Byk i Waga dopasowanie

Byk i Waga to znaki zodiaku, które wiele łączy i którym jednocześnie niekoniecznie wychodzi to na dobre. Oba znaki koncentrują się w życiu przede wszystkim na przyjemnościach, lubią estetyczne przestrzenie, drogie prezenty i dużo uwagi przywiązują do powierzchowności. Waga i Byk znajdują się w mocy planety Wenus, co oznacza, że pragną w życiu przede wszystkim piękna i harmonii. Mimo tego, ich relację z trudem nazwać można harmoniczną. Choć dzielą ze sobą spojrzenie na świat, to ich usposobienie różni się od siebie tak, jak władające nimi żywioły. Będący ziemskim znakiem Byk pragnie w życiu stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Nie odmawia sobie przyziemnych przyjemności. Dba o swoje ubranie, otoczenie i gadżety, aby stworzyć wokół siebie estetyczną przestrzeń, która będzie potwierdzeniem jego statusu. Waga, która związana jest z żywiołem powietrza, często chodzi z głową w chmurach, bywa nieobecna i rozmarzona, mimo swojego umiłowania harmonii, jest wiecznie zdezorganizowana, spóźniona i niezdecydowana, a zejście na ziemię może zająć jej nieco czasu. Taki zestaw cech łatwo zirytować może bardziej pragmatycznego Byka. 

Czy Waga i Byk to dobre połączenie?

Byk i Waga nie lubią odmawiać sobie w życiu tego, co przyjemne, a to oznacza, że kochają poznawać nowych ludzi i nie mają nic przeciwko, by wdawać się romanse. Oba te znaki aktywnie poszukują miłości i uwielbiają czuć motylki w brzuchu. W początkowej fazie znajomości zdają się być wprost stworzeni dla siebie, poświęcają sobie dużo czasu i wkładają wile wysiłku w to, aby się lepiej poznać. Im jednak relacja robi się poważniejsza, tym większe prawdopodobieństwo, że już wkrótce odkryją, że choć patrzą w tym samym kierunku, to wybierają zupełnie inne ścieżki. 

On Byk ona Waga

W tej konfiguracji, tym co łączy Pana Byka i Panią Wagę jest potrzeba bezpieczeństwa oraz wizja wspólnego życia na wysokim poziomie. Dzielą wiele zainteresowań, dlatego nigdy nie będą się ze sobą nudzić. Mimo to konflikty zdają się być nieuniknione. Choć Waga kocha w życiu porządek, harmonię i równowagę, to w praktyce ma spore problemy z ich utrzymaniem, co z kolei może irytować Byka, który wciąż musi interweniować, by uratować sytuację. Kobieta Waga jest kreatywna, ma wzniosłe ideały, raczej nie przejmuje się przyziemnymi problemami. Mocno angażuje się w relacje, choć jednocześnie marzy o beztroskiej zabawie. Mężczyzna Byk jest za pełen seksualnej energii, twardo stąpa po ziemi, jest pewny siebie i swoich poglądów, a przekonanie go ich zmiany graniczy z cudem. Jest pragmatyczną osobą ceniącą sobie proste i sprawdzone rozwiązania. To zaś może sprawiać, że jego partnerka Waga, będzie miała wrażenie, że próbuje on stłamsić jej niespożyte pokłady kreatywności. 

On Waga ona Byk

Kobieta Byk jest uparta, a Mężczyzna Waga tylko pozornie skłonny do kompromisów. W rzeczywistości jest on w stanie zrobić wiele, aby zawsze mieć ostatnie słowo. Mimo potencjalnych awantur, Pani Byk i Pan Waga nad wyraz chętnie ze sobą flirtują. Oboje kochają romantyczne, wręcz filmowe gęsty, dlatego w ich związku aż latają iskry. Niestety, jak to z iskrami bywa, mogą one również sparzyć. Mężczyzna Waga jest czarującym lekkoduchem, którego partnerka Byk uwielbia za to, że zawsze może przy nim wyluzować. Jednocześnie jednak nie ma zamiaru przymykać oka na niedotrzymywane obietnice, brak zdecydowania i niechęć do przejmowania inicjatywy. Pani Byk jest dobrze zorganizowana, konkretna i wie, czego chce od życia. Jej partner Waga zaś może to odebrać jako brak elastyczności i spontaniczności. Byk i Waga prawdopodobnie funkcjonować będą najlepiej, póki ich drogi krzyżują się na romantycznych kolacjach i w sypialni któregoś z nich. Budowanie wspólnej przyszłości może jednak okazać się wyzwaniem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Byk i Waga horoskop partnerski

Waga i Byk to trudne połączenie dwójki partnerów, którzy mają podobne potrzeby i zupełnie inne pomysły na ich realizacje. Należy jednak pamiętać, że dwa przeciwstawne żywioły, mają też szansę idealnie się uzupełnić. Lekkości, marzycielskość i swoboda Wagi wnoszą do życia Byka nieco kolorytu, a jego uziemienie i umiejętność planowania pozwolą Wadze zapanować nad chaosem, który nieintencjonalnie wokół siebie kreuje. Ta para albo przeżyje burzliwy i gorący romans, który rozpadnie się z hukiem, albo wspólnie umebluje luksusowy apartament, którym chwalić będzie się przed znajomymi. To, która ze ścieżek okaże się bardziej prawdopodobna, zależy tylko i wyłącznie od chęci partnerów do poznawania siebie nawzajem i do wychodzenia naprzeciw swoim potrzebom. 

