Jak interpretować kartę Cesarzowej? Jeśli pytanie dotyczy osoby, Cesarzowa pokazywać będzie jej cechy. Karta może prezentować także łono natury, wskazując na pogodzenie się jednostki z tym, co potężniejsze od człowieka i niezależne od jego woli. Cesarzowa niejednokrotnie odnosi się również do konkretnego czasu w życiu oraz spodziewanych w nim wydarzeń. Przez większość interpretatorów karta uważana jest za pozytywną, w ogólny sposób mówiącą o przyjemnościach egzystencji.

Spis treści:

 1. Cesarzowa: tarot – jak odczytywać kartę?
 2. Cesarzowa: tarot - czas
 3. Cesarzowa: tarot - osoba
 4. Cesarzowa: tarot - uczucia, miłość, związek
 5. Cesarzowa: tarot - finanse, praca
 6. Cesarzowa: tarot - zdrowie
 7. Cesarzowa: tarot - rada, przeznaczenie
 8. Cesarzowa: tarot - karta dnia

Cesarzowa: tarot – jak odczytywać kartę?

Cesarzowa w tarocie bezpośrednio nawiązuje do archetypu matki, symbolizuje więc nie tylko narodziny w sensie dosłownym, ale również wszelkie wartości związane z macierzyństwem. Odnieść ją można także w sensie przenośnym: do powstawania nowego pomysłu, projektu, twórczych dążeń. To namacalne wcielenie aspektów uosabianych przez Kapłankę: ciągłego rozwoju, tworzenia i wzrostu.

Jeżeli rozkład tarota dotyczy konkretnej osoby, Cesarzowa wskazywać może na kobietę obdarzoną dużym autorytetem i posłuchem, piastującą ważne stanowisko lub dzierżącą władzę. Z drugiej strony to także człowiek opiekuńczy: realizująca się matka i żona, stawiająca na pierwszym miejscu rodzinę. Jeżeli jednak pytanie nie odnosi się do nikogo konkretnego, nadal pozostaje kilka możliwości. Karty tarota mogą w ten sposób informować o potrzebie ustatkowania się, znalezienia rodziny lub odpowiedzialnego partnera, zbudowania domu lub zakorzenienia się w jednym miejscu. Inne znaczenie wiąże się z potwierdzeniem, że sprawy finansowe i zawodowe obecnie są na dobrej drodze, a ciężka praca zagwarantuje dalsze sukcesy.

Pozytywny aspekt Cesarzowej to: płodność (także ciąża lub szczęśliwe narodziny), obfitość materialna, radość, dobrobyt i zadowolenie z życia, miłość, świadomość piękna i pogodzenie ze światem. Jeśli Cesarzowa jest odpowiedzią na pytanie o znaczeniu pozytywnym, należy przygotowywać się na szczęśliwe chwile: wszystkie plany zakończą się sukcesem. Znaczenie karty Cesarzowa w tarocie może mieć jednak także ciemniejszą stronę, mówiącą o nadopiekuńczości i osaczeniu przez drugą osobę, materializmie i próżności, niewierności lub rozwiązłości, zbyt intensywnych dążeniach do zyskania prestiżowej pozycji. Cesarzowa może wskazywać osobę nieprzychylną, która będzie podejmowała próby zdominowania, zdyskredytowania lub pozbycia się ze swego otoczenia (na przykład pracy) zadającego pytanie. Zazwyczaj taki człowiek dobrze się kamufluje i manipulacją zyskuje przychylność innych, by przeciągnąć ich na swoją stronę - podobnie działa wampir energetyczny. Czasem Cesarzowa, w niepomyślnym sensie, mówi także o kobiecie, dla której życie rodzinne nie stanowi priorytetu, nie chce ona mieć dzieci lub zajmować się rodziną, ale sytuacja życiowa ją do tego przymusza.

Cesarzowa: tarot – czas

Karta tarota Cesarzowa może odnosić się do różnych przedziałów czasowych. W sensie astrologicznym związana jest z zodiakalnym Bykiem, czyli okresem pomiędzy 20 kwietnia a 20 maja. Można odnieść ją także do konkretnych przedziałów czasowych, czyli symbolicznych 9 miesięcy - okresu ciąży i oczekiwania na nowe życie albo 3 lat pracy nad realizacją indywidualnych dążeń.

Cesarzową interpretować można także jako czas na poziomie świadomości: okres pozytywny, sprzyjający nowym pomysłom i kształtowaniu w sobie nowych przekonań.

Zobacz także:

Cesarzowa: tarot – osoba

Co oznacza karta Cesarzowa w tarocie, w odniesieniu do konkretnej osoby? Może to być matka, żona, partnerka. Z reguły to kobieta obdarzona silną osobowością, powszechnie szanowana, podziwiana. Czasami karta wskazuje na przedstawicielkę płci pięknej piastującą ważne stanowisko lub kobietę często znajdującą się w centrum uwagi. Bywa, że symbol Cesarzowej odnosi się po prostu do przyszłej matki.

