Camilo Villegas opowiada o śmierci córki

Camilo Villegas i jego żona Maria Ochora Mora stracili dwuletnią córeczkę Mię. U dziewczynki zdiagnozowano raka mózgu i kręgosłupa. Słynny golfista przyznaje, że zabrali córkę do lekarza, gdy tylko zauważyli niepokojące objawy. Na początku nic nie wzbudziło ich podejrzeń, ponieważ założyli, że dziewczynka po prostu zaczęła ząbkować. Stała się nagle o wiele mniej aktywna i często płakała. Wieści okazały się jednak znacznie gorsze. O chorobie swojej córki Camilo Villegas poinformował media dzień przed tym, jak miał grać w Korn Ferry Challenge.

Zawsze chodziła ze mną na siłownię; to było jedno z naszych miejsc. Zawsze była jak mała małpka, wspinała się na wszystko. Pewnego dnia zauważyłem, że brakuje jej energii. W nocy płakała więcej niż zwykle. Ząbkowała, więc zabraliśmy ją do pediatry, myśląc, że to było przyczyną.

Dwuletnia Mia trafiła do szpitala dziecięcego w Miami 14 marca. Po wykonaniu badań u dziewczynki stwierdzono raka. Camilo Villegas i Maria starali się być silni i nie tracić nadziei, że ich córka powróci do zdrowia.

Moja żona była bardzo silna. Jednak wiedziałem, że nie mamy teraz innego wyjścia niż być silni. Możesz albo być silny, albo się załamać. Nie chcę, żeby żałowano naszej rodziny. Taka jest rzeczywistość i jedyne czego chcę to pozytywna energia.

Mówił również, że córka jest dla niego wielką inspiracją.

Moja żona jest dla mnie wielkim oparciem, a córka Mia ogromną inspiracją. To, jak walczy o życie, jest niesamowite.

Nowotwór okazał się rozwijać bardzo szybko. Mia była zbyt mała, by móc z powodzeniem przejść niezbędną kurację. Camilo Villigas zdradził jednocześnie, że lekarze wciąż dawali im nadzieję. Mówili, że niekiedy tego typu zmiany ustępują równie szybko, co się pojawiają. Niestety tak nie stało się w przypadku dziewczynki. Mała Mia przegrała walkę z nowotworem. Zarówno operacja, jak i chemioterapia skończyły się niepowodzeniem. Zmarła w poniedziałek 26 lipca. Komisarz PGA Tour, Jay Monahan podzielił się tą informacją z mediami.

PGA Tour jest głęboko zasmucona utratą członka naszej rodziny, Mii Villegas. Łączymy się w smutku z Camilo i Marią, a nasze myśli i modlitwy są z rodziną Villegas.

ZOBACZ TEŻ: "Czym skorupka za młodu nasiąknie", czyli o profilaktyce czerniaka z dr Małgorzatą Marcinkiewicz [WYWIAD]

Żona Camilo Villegas komentuje śmierć córki

Maria Ochora Mora, matka zmarłej dwulatki, podzieliła się smutną wiadomością na swoim Instagramie. Zadziwia nas siła i niezłomność matki w obliczu tej strasznej tragedii.

Bycie twoją mamą było największym darem w moim życiu. Każdego dnia dziękuję Bogu za to przeżycie, przez które razem przeszliśmy. To było najtrudniejsze, co mnie spotkało, ale też i najpiękniejsze. Jestem wdzięczna za tę lekcję. Jestem bardzo dumna z ciebie, z nas.

Dalej zaznacza, że choć było to niezwykle trudne doświadczenie, to stara się przyjąć je z pokorą i jest wdzięczna za czas spędzony z córką. Prosi też fanów, o zachowanie optymizmu i by wspominali Mię jako zdrową i szczęśliwą.

Camilo Villegas nie skomentował jeszcze swojej straty.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maria (@maria_ochoam) Maj 10, 2020 o 2:05 PDT

ZOBACZ TEŻ: Janina Ochojska pokonała raka piersi. "Pokazujesz nam, że życie ma wielką wartość"