Byk i Skorpion: związek dwóch indywidualistów

Na pierwszy rzut oka Skorpiona z Bykiem więcej dzieli niż łączy. To dwa znaki, które znajdują się na przeciwległych stronach zodiakalnego koła. Byk, którym włada planeta Wenus, jest pełen wdzięku i wrażliwości. Często stara się ukryć swoje emocje, ale w głębi serca marzy o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci. Jest gotowy na wiele poświęceń, aby zdobyć i zatrzymać przy sobie ukochaną osobę. Jego zaborczość i stanowczość może jednak zniechęcać potencjalnych partnerów bądź partnerki do pozostania z nim na dłużej.

Tajemniczy i nieco wycofany Skorpion pozostaje pod panowaniem Plutona. Planeta ta kojarzona jest ze śmiercią i transformacją, co idealnie wpisuje się w naturę tego znaku. Życie Skorpiona to nieustanne przemiany i doświadczanie intensywnych oraz głębokich emocji. Jest nieustępliwy i ambitny, tak samo jak Byk. A przy tym bywa równie skryty i nigdy nie okazuje swoich słabości. 

Byk i Skorpion połączą się tylko wtedy, gdy poskromią swoje buntownicze natury. Mają ze sobą sporo wspólnego, ale te podobieństwa nie przybliżają ich do siebie. Są tak samo podejrzliwi, wytrwali i dumni. Nawet jeśli wiedzą o tym, że nie mają racji – za nic w świecie nie chcą się do tego przyznać. Będą trwać w stanie napięcia tak długo, aż druga ze stron nie wyciągnie ręki na pojednanie. W przypadku dwóch tak upartych znaków, nastawionych na indywidualizm i własne potrzeby, ta sytuacja może trwać w nieskończoność. 

Zobacz także: 

Byk i Skorpion: horoskop partnerski

Horoskop partnerski dla Skorpiona i Byka przedstawia się bardzo interesująco. To znaki zodiaku, które mają silne charaktery. Są tak samo wymagający, kontrolujący i nieprzejednani – a więc nie ma tu mowy o harmonijnym związku. Takie połączenie znaków zodiaku jest wybuchową mieszanką, ale nie oznacza to, że brakuje w niej miejsca na miłość i pożądanie. Oba znaki uwielbiają zmysłowe przyjemności więc szybko zbudują intymną i bardzo intensywną relację.

W życiu codziennym będą próbowali bojkotować plany i pomysły drugiej strony. Zarówno Skorpion, jak i Byk są przekonani o swojej inteligencji, kreatywności i umiejętności zarządzania. Dlatego też będą chcieli dowodzić w każdym aspekcie życia. A to może doprowadzać do wielu konfliktów. Jeżeli skierują rywalizację w stronę pracy, to może być lekarstwem na nieustanną walkę sił, którą toczą pomiędzy sobą. Obydwoje dążą do tego, aby zyskać wysoki status materialny i rozwinąć kariery. Jeżeli w tym obszarze ulokują swoje przywódcze aspiracje, czeka ich zgodne, wspólne życie rodzinne. Byk i Skorpion w miłości mogą osiągnąć porozumienie tylko wówczas, gdy będą przekonani co do stałości swoich uczuć. Każda ze stron bardzo chce poczuć się kochana i doceniania. 

Zobacz także:

Jaki związek tworzy Skorpion i Byk?

Osoba spod znaku Skorpiona może uciekać się do manipulacyjnych sztuczek. Ten znak zodiaku doskonale wie, co zrobić, aby osiągnąć swój cel. W początkowej fazie związku będzie dosyć nieufny i może sprawiać wrażenie wycofanego oraz ugodowego partnera. Jest to jednak wyłącznie gra pozorów. Skorpion w ten sposób wytacza granice i analizuje mocne i słabe strony swojej drugiej połówki. Informacje te wykorzysta w najmniej spodziewanym momencie.

Zupełnie inaczej działa Byk. Ten znak zodiaku, chociaż często próbuje ukryć swoje myśli i odczucia, ma wrażliwą duszę. Jest empatyczny i troskliwy, co widać już przy pierwszym kontakcie. Kiedy znajdzie miłość swojego życia – nie da jej odejść. Zrobi wszystko, aby ukochany bądź ukochana pozostała przy jego boku, nawet kosztem wielu poświęceń. Byk nie toleruje jednak obojętności i nie lubi, gdy druga strona nie widzi bądź nie chce docenić jego starań. Wówczas staje się zaborczy i podejrzliwy. 

