Bruce Willis to jeden z największych aktorów amerykańskiego kina akcji. Gwiazdor "Szklanej pułapki", "Pulp fiction", "Piątego elementu", "12 małp" czy "Szóstego zmysłu" odchodzi jednak na emeryturę. O decyzji Willisa poinformowała córka aktora, Rumer Willis.

Bruce Willis kończy karierę. Powodem jest zdiagnozowana afazja

"Jako rodzina chcieliśmy się podzielić informacją, że nasz ukochany Bruce ma problemy ze zdrowiem i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze. Po znacznym namyśle Bruce rezygnuje z kariery, która tak wiele dla niego znaczyła" - napisała na swoim profilu na Instagramie najstarsza córka aktora z małżeństwa z Demi Moore.

"To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny i jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą nieustającą miłość, współczucie i wsparcie. Przechodzimy przez to jako silna rodzina i chcieliśmy poinformować o tym jego fanów, ponieważ wiemy, jak wiele on dla Was znaczy, tak jak Wy dla niego" - pisze dalej Rumer Willis.

Bruce zawsze powtarza »Żyj pełnią życia« i razem zamierzamy to właśnie zrobić - takimi słowami kończy się oświadczenie, które podpisane jest imionami wszystkich dzieci, obecnej żony Emmy i byłej żony Demi, z którą aktor pozostaje w bliskiej przyjaźni

Wiadomość o zmaganiach aktora nie była zaskoczeniem dla twórców filmów, w których produkcjach Willis wystąpił w ostatnich latach. 

"Miał problemy poznawcze, wszyscy wiedzieli, że Bruce ma problemy "– mówiło źródło portalu PageSix. - "Wszyscy wiedzieli, ekipa, obsada. W końcu jego rodzina wkroczyła i zajęła się nim" – dodał informator. Inne źródło podaje, że aktor nie był w stanie zapamiętać tekstu i musiał nosić w uchu słuchawkę, przez którą podawano mu kwestie do powtórzenia.

Czym jest afazja?

Afazja to uszkodzenie struktury mózgu, czego wynikiem jest zanik zdolności poznawczych. Chory nie jest w stanie mówić, lub nie rozumie znaczenia wypowiadanych słów. Przypadłość może dotknąć nawet najbardziej aktywne osoby, które przez lata intensywnie ćwiczyły swoją pamięć (jak w przypadku aktorów). Zwykle występuje u ludzi po udarze mózgu, zawale mózgu i wylewie.

Pierwszymi objawami afazji zazwyczaj są: otępienie, problem z koncentracją i znalezieniem słów czy mylenie nazw przedmiotów. W późniejszych fazach przypadłości następuje stopniowy zanik zdolności poznawczy, nie tylko mowy, ale nieraz też czytania czy pisania.

Zobacz także:

Zobacz także: