Buttery skin - makijaż rozświetlający na wiosnę

Skóra pełna blasku to trend, który niezmiennie króluje już od kilku sezonów, a kulinarne wpływy w makijażu najwyraźniej mają swoje pięć minut. Był już efekt „dumpling skin”, czyli skóry przypominającej świeżo podane pierogi i  „mirror glazed skin” (a’la cukiernicza glazura). Teraz pora na połysk maślany. Buttery skin, podobnie jak poprzedniczki, również hołduje błyszczącej, mocno rozświetlonej skórze, a kluczem do osiągnięcia tego efektu jest odpowiednia pielęgnacja i rozświetlacz (najlepiej w wersji sypkiej lub kremowej). Dzięki temu skóra wygląda jak muśnięta miękkim masłem. 

Jak uzyskać efekt buttery skin?

By uzyskać taki efekt, najpierw trzeba zadbać o jej kondycję. Odpowiednie przygotowanie skóry to podstawa. Rozszerzone pory i szara, ziemista cera nie wchodzą w grę, więc za nim sięgniesz po maślane rozświetlenie, zafunduj sobie peeling enzymatyczny. Najlepiej 1-2 razy w tygodniu. Nie zapomnij też o regularnym oczyszczaniu i nawilżaniu. Naturalny blask pomogą też osiągnąć preparaty z witaminą C i retinolem (ale stosując go nie zapomnij o filtrach). 

Jak krok po kroku wykonać szybki makijaż rozświetlający?

1.   Najpierw nawilżamy skórę i odczekujemy kilka minut aż krem się wchłonie.

2.   Nakładamy podkład za pomocą palców. Delikatnie wklepujemy cienką warstwę opuszkami, a w razie potrzeby dokładamy kolejną (równie cienką).

3.   Na końcu nakładamy rozświetlacz w kremie na kości policzkowe, nad łukiem brwiowym, w kącikach oczu i na łuku kupidyna. Najlepiej zrobić to za pomocą pędzelka do cieni, dzięki temu efekt będzie naturalny i subtelny. Jeśli używasz pudru rozświetlającego, nałóż i rozetrzyj go grubszym pędzlem.