Byk i Waga - zgodność

Byk i Waga mają szansę na zbudowanie trwałego i satysfakcjonującego związku. Aby jednak to się stało, oboje muszą włożyć pewien wysiłek w rozumienie siebie nawzajem. 

Zobacz także:

Mocne i słabe strony Byka to:

 • cierpliwy;
 • pracowity;
 • pragmatyczny;
 • myśli logicznie;
 • lubi zmysłowe przyjemności;
 • upór;
 • ma skłonności do zazdrości;
 • nie potrafi myśleć samokrytycznie.

Mocne i słabe strony Wagi to:

 • romantyzm;
 • urok osobisty;
 • wysokie poczucie estetyki;
 • idealistyczne myślenie;
 • kreatywność i bujna wyobraźnia;
 • kłótliwość;
 • niezdecydowanie;
 • próżność.

Byk i Waga są parą, który lubi wspólnie pokazywać się na salonach. Świetnie się razem bawią i z pewnością nie zabraknie im tematów do rozmów, a ich wspólny dom (o ile dadzą radę go stworzyć) będzie miejscem otwartym na gości, przytulnym i pięknie urządzonym. Najsłabszą stroną ich związku może się zaś okazać to, że po pewnym czasie oboje odkryją, że był on w istocie dość powierzchowny, a uczucie, które zdawało się je łączyć, było jedynie fizycznym przyciąganiem. Warto pamiętać również o tym, że większość Byków to domatorzy o raczej introwertywnym usposobieniu. Wagi tymczasem mogłyby chodzić na imprezy codziennie, mają duże grono znajomych, a do swoich czterech ścian wracają najczęściej jedynie po to, aby się przespać. Jednak przy odrobienie zaufania i umiejętności szanowania swojej przestrzeni, nie skarze to ich relacji na koniec.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Byk i Waga w łóżku

Byk i Waga mają za swoją patronkę planetę Wenus i fakt ten nie pozostaje bez znaczenia w kwestiach łóżkowych. Byk jest z natury hedonistą, dlatego seks jest dla niego niezwykle istotnym elementem w związku. Dla Wagi zaś stanowi on swego rodzaju dzieło sztuki. W akcie fizycznego zbliżenia dostrzega okazję do tego, aby wzbić się jeszcze wyżej ponad ziemię. Oba te znaki są bardzo samoświadome w łóżku, wiedzą co sprawia im największą przyjemność i gdzie leżą ich granice oraz potrafią to bez skrępowania zakomunikować. Ponieważ Waga i Byk nie lubią odmawiać sobie przyjemności lista ich partnerów seksualnych może okazać się naprawdę imponująca. Oprócz samego seksu istotna będzie dla nich oprawa. Pyszna kolacja w eleganckiej restauracji, ładny i czysty pokój, przyciągające wzrok ubranie to rzeczy, na które z pewnością oboje zwrócą uwagę. Choć relacja ta wygląda na idealną, należy pamiętać o tym, że Byk może chcieć wytworzyć bliższą więź emocjonalną, aby móc osiągnąć prawdziwe spełnienie. To zaś może nieco wystraszyć Wagę, która raczej unika zobowiązań. Ponadto Wagi, które potrzebują ciągłej stymulacji, mogą zacząć nudzić się w związku, do którego wkradła się rutyna.

Byk i Waga przyjaźń

Byk i Waga - czy pasują do siebie jako przyjaciele? Należy podkreślić jeszcze raz, że Wagę i Byka różni temperament. Byk najchętniej spędziłby wieczór, jedząc pizzę i po raz piąty oglądając wspólnie ulubiony film. Waga wolałaby zaś wyskoczyć na miasto, wypić kilka drinków i tańczyć do rana. To altruistka, która ma często problemy z asertywnością i unika konfliktów jak ognia. Ma jednak szczęście, gdy u jej boku stanie wierny przyjaciel Byk, który, jak na ziemski znak przystało, przypilnuje interesów ich obojga i będzie twardo obstawać, przy kwestiach, o które Waga nie ma odwagi się upomnieć.

Znaki te stawiają w życiu na dwa zupełnie inne rodzaje relacji. Waga lubi otaczać się ludźmi i choć prawie każdy wydaje jej się fascynującą i pociągającą osobą, to raczej unika zacieśniania więzi i pogłębiania znajomości. Byk przeciwnie - jego grono znajomych nie jest zbyt szerokie, ale za to jego członkowie zmieniają się niezwykle rzadko. Ten znak zdecydowanie bardziej woli skoncentrować się na jednej osobie, którą pozna do głębi, niż na paczce znajomych, o których tak naprawdę nic nie wie. W przyjaźni, tak jak i w związku, mają oni szanse na niezwykle satysfakcjonującą relację, o ile tylko nauczą się respektować swoje granice. Waga to osoba, która podczas urodzinowego przyjęcia podaruje ci najpiękniejszy prezent. Byk zaś jest rodzajem przyjaciela, który bez jednego pytania przygotuje ci dokładnie taką kawę jaką lubisz.

SPRAWDŹ TAKŻE: