Makijaż permanentny brwi: metody

Makijaż permanentny brwi, to nic innego jak wprowadzanie ciemnego pigmentu do naskórka, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wykonywania tatuażu, z tą różnicą, że w przypadku tatuażu barwnik ląduje głębiej. Mikropigmentacja brwi z tego względu nie jest tak trwała, jej efekty są widoczne około 2 lat, a z czasem pigment powoli zanika. Wykwalifikowana stylistka brwi, czyli lingeristka, po wyrysowaniu docelowego kształtu i grubości łuków, dokładnie wypełnia je kolorem przy pomocy specjalnej maszynki. Makijaż permanentny brwi niestety często tworzy sztuczny, zbyt intensywny efekt, a oprócz tego jego blaknięcie wiązało się z nieestetcznymi zmianami koloru brwi i mocno widocznymi konturami. Alternatywą dla klasycznego, trwałego makijażu brwi jest metoda piórkowa, czyli microblading.

Brwi metodą piórkową

Brwi metodą piórkową, to pigmentacja skóry poprzez dorysowywanie pojedynczych, cienkich linii mających imitować naturalne włoski. Lingeristka używa do tego specjalnego piórka, które składa się z ostrza z kilku bardzo cienkich igiełek. Po określeniu kształtu łuków, dorysowuje linie w miejscach, gdzie włoski są przerzedzone i wszędzie tam, gdzie chcemy osiągnąć dodatkową objętość. "Włoski" są dorysowane zgodnie z kierunkiem wzrostu brwi. Aby osiągnąć naturalny efekt, zabieg wykonuje się z użyciem pigmentów o różnych odcieniach. Wprowadzenie pigmentu w tej metodzie wymaga wykonywania cienkich nacięć skóry, dlatego przed zabiegiem na łuki aplikowana jest maść znieczulająca.

Brwi metodą piórkową: dla kogo

Brwi metodą piórkową to idealne rozwiązanie dla tych osób, które natura obdarzyła wydatnymi łukami. Dzięki temu, dorysowane piórkowo linie dodatkowo podkreślą naturalne brwi i sprawią, że nie będzie konieczne ich codzienne malowanie. Metoda piórkowa nadaje się również dla osób, które cenią sobie delikatny efekt i chcą zapobiec nieestetycznemu blaknięciu pigmentu. Microblading to najlepsza alternatywa dla posiadaczek jasnych brwi, które regularnie farbują je henną. Osoby regularnie wyskubujące brwi, powinny zaczekać z zabiegiem - włoski nie powinny być stylizowane przynajmniej na 2-3 tygodnie przed microbladingiem. To samo tyczy się czynników, które mogą podrażniać skórę, jak korzystanie z solarium, czy basenu z mocno chlorowaną wodą, a także zabiegi z użyciem silnych składników aktywnych.

Brwi metodą piórkową: efekty

Efekty metody piórkowej na brwi są zależne od osobistych preferencji klientki, oraz tego, w jakim stanie są jej naturalne łuki. Zazwyczaj dzięki mieszaniu różnych odcieni pigmentu, można osiągnąć wyczesanych, gęstych "brwi jak z wybiegu".

Brwi metodą piórkową: gojenie

Gojenie się skóry po zabiegu microbladingu trwa zazwyczaj kilka dni, w których skóra może być zaczerwieniona i tkliwa. Po upływie tego czasu, pomiędzy włoskami pojawią się strupki, które znikną w przeciągu następnych 3-4 tygodni. Przez kilka dni po zabiegu nie należy dotykać, drapać, ani skubać łuków brwiowych, oraz nie zdrapywać strupków. Najlepiej odpuścić na kilka dni makijaż brwi, a skórę w tych okolicach oczyszczać delikatnymi płynami i letnią wodą. Zazwyczaj po upływie 3-4 tygodni, brwi wymagają dopigmentowania, czyli małych poprawek, jak wprowadzenie większej ilości pigmentu, lub bardziej precyzyjne wypełnienie luk pomiędzy włoskami.

Czy można usunąć makijaż brwi metodą piórkową?

Brwi metodą piórkową, to wprowadzenie pigmentu do odpowiednich warstw naskórka. Usunięcie takiej stylizacji jest możliwe. W zależności od rodzaju pigmentu, koloru, oraz głębokości aplikacji, do jego usunięcia używa się lasera, lub specjalnego preparatu podanego podskórnie. Laser używa energii do rozbicia cząstek barwnika, który później zostaje usunięty w naturalnych procesach metabolicznych organizmu. Preparat z kolei, usuwa pigment przy pomocy reakcji chemicznej, w wyniku której wydostaje się on na powierzchnię skóry.