Jak działa botoks na brwi?

Większość z nas słyszała zarówno o zaletach botoksu, jak i o jego możliwych skutkach ubocznych. Jednym z najczęściej wymienianych powikłań jest uniesienie brwi. Toksyna botulinowa częściowo paraliżuje mięśnie twarzy, powodując, że zmarszczki mimiczne stają się niewidoczne, a skóra napięta i wygładzona. Jeśli jednak przesadzi się z jej ilością, możemy niechcący „zamrozić” mimikę twarzy – albo spowodować nienaturalne uniesienie brwi. Twarz nabiera wówczas zdziwionego, albo wręcz złowieszczego charakteru, a efekt „przebotoksowania” zyskał nawet nazwę „Mefisto face”. Lekarze medycyny estetycznej postanowili jednak przekuć ten efekt uboczny w atut. Odpowiednia dawka botuliny pomaga unieść łuki brwiowe w delikatny sposób i nadać im bardziej regularny kształt. Może też z powodzeniem zastąpić bardziej inwazyjne zabiegi, takie jak chirurgiczny lifting za pomocą nici PDO. Zmiana kształtu brwi za pomocą botoksustała się tak popularna, że zabieg ten dorobił się w końcu swojej swojej nazwy: browtox.

Na czym polega browtox?

Botoks brwi, w odróżnieniu od klasycznego botoksu, polega na podaniu niewielkiej dawki toksyny w okolicach brwi. Celem zabiegu jest delikatne uniesienie brwi i nadanie łukom lekko wygiętego kształtu. Dzięki temu twarz zyskuje klasyczne proporcje i wydaje się bardziej otwarta oraz promienna. Za pomocą botoksu możliwe jest też skorygowanie asymetrii – wówczas podaje się go tylko z jednej strony. Browtox to skuteczny sposób na proste lub opadające brwi, które nadają nam „smutny” wyraz twarzy. To efekt wiotczenia skóry i utraty tkanki tłuszczowej w okolicach czoła i łuków brwiowych. Podanie botoksu w tym miejscu powoduje, że osłabiamy mięsień odpowiedzialny za ich opadanie. W ten sposób brwi można nie tylko podnieść, ale również „ułożyć” na nowo. W pakiecie otrzymujemy też wygładzenie i poprawę napięcia skóry wokół oczu (zwłaszcza na powiekach), dzięki czemu rolujące się cienie do powiek przestaną być problemem.

Zobacz też: Przedłużanie RZĘS: 6 błędów, które psują efekt

Idealne brwi - jakie zabiegi jeszcze warto zrobić?

Microbladingto niezwykle precyzyjny makijaż permanentny brwi, który wykonuje się za pomocą piórka i mikroostrza składającego się z niewielkich igiełek. Często można się spotkać z inną nazwą tego zabiegu, jaką jest metoda piórkowa. Microblading pozwala na uzyskanie bardzo trwałego, precyzyjnego i jednocześnie naturalnego efektu. Utrzymuje się on z reguły do dwóch lat. 

Nitkowanie brwi - to skuteczna alternatywa dla regulacji za pomocą pęsety. To bardzo stara metoda, od wieków praktykowana w Azji (zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu). Nitkowanie brwi jest delikatne, precyzyjne i przede wszystkim - błyskawiczne, nic więc dziwnego, że ma coraz więcej zwolenniczek. Włoski są wyrywane za pomocą nici, po uprzednim wyrysowaniu pożądanego kształtu brwi. W połączeniu z henną daje efekt wyraźnego podkreślenia i przyciemnienia brwi.

Laminowanie brwi - to sprawdzony sposób na niesforne włoski, które układają się w kilku różnych stronach i sprawiają, że brwi wyglądają na zaniedbane. Laminowanie brwi pozwala osiągnąć efekt jak po zastosowaniu pomady - tyle, że trwalszy. Włoski są układane w pożądany kształt, a następnie utrwalane za pomocą specjalnego preparatu. Efekt utrzymuje się do kilku tygodni.

Zobacz też: Jak zagęścić brwi? 5 skutecznych sposobów