Bycie sobą — tyle i aż tyle. Dla jednych z nas to banał, dla innych jednak nadal nieznane terytorium. Odnalezienie siebie w świecie pełnym bodźców i „wzorów” do naśladowania nie jest łatwym zadaniem. W życiu zatroszcz się o kilka elementów, które na co dzień pomagają żyć w poczuciu własnej wyjątkowości!

Nie bój się eksponować swoich cech!

Jesteś świetna w robieniu ciast? Karpatka i sernik nie mają przed Tobą tajemnic? Na spotkaniach z rodziną zawsze słyszysz, że takie ciasto powinno być sprzedawane w cukierni. Nie każdy potrafi być piekarniczym mistrzem w kuchni tak jak Ty! Codzienny jogging albo trening na macie to dla Ciebie bułka z masłem? Robisz to bez zastanowienia i jest dla Ciebie po prostu rutyną dnia. Taka forma fizyczna to dla innych niedoścignione marzenie, o które walczą całe życie. Za zdrowym ciałem i kondycją kryją się godziny pracy, wytrzymałość, hart ducha, systematyczność i wiele innych, wspaniałych cech, które posiadasz. 

Twój pies nie szczeknie bez komendy, a Wasze spacery wyglądają jak przechadzki dwóch najlepszych przyjaciół — jesteś świetna w byciu opiekunem. Nauczenie zwierzęcia posłuszeństwa to ciężka praca, na którą nie każdego stać. Takiej relacji na linii właściciel-pies, którą posiadacie, nie zbuduje się w kilka dni. Ty to wypracowałaś. Niejedna z nas ma wiecznie zielony dom przyozdobiony pięknymi, zadbanymi kwiatami. Znajomi na kawie rozpływają się nad okazami i podkreślają, jaką trzeba mieć rękę do kwiatów, by w taki sposób je pielęgnować. Taki balkon i rabatki dla innych to obiekt westchnień i zazdrości. Każdy kwiatek potrzebował Twojego czasu i zaangażowania — każdy docenia Twój trud i zaangażowanie!

Oryginalność to nasz przyjaciel

Kanały społecznościowe potrafią narzucać wiele niedoścignionych wzorców, w których można się zagubić. Jednak nie dajmy się zwieść, to tylko iluzja. Jesteśmy pewne, że bycie oryginalną nigdy nie było prostsze. Świat w końcu „przejrzał na oczy” — nie musimy dostosowywać się do żadnych standardów, by być lepsze. Możemy do woli stawiać na to, co nas określa, definiuje, daje komfort i swobodę. Poczucie wartości i wyjątkowości buduje także moda, która zawsze była naszym sprzymierzeńcem. Każdy z jej elementów może dać nam siłę. Buty, które są odzwierciedleniem charakteru to pierwszy z elementów garderoby, który nas definiuje. Takie obuwie, które idealnie dopasuje się do naszych potrzeb i wpisze się w nasz charakter znajdziemy w sklepach Deichmann. Szeroki asortyment pozwoli na idealne dopasowanie modelu do naszych preferencji i potrzeb. Nie bójmy się postawić na odważne printy, ekstrawaganckie podeszwy, czy wyraźne kolory. Jeżeli jednak w życiu wybierasz stonowaną elegancję, na pewno znajdziesz dla siebie klasyczne mokasyny i balerinki. Każdy ze stylów będzie dobry. Dlaczego? Bo będzie unikatowy, wyjątkowy, taki, jaki określa właśnie Was!

Troska o siebie to najważniejszy z obowiązków

Talenty, styl, umiejętności — każda z nas bez wątpienia ma ich bez liku. W codziennym pędzie i ekspresowym tempie życia czasami zapominamy pielęgnować w sobie wyjątkowość, którą mamy. Naszym priorytetem powinno być zadbanie o to, by zawsze na pierwszym miejscu stawiać siebie. Postarajmy się czasami odsunąć od siebie oczekiwania innych, obowiązki i nieprzyjemne historie. Pamiętajmy, że poczucie wartości i pewność siebie to bieg długodystansowy, który trwa przez całe życie. Budujmy swój świat i siłę charakteru na podstawie swoich doświadczeń, umiejętności i talentów. Nigdy nie dajmy sobie wmówić, że któregoś z tych elementów nam brakuje!