Byk w związku

Zodiakalny Byk szuka w swoim związku przede wszystkim stabilizacji i bezpieczeństwa. Początkowo może być nieco nieśmiały, jednak stopniowo otwiera się wtedy, gdy czuje, że druga osoba jest otwarta, przyjacielska i godna zaufania. Od związku oczekuje przede wszystkim komfortu i niestraszna mu rutyna – osoba spod znaku Byka wierzy, że codzienne rytuały mogą umacniać relację i wznosić ją na wyższy poziom. Zdecydowanie nie potrzebuje ona w życiu dużo adrenaliny czy też huśtawek emocjonalnych – ceni sobie spokój i pewność, że jest dla drugiej połówki ważną osobą. Byk ma wielką potrzebę miłości – często daje wyraz swoim uczuciom i tego samego oczekuje od drugiej połówki. Ponadto niezwykle ceni sobie wierność i lojalność. Niełatwo przychodzi mu wybaczanie – jeśli tylko złapią swojego partnera na kłamstwie, to może być to przyczyną poważnych konfliktu, a nawet rozpadu związku. Co istotne, dla Byka miłość jest najważniejsza i dla niej jest skłonny do wielu poświęceń, co nie zawsze wychodzi mu na dobre, gdyż jest przez to bardziej podatny na zranienie. 

Rak w związku

Osoba urodzona pod gwiazdozbiorem Raka jest niezwykle wrażliwa i eteryczna. Podobnie jak Byk w pierwszej chwili może wydawać się nieśmiała, jednak z czasem zaczyna się otwierać i zyskiwać w oczach swojego potencjalnego partnera. Jest też domatorem i zdecydowanie preferuje czas spędzany w domu przy dobrym filmie aniżeli na spotkaniach towarzyskich. Zodiakalny Rak jest też niepoprawnym romantykiem i cechuje go wiara w miłość. Gdy tylko spotka właściwą „osobę” jest w stanie zrobić dla niej naprawdę wiele. Niestety bywa on też nieufny i w obawie przez zranieniem wykazuje trudności w budowaniu trwałej relacji - rzadko pozwala sobie na bycie w pełni sobą. Rak też nie jest zbyt wylewny i jeśli już powie dwa magiczne słowa – „kocham Cię”, to możemy być pewni, że z jest to niezwykle poważna deklaracja uczuć z jego strony. Osoby spod znaku Raka znakomicie czują się w związkach, w których czują się bezpiecznie i komfortowo – tylko w takich warunkach mogą być naprawdę szczęśliwi. W przeciwnym razie często rezygnują z relacji na rzecz własnego komfortu psychicznego, znajdując wtedy oparcie w sobie. 

ZOBACZ TAKŻE:

Czy Byk i Rak do siebie pasują?

Pomimo że Byk i Rak reprezentują dwa różne żywioły: ziemię i wodę, a według astrologicznego dopasowana największe szanse na udaną relację mają znaki zodiaku o tych samych żywiołach, to ich związek może być naprawdę trwały i szczęśliwy. Oboje są lojalni, oddani i wierni. Cenią sobie miłość i są gotowi wiele dla niej poświęcić. Zwykle ich relacja ma silne fundamenty, co pozytywnie wróży na przyszłość. Wzajemnie dają sobie duże poczucie stabilności i bezpieczeństwa, a wolny czas najchętniej spędzają w domu przed telewizorem, chociaż Byk lubi od czasu do czasu wyjść z domu i spotkać się ze znajomymi.

Relacja Byka i Raka zwykle jest bardzo dojrzała i z pozoru może wydawać się, że ich związek jest idealny. Oczywiście, jak w każdym przypadku u nich również zdarzają się konflikty, ale zwykle nie są one zbyt burzliwe. Dodatkowo zarówno Byk, jak i Rak nie chowają urazy i łatwo przebaczają, gdyż wierzą w dobre intencje swojego partnera. Rysą na szkle w ich relacji może być nieśmiałość, która jest cechą obu tych znaków zodiaku. Przełamanie lodów zwykle bardzo długo trwa, przez co mogą oni niezbyt dobrze odczytać swoje intencje. To, co w przypadku Byka bądź Raka będzie zwykłą nieśmiałością, może być odebrane przez drugą osobę jako brak zainteresowania. Dodatkowo Byk zwykle jest osobą bardzo wylewną i tego samego oczekuje od swojego partnera, natomiast zodiakalnemu Rakowi niezbyt łatwo przychodzi mówienie o swoich emocjach.

Kobieta Byk i mężczyzna Rak

Relacja kobiety urodzonej pod gwiazdozbiorem Byka i mężczyzny – pod gwiazdozbiorem Raka, ma bardzo duże szanse na powodzenie. Wynika to przede wszystkim z ich podobnego usposobienia. Mężczyzna - Rak jest niezwykle troskliwy i opiekuńczy. Dba o swoją partnerkę i lubi sprawiać jej przyjemność. Chętnie weźmie na siebie większość obowiązków tylko po to, by odciążyć drugą połówkę. Daje jej też duże poczucie bezpieczeństwa, co jest kluczowe w relacji z kobietą – Bykiem. Ona z kolei jest wyważona, spokojna i bardzo lojalna. Potrafi zauważyć i docenić starania swojego partnera. Zwykle w związku potrzebuje atencji i stałego zapewniania ze strony mężczyzny o sile jego uczuć. Niekiedy jednak może zapominać, by również je okazywać, co dla Raka jest bardzo ważne. Od tego czy czuje się on ważny i kochany, uzależnia trwałość relacji. Jeśli jednak oboje trafią na siebie w odpowiednim momencie, to są w stanie stworzyć dom pełen miłości i szczęścia.

NIE PRZEGAP:

Zobacz także:

Kobieta Rak i mężczyzna Byk

Połączenie kobiety spod znaku Raka i mężczyzny spod znaku Byka wróży bardzo dobrze na przyszłość pod warunkiem, że oboje przełamią swoją wrodzoną nieśmiałość i otworzą się na siebie. Ważne jest też wzajemne zrozumienie i lojalność. Ich związek jest pełen pasji, niesłabnącego uczucia i ciekawości siebie. Kobieta – Rak zwykle nie zakochuje się zbyt szybko, najpierw musi w pełni poznać i zaufać drugiej osobie, a także poczuć się przy niej w pełni bezpiecznie. Podobnie jest z mężczyzną – Bykiem z tą różnicą, że zanim będzie miał on 100% pewność, że dana osoba to „ta jedyna”, musi upłynąć sporo czasu. Przez to kobieta urodzona pod gwiazdozbiorem Raka może poczuć się urażona, a nawet niekochana i lekceważona. Dlatego też Byk powinien pamiętać, że jednym z fundamentów udanej relacji jest szczerość i otwartość. Jeśli tylko będzie ona czuła się kochana, to będzie mogła w pełni rozkwitnąć w związku.

Jakie zagrożenia związkowe czyhają na Byka i Raka?

Każde, nawet najlepsze dopasowanie astrologiczne, ma swoje słabsze strony, nad którymi należy pracować, chcąc stworzyć trwałą i szczęśliwą relację z drugą osobą. Nie inaczej jest w przypadku związku zodiakalnego Byka i Raka. To, co może stanąć im na przeszkodzie to:

  • Problemy z komunikacją – zarówno Byk, jak i Rak są nieśmiali z natury. Do tego Byk jest wrażliwy i woli unikać konfliktów aniżeli wchodzić w otwarte konfrontacje. Może to prowadzić do sytuacji, w których nie będzie on mówił nie tylko o swoich potrzebach, ale również o bolączkach.
  • Nieśmiałość – to cecha Byka i Raka. Przez nią mogą bazować na domysłach i błędnie interpretować różne zachowania. Zwykle otworzenie się na siebie zajmuje im sporo czasu – o ile w ogóle będą mieli szansę się poznać. Ciężko im przychodzi zdecydowanie się na pierwszy krok i zaproszenie osoby, która przypadła im do gustu na randkę.
  • Nadmierne przywiązanie – dotyczy to w szczególności Byka, który pragnie partnera na wyłączność. Nie chce się on z nim dzielić ze światem. Pragnie uwagi wyłącznie dla siebie, co na dłuższą metę nawet dla spokojnego i skorego do poświęceń Raka, może być nieco męczące.

Byk i Rak – dopasowanie seksualne

Byk i Rak są do siebie dopasowani nie tylko jeśli chodzi sprawy na poziomie emocjonalnym, ale również świetnie dogadują się ze sobą w łóżku. Dla obojgu reprezentantów tych znaków zodiaku seks nie jest tylko czystą przyjemnością, ale przede wszystkim duchowym doświadczeniem, które przybliża ich do siebie. Oczywiście lubią seks i potrafią z niego czerpać przyjemność, ale wymaga on od nich emocjonalnego zaangażowania. W ich słowniku nie istnieje coś takiego jak „seks na zgodę” – żeby wieść satysfakcjonujące życie erotyczne, muszą żyć ze sobą w zgodzie. Zodiakalny Byk jest niezwykle czułym, wrażliwym, a także uważnym na potrzeby swojego partnera kochankiem. Pełną satysfakcję seksualną osiąga on dopiero wtedy, gdy sprawi przyjemność drugiej osobie. Z kolei zodiakalny Rak w łóżku również jest czułym i – wbrew wrodzonej nieśmiałości – temperamentnym kochankiem.