Zobacz także: 

Kobieta-Skorpion w związku

Kobieta spod znaku Skorpiona ma swoje tajemnice, których nie będzie chciała zdradzić swojemu partnerowi. W związku chce zachować pewną dozę rezerwy i mieć przestrzeń na realizację własnych planów. Bardzo często jest to tylko pretekst do tego, aby zbić z tropu zachowawczego Byka i przejąć kontrolę. Kobieta-Skorpion wie, jak zwrócić na siebie uwagę i oczarować partnera. Kiedy wybierze obiekt swoich westchnień, zrobi wszystko, aby go zdobyć. Jest nieustępliwa i zdeterminowana. Potrafi zawalczyć o swoje pragnienia, ale zanim to zrobi, musi mieć przygotowaną strategię działania. 

Mężczyzna-Skorpion w miłości 

Wspólne życie z mężczyzną spod znaku Skorpiona nie należy do najłatwiejszych, za to jest ciekawe i ekscytujące. Nie jest to typ romantyka, który będzie godzinami opowiadał o swoich uczuciach. Zamiast tego woli dostarczyć swojej wybrance niezapomnianych wrażeń. Jest nie tylko czułym i namiętnym kochankiem, ale również oparciem w trudnych chwilach. Nigdy nie porzuci ukochanej i zrobi wszystko, aby poczuła przy nim szczęście i bezpieczeństwo. Jest szarmancki i uwodzicielski. Na ogół nie okazuje emocji i stara się zachować pozory osoby, która ma wszystko pod kontrolą. Jeżeli jednak coś wyprowadzi go z równowagi – odkryje swoją mroczną stronę i powie wszystko, co leży mu na sercu od dłuższego czasu. 

Jaki charakter ma kobieta-Byk? 

To kobieta lojalna, uczuciowa i empatyczna. Dąży do tego, aby osiągnąć sukces w sferze zawodowej, ale to dom i rodzina są jej priorytetem. Nie lubi niejasnych sytuacji, chociaż sama nie potrafi zapytać wprost o uczucia i przemyślenia swojego partnera. Potrafi długo czekać na to, aż to on wykona pierwszy krok. Jest pragmatyczna i kieruje się w życiu zdrowym rozsądkiem. Lubi mieć kontrolę nad każdym aspektem swojego życia. Szuka trwałej miłości i partnera, który dotrzyma jej kroku. 

Mężczyzna spod znaku Byka: jakim jest partnerem? 

Jest odpowiedzialny, ambitny i ma dużo uroku osobistego. Ma w sobie coś, co przyciąga do niego kobiety, chociaż sam pozostaje nieco wycofany i skryty. Kiedy mężczyzna-Byk odnajdzie już wybrankę serca, jest jej wierny i chce podarować wszystko, co najlepsze. Szuka kobiety eleganckiej i inteligentnej, z którą połączy go wspólny cel. A jest nim założenie rodziny. To tradycjonalista, który chce sprawować rolę głowy rodziny. Jest przy tym uparty, a niekiedy bezkompromisowy. Nie lubi też, gdy ktoś neguje jego pomysły. Uważa bowiem, że to ona ma decydujące zdanie w kwestii wspólnego życia. Jest opiekuńczy, ale zanadto kontrolujący. 

Zobacz także: 

Co łączy Skorpiona i Byka?

Byk i Skorpion jako para potrafią porozumieć się na wielu płaszczyznach. Obydwoje są: 

  • ambitni; 
  • pracowici;
  • wytrwale dążą do celu;
  • chcą osiągnąć sukces zawodowy;
  • dążą do dostatku i poszerzania majątku; 
  • szukają stałego związku;
  • chcą czuć się kochani i doceniani przez partnera. 

A zatem czy Byk i Skorpion pasują do siebie? To związek, który oparty jest na wielu sekretach i nieustannej walce sił. Chcą nawzajem poskromić swoje temperamenty i pokazać, kto w tej relacji gra pierwsze skrzypce. Wbrew pozorom taka sytuacja sprawia, że są sobą nieustannie zafascynowani. W ich wspólnym życiu ciągle dzieje się coś nowego. Albo przeżywają głęboki kryzys, albo trwają w fazie miesiąca miodowego. Właśnie w taki sposób przedstawia się miłość Byka i Skorpiona. Dopasowanie tych znaków być może nie jest idealne, za to pełne emocji, które popychają tę parę do przodu. 

Byk i Skorpion: miłość i namiętność

Byk i Skorpion w łóżku są parą niemalże idealną. Obydwoje są nastawieni zarówno na obdarowywanie partnera, jak i czerpanie satysfakcji ze wspólnych chwil rozkoszy. Są namiętni i pełni pasji. Byk jest oczarowany wigorem i powabem swojej drugiej połówki, zaś Skorpion ma wrażenie, że wreszcie odnalazł kogoś, kto potrafi docenić cielesne przyjemności i w pełni zaangażować się w miłosną sztukę. To zgrany zespół, który doskonale wie, czego chce i w jaki sposób może to osiągnąć.