność i brak pewności siebie sprawiają, że Koń może być niekiedy zbyt wrażliwy, przez co łatwo go zranić.

Koń: talizmany

Szczęśliwe liczby Konia to 3, 4 oraz 9. Planetą, która związana jest z tym znakiem zodiaku, jest Merkury. Koń może też skorzystać z magicznej mocy kryształów, a te, które szczególnie dobrze zgrają się z jego energią to:

  • bursztyn;
  • kwarc dymny;
  • agat ognisty;
  • hematyt.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Chiński znak zodiaku Koń w miłości

Koń lubi flirt, dlatego często mijają długie lata, zanim się ustatkuje. Największe szanse na to, by usidlić go na dłużej, ma chiński znak zodiaku Owca. Zanim jednak osiądzie on na stałe w jednej relacji, musi się wyszumieć. Często romansuje z ludźmi ze swojego otoczenia, nawet jeśli nie ma romantycznych intencji - traktuje to jako rodzaj sportu. Nic dziwnego jednak w tym, że zawsze znajdzie się ktoś chętny, aby iść z nim na randkę. Z Koniem nie ma mowy o nudzie. Może on sprawić, że nawet zwykła kolacja zmieni się w niezapomniany wieczór pełen żartów i fascynujących anegdot. Częste flirty mają jednak w przypadku Konia dość mroczne źródło, a jest nim jego brak pewności siebie, który stara się sobie kompensować zainteresowaniem innych osób. Wszystko to jednak zmienia się, gdy tylko Koń naprawdę się zakocha. Jest wrażliwym i czułym partnerem, który z radością wychodzi naprzeciw potrzebom swojej drugiej połówki.

Kobieta Koń

Kobieta Koń, kiedy się zakocha, może z łatwością zapomnieć o całym świecie. Choć brzmi to romantycznie, sytuacja ta ma swoje słabe strony. Zakochana z lekkością ignoruje wszystkie czerwone flagi oraz ostrzeżenia rodziny i znajomych, przez co może wplątać się w sytuację, której będzie w przyszłości żałować. Ukochanej osobie stara się dać kredyt zaufania, nawet jeśli ta nie zawsze na niego zasługuje. Lojalna kobieta Koń o niskim poczuciu własnej wartości jest więc łatwym łupem dla toksycznych narcyzów. Należy jednak dodać, że samo wejście w stały związek nie jest czymś, co nie przychodzi jej z łatwością. Dlatego, jeśli już się na to zdecyduje, możemy mieć pewność, że uczucie, które pojawiło się w jej sercu, jest wyjątkowo silne.

Mężczyzna Koń

Mężczyzna Koń, niezależnie od swojego wieku metrykalnego, jest młody duchem. Lubi się bawić, uwielbia towarzystwo i chętnie poznaje nowe osoby. W związek małżeński wchodzi grubo po 30 lub nawet 40, a jego wybranka jest najczęściej dużo młodsza. Choć świadomie opóźnia on powiedzenie sakramentalnego “tak”, nie oznacza to, że miłość nie jest dla niego ważna. Jego naturalna potrzeba bliskości bywa jednak w młodym wieku zdominowana przez potrzebę niczym nieskrępowanej zabawy. To doskonały kompan dla osób, które cenią sobie związki oparte przede wszystkim na przyjaźni. Jego językiem miłości jest wspólnie spędzony czas oraz dawanie dowodów na to, że swoją drugą połówkę zna, jak nikt inny na świecie.

Oprócz wspomnianej już Owcy spore szanse na długi i szczęśliwy związek z Koniem ma chiński znak zodiaku pies. Ciekawą i satysfakcjonującą, choć nie aż tak zgodną, relację Koń może zbudować z:

Zobacz także:

Zdecydowanie mniej optymistycznie rokuje jego związek z Kogutem lub Królikiem. Co ciekawe, marne są również szanse na dogadanie się z drugim Koniem. Nic w tym dziwnego - dwie unikające zobowiązań osoby nie mają zbyt wielkich szans na sukces. Chiński znak zodiaku Wół i Małpa powinny zaś raczej zapomnieć o szczęśliwy zakończeniu relacji z zodiakalnym Koniem.

ZOBACZ TAKŻE:

Horoskop chiński Koń: praca

Spora część Koni może żyć w przekonaniu, że po prostu nie lubi chodzić do pracy. Nic bardziej mylnego - Konie są z natury ambitne, szalenie pracowite i nie boją się pobrudzić sobie rąk. Problem leży jednak w tym, że jest niewiele zawodów, w których faktycznie będą się spełniać. Siedzenie przez 8 godzin za biurkiem nie jest dla niego. Koń w pracy musi być kreatywny - chce pozostawać w ciągłym ruchu, zarówno na poziomie fizycznym, jak i mentalnym. Jego umysł nie znosi utartych schematów i rutyny. Konie nie boją się również pracy freelancera - lubią chwytać się pojedynczych zleceń i co chwilę skupiać swoją uwagę na czymś innym. Najpełniej realizować się będą w zawodach artystycznych, taki jak na przykład scenograf, fotograf lub grafik. Szybko zmieniające się, krótkoterminowe zlecenia to ich żywioł. Inne zawody, w których mogą liczyć na sukces i satysfakcję to tatuator, projektant wnętrz, czy stylista. Dobrym partnerem biznesowym, z którym Konia połączy nić porozumienia, będzie chiński znak zodiaku Królik. Ta dwójka nie powinna jednak przenosić swoich relacji poza sferę profesjonalną.

Horoskop chiński Koń: relacje z bliskimi

Chiński znak zodiaku Koń jest typem osoby, która świetnie łączy dbanie o domowe ognisko z karierą zawodową. Myśli wielozadaniowo i ma podzielność uwagi. Jakimś cudem jest w stanie podczas telefonu z klientem, nastawić pranie, zrobić ciasto i odrobić lekcje z dzieckiem. Rzadko kiedy też odczuwa z tego powodu oznaki zmęczenia. Choć jego zapasy energii zdają się być niespożyte, w rzeczywistości, tak jak każdy człowiek, ma on swój limit. To jego bliscy są tymi, którzy często przypominają mu o konieczności odpoczynku i zrobienia sobie przerwy. Koń jest też kreatywnym rodzicem, który stawia na szeroki rozwój swoich dzieci. Jego pociechy mają więc okazję sprawdzić swoich sił w balecie, grze na instrumencie, zajęciach plastycznych i nauce języków obcych. Jednocześnie jednak rodzic Koń nie narzuca im własnych ambicji, wprost przeciwnie. Uczy je samodzielności i sprawia, że wszystkie potencjalne ścieżki rozwoju są jedynie pomysłem i opcją, a nie przykrym obowiązkiem.

NIE PRZEGAP: