Wernisaż fotografii organizowany przez Fundację Herosi wraz z podopiecznymi oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka to jedyna tego typu impreza w Polsce. Autorka zdjęć, na co dzień portrecistka i fotograf mody, Anna Powierża, w swoich ujęciach poszukuje piękna i niezwykłości jaką przekazują jej fotografowane dzieci. Każde ze zdjęć jest unikalne i wyjątkowe, pokazuje prawdziwe i szczere emocje. Udział w sesji zdjęciowej pozwolił dzieciom chorym na nowotwory wcielić się w role profesjonalnych modeli i modelek oraz odkryć kulisy sesji zdjęciowej, oderwać ich od trudów leczenia, odnaleźć własne ja, często zagubione pośród szpitalnych korytarzy.

Jedną z atrakcji wernisażu był wyjątkowy pokaz mody, w którym w roli modeli wystąpiły dzieci i młodzież znajdujące się pod opieką Oddziału Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Podczas pokazu zaprezentowały ubrania z kolekcji młodych polskich projektantów, m.in. Wioli Piekut, Gavel, Jak ta lala, Aleksandra Markowska, Kuba Bonecki, Madox. Stylizację pokazu przygotowała Karolina Trębacz oraz Atelier Kajetan Góra. Pokaz mody poprowadziła dziennikarka TVN Style Katarzyna Bosacka.

Spotkanie uświetniły recitale gwiazd muzyki: zespołu Loka, Lidii Kopani, Mateusza Mijala, znanego z „The Voice of Poland” Antka Smykiewicza i Michała Chmielewskiego oraz Adriana Kowalskiego (zespół Coffeina). O wyjątkowy klimat podczas wernisażu zadbał prowadzący Mateusz Szymkowiak, znany z programów "The Voice of Poland” oraz „Pytanie na śniadanie”.

Akcję swoją obecnością na wydarzeniu wsparły gwiazdy m.in. Ilona Felicjańska, Anna Wendzikowska, Dorota Williams, Olga Borys, Izabela Zwierzyńska, Gabriela Oberek, Anna Gzyra, Klaudia Halejcio, Ania Piszczałka, Aleksandra Szczęsna, Angel Oliferuk, Natalia Iwańska, Monika Jarosińska, Andrzej Deskur, Halina Bednarz, Hanna Bakuła.Podczas wernisażu została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Herosi,  przeznaczona na wsparcie oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
Szczegóły dotyczące działań Fundacji można znaleźć na stronie: http://www.herosi.eu/