Zawody, na które wskazywać może karta Cesarzowej to:

 • właścicielka lub szefowa firmy,
 • wizażystka, stylistka, osoba pracująca w branży związanej z pielęgnacją urody,
 • ekolog,
 • rolniczka, ogrodniczka,
 • architektka lub dekoratorka wnętrz,
 • weterynarz,
 • lekarz lub położna,
 • organizatorka uroczystości.

Cesarzowa: tarot – uczucia, miłość, związek

Bardzo często wróżenie z kart tarota odczytywane jest w kontekście pytań o uczucia i emocje. Pojawiająca się w rozkładzie Cesarzowa wskazuje na powodzenie w tym aspekcie. Może symbolizować kontynuację dotychczasowej harmonii lub zwiastować odrodzenie się uczuć. Często zapowiada także narodziny dziecka.

Cesarzowa to jednak nie tylko pozytywy. Odwrócona pozycja karty zwiastuje przedmiotowe, wyłącznie erotyczne traktowanie partnera, nadmierną fascynację i namiętność lub wykorzystywanie wdzięków do czerpania zysków na gruncie zawodowym, społecznym lub finansowym. Czasem to także silna potrzeba sprawowania kontroli, usuwająca w cień spontaniczność.

Podczas wróżenia należy pamiętać, że karty tarota wyczuwają gniew, strach, zadowolenie czy też zmartwienie. Warto oczyścić się z gnębiących myśli i przyjść neutralnym na seans wróżebny. W ten sposób będzie można jak najlepiej odczytać znaczenie kart oraz uczucia danej osoby wobec nas.

Cesarzowa: tarot – finanse, praca

Karta Cesarzowa w tarocie może mówić o znaczącej poprawie finansów, dużym sukcesie na gruncie zawodowym (na przykład awansie lub podwyżce) lub udanej inwestycji. W sensie ogólnym wskazuje na dostatek i satysfakcję z wykonywanej pracy. Może symbolizować także umiejętne kierowanie zespołem.

W pozycji odwróconej karta wskazuje na dokładne przeciwieństwo takich optymistycznych znaczeń: niepowodzenie, problemy materialne lub poczucie stagnacji.

Cesarzowa: tarot – zdrowie

W kontekście zdrowia Cesarzowa najczęściej odnosi się do sytuacji kobiety. Jeśli zadającym pytanie jest mężczyzna, prawdopodobnie interpretacja kart tarota powinna podążać w kierunku ważnej osoby płci żeńskiej obecnej w jego życiu. Najczęściej mowa o możliwości zajścia w ciążę, dobrym samopoczuciu i dużych siłach witalnych.

Jeśli Cesarzowa miałaby mówić o problemach zdrowotnych, z reguły nawiązywać będzie do blizn, problemów skórnych, podrażnień i innych dolegliwościach, niekorzystnie odbijających się na wyglądzie. Cesarzowa związana jest z planetą Wenus, dlatego choroby mogą dotyczyć również: gardła, nerek, tarczycy oraz układu moczowo-płciowego.

Cesarzowa: tarot – rada, przeznaczenie, wydarzenia

Aby odczytać znaczenie Cesarzowej w kontekście losu i przełomowych wydarzeń, warto spojrzeć w szczegółowy opis kart tarota. Widząc ten właśnie symbol, można spodziewać się spełnienia i satysfakcji. Oznacza, że pytający jest blisko etapu, w którym to, co dotychczas zrobił, przynosi mu wiele zadowolenia. W związkach panuje zgoda, w pracy - ciąg sukcesów. Cesarzowa może oznaczać także: ważny wyjazd, udaną inwestycję lub zdobycie popularności. Wróży zbieranie plonów ze wszystkich wcześniejszych działań. Odwrócona karta Cesarzowa w uczuciach przynieść może niewierność, nieumiejętność radzenia sobie z przypisaną rolą w rodzinie, przesadne wyrażanie uczuć i osaczanie drugiej osoby.

Jako karta - porada Cesarzowa sugeruje zatroszczyć się o najbliższych i okazywać im więcej uczuć. Mówi również, że warto zadbać o swoją kobiecość i piękno - zarówno fizyczne, jak i duchowe. Osobom wolnym Cesarzowa wskazuje dobry moment na stabilizację i założenie rodziny. Pojawienie się Cesarzowej może też oznaczać, że życie domowe zostało przez pytającego zaniedbane i warto poświęcić mu więcej czasu albo też że kariera potrzebuje więcej uwagi. W każdym przypadku karta Cesarzowej radzi, by cieszyć się z trwającej chwili.

Cesarzowa: tarot – karta dnia

Znaczenie kart tarota może odnosić się również do konkretnych dat. Cesarzowa, jako karta dnia, mówi: Ciesz się tym, co masz. Wskazuje, że pomysły, które pojawią się właśnie dzisiaj, mogą przynieść ważne w długoterminowej perspektywie owoce.

Sprawdź też: