Lato za nami, a ja zauważam że z moimi włosami jest coś nie tak…

Zdecydowanie, wydają się być przesuszone…

To częsty objaw złej kondycji włosów po wakacjach?

Tak. Zbyt częste przebywanie na słońcu sprawia, że włosy pozbawione są wilgocii łatwiej się rozjaśniają. Tracą swoją elastyczność i połysk. Często zaczynają sięrozdwajać, są przesuszone i matowe. Ten stan sprawia, że włosy przestają sięukładać.

Faktycznie, zauważyłam że moje włosy są o ton jaśniejsze…

Podczas wakacji często popełniamy grzech zaniedbania. Stosujemy te same kosmetyki, których używaliśmy w chłodnych porach roku, a to oznacza, że zbyt słabo je chronimy. Latem słońce, sól morska zawarta w morzu lub chlor w basenie, a także popularne solarium działają jak środki rozjaśniające. Włosy w tym czasie powinny być przede wszystkim odpowiednio nawilżone. Niestety często o tym zapominamy.

Jak pomóc włosom?

Przede wszystkim musimy je zrekonstruować. Używajmy kosmetyków, któreodbudują nasze zniszczone włosy: nawilżą i odżywią wnętrze włosa, tymsamym poprawiając ogólny stan i wygląd fryzury. Dobrym rozwiązaniem jestsystematyczna pielęgnacja włosów np. nakładanie na włosy maski regenerującej2-3 razy w tygodniu. Włosy zostają otoczone naturalną powłoką, która chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Taką pielęgnację można wykonaćw domu, bez większego wysiłku – oczywiście jeśli mamy do czynienia jedynie zkosmetycznymi zmianami.

Co Pani ma na myśli?

Może się zdarzyć, że zmiany które zaszły w naszych włosach są dość głębokie – włosy zostały uszkodzone. Takie włosy oprócz tego, że są przesuszone- łamią się lub kruszą na końcach. Wizyta u specjalisty jest również wskazana w przypadku, kiedy sprawdzone przez nas kosmetyki przestają działać.

Troszkę mnie Pani wystraszyła…

Nie ma się czego bać. Jeśli włos nie został uszkodzony wewnątrz, po lecie wystarczy jedynie odpowiednio nawilżyć i odżywić włosy, aby powróciły do swojej dawnej, dobrej kondycji. Kosmetyki Marki Brocato polecane przez Katarzyne Budkę: Cloud 9 Miracle Repair Treatment Maska posiada właściwości nawilżające i odżywiające. Odbuduje strukturę włosa, uszkodzoną działaniem środowiska np. słońca, ale również zabiegami chemicznymi. Włosy stają się milsze w dotyku i nabierają pięknego wyglądu. Kosmetyk jest bezpieczny dla włosów farbowanych.