Jak fajnie obciąć włosy?

Zmiana fryzury często może poprawić samopoczucie i wyjść na dobre, jednak czasem zdarzają się niechlubne wyjątki od reguły. Wy też zawsze zastanawiacie się dwa razy zanim drastycznie zmienicie nawet długość swoich włosów? Nie wspominając już o kolorze? Wygląda na to, że istnieje sposób, aby przekonać się jak można wyglądać w różnych długościach kosmyków i czy nowe cięcie na wiosnę będzie nam pasować. Co trzeba zrobić?

John Friedman, stylista fryzur, po latach praktyki w salonach fryzjerskich doszedł do pewnych wniosków. O tym jak będziemy wyglądać w różnych długościach włosów decyduje kąt, który wyznacza długość od ucha do podbródka.

Jak zmierzyć swoją twarz?

Weźcie do ręki ołówek i przyłóżcie go poziomo pod swoją brodą. Linijkę, którą trzymasz w drugiej ręce przyłóż pionowo pod uchem. Przecięcie ołówka i linijki wskazuje interesującą nas długość. Jeśli wynosi mniej niż 6 centymetrów, to jak Halle Berry i Audrey Hepburn, wasza  twarz jest stworzona dla krótkich włosów. Jeśli wynosi więcej niż sześć centymetrów, jak np. u Kim Kardashian czy Sarah Jessica Parker, długie włosy będą dla Was najlepszym wyborem.