Aktywność fizyczna o charakterze aerobowym

Zamierzasz wyeliminować nierówności na udach? Nie musisz kupować od razu kosmicznych legginsów i butów rzeźbiących sylwetkę, wystarczy średnio intensywny, ale długotrwały wysiłek. Spacer, jogging, rolki – to najskuteczniejsze sposoby na usprawnienie układu krążenia i przepływu limfy. 

Racjonalna dieta

Zbilansowana, zwłaszcza jeśli chodzi o dostarczanie tłuszczów i węglowodanów. Zupełne ich odstawienie w okresie wiosennej batalii antycellulitowej jest nierozsądne. SA potrzebne, zwłaszcza tłuszcze. I to różne! Sięgaj po olej lniany, winogronowy, z ogórecznika i oliwę. Za to warto na pewno skontrolować ilość pochłanianego crème brûlée. 

Umiejętność radzenia sobie ze stresem

Stres to cichy sojusznik cellulitu. Jedyne antidotum to znalezienie takiej formy aktywności, która nas relaksuje. 

Luźne ubrania

Moda skłania nas do noszenia seksownych rurek, jednak u dziewczyn, które maja problemy z krążeniem (czyli u większości), zbyt obcisłe ciuchy nasilają objawy cellulitu. 

Picie dużych ilości wody

Nie ma reguły, ile wody powinnyśmy pić, ale to istotny element zwalczania cellulitu. Jeśli dostarczymy jej dużo, organizm będzie w stanie nadążyć z „wywozem nieczystości”, które gromadzą się w ciele w postaci cellulitu. 

Masaże, zwłaszcza endermologia

Z doświadczenia wiem, że jest najskuteczniejsza. Zasysanie skóry, rozbijanie komórek tłuszczowych i rozluźnianie uciśniętych włókien kolagenu jest efektywną metodą mobilizowania układu limfatycznego. Kobiety, które poddają się serii 12 zabiegów, widzą znaczne wygładzenie i wyrównanie wypukłości skóry. Dodatkowym atutem kuracji jest wzrost kolagenu średnio o 27-130%. Daje to niesamowitą poprawę jędrności skóry.

Dobrze zaplanowany program antycellulitowy

Walka z cellulitem domowymi sposobami (dieta, ruch, picie dużej ilości wody) jest cenna. Ale terapeuta, który przez lata zdobywał doświadczenie na setkach pacjentek, i program przez niego ułożony będą najlepszym „partnerem” dla kobiety pragnącej rozliczyć się z nielubianym defektem skóry