Dlaczego nie możesz zajść w ciążę?

Chcesz zajść w ciążę? Bierzesz kwas foliowy, odstawiłaś produkty, które mogą szkodzić, stosujesz się do zaleceń lekarza? I wciąż test ciążowy pokazuje negatywny wynik? Powodem może być niedobrana pozycja seksualna w łóżku.

Według dyrektora Centrum Medycyny Seksualnej i Menopauzy pozycja misjonarska (która powszechnie uważana była za najlepszą do spłodzenia potomka) nie jest wcale najlepszym wyborem. Nie ma na to żadnych naukowych dowodów. Chodziły też plotki, iż pozycja „na pieska” pozwala na wytrysk bliżej szyjki macicy.

Jednak najnowsze badania pozycji seksualnych, dzięki którym możemy mieć największą szansę na zapłodnienie twierdzą, że tak naprawdę możecie kochać się jak tylko chcecie. Misjonarska, na łyżeczkę, na pieska - pozycja nie ma żadnego znaczenia.

Co pomaga zajść w ciążę?

Pierwszym czynnikiem, który ułatwia zajście w ciążę jest bowiem wiek. To on wpływa na naszą płodność. „Z punktu widzenia biologii, kobietom dużo łatwiej zajść w ciążę kiedy są w wieku do trzydziestu lat”. Zwiększenie szans na zapłodnienie może też przyjść razem z używaniem testów owulacyjnych przez co najmniej trzy miesiące. Jeśli one nie pomogą, warto udać się do specjalisty lub nakłonić swojego partnera do wykonania dodatkowych badań.

Wiadomo natomiast jak duża ilość seksu może się przyczynić do zajścia w ciążę. Najlepiej uprawiać go codziennie i bardzo dokładnie wyliczyć swoje dni płodne.  

 

Zobacz także: