Dwa oblicza Petera Sellersa

Peter Sellers był znanym brytyjskim komikiem. Mówi się, że to z niego czerpali inspiracje do rozśmieszania ludzi Eddie Murphy czy Sacha Baron Cohen. Na pozór sympatyczny i zabawny człowiek prywatnie okazał się być potworem dla swojej żony.

Britt Ekland i Sellers wzięli ślub w lutym 1964r. Zaskakujące jest to, że Britt i Peter pobrali się zaledwie po 10 dniach znajomości. Dzieliła ich duża różnica wieku, ponieważ szwedzka aktorka była młodsza od Petera o 17 lat. Mąż traktował ją jak swoją własność. Był chorobliwie zazdrosny. Nadużywał narkotyków i znęcał się nad żoną, co doprowadziło do ich rozwodu po 4 latach małżeństwa. Britt w 2016 roku na kanale "Loose Woman" opowiedziała, jaki naprawdę był Peter Sellers.

"Byłam młoda i naiwna - powiedziała Britt w jednym z telewizyjnych wywiadów. - Byłam jego zabawką. To on decydował o moim życiu. Dostawałam wiele ofert zagrania w filmach. Gdy mu się jakaś nie podobała, po prostu mówił mojemu agentowi: "ona tego nie zrobi"." wyznała.

Britt Ekland nie weźmie udziału w filmie o Sellersie

Z okazji 40. Rocznicy śmierci Petera Sellersa, BBC robi o nim film dokumentalny, nad którym czuwa syn zmarłego przed laty komika – Will. Jednak Britt Ekland nie weźmie w nim udziału. Była żona komika odmówiła wypowiadania się przed kamerami o zmarłym 40 lat temu małżonku. Ekland nie chce w żaden sposób komentować ani swojego małżeństwa ani, decyzji o wystąpieniu w filmie produkowanym przez BBC.

Trzeba przyznać, że jest to wielka klasa z jej strony, że pomimo tylu przykrych rzeczy jakich doświadczyła od męża nie chce publicznie wylewać tego, co między nimi było.