Biżuteria z kamieniami: jak ją nosić na co dzień?

Szlachetność i piękno biżuterii z kamieniami doceniali już starożytni. Modele z kamieniami szlachetnymi to coś, co nie podlega kategorii czasu. Moda na nie jest jak trwałość kamienia - nieśmiertelna. Jednak trendy, co do noszenia jej, podlegały w przeciągu wieków zmianom. Niegdyś zdobną i bogatą biżuterię noszono tylko na specjalne okazje. W historii biżuterii możemy spotkać się z biżuterią zaręczynową, ślubną, pogrzebową, a nawet taką przeznaczoną na miesiąc miodowy. Po wojnie kobiety dość zachowawczo nosiły biżuterię z uwagi na status społeczny jaki dany rodzaj biżuterii wskazywał. Aktualnie trendy postawiły na głowie cały "biżuteryjny savoir-vivre". Biżuterię z kamieniami szlachetnymi bez względu na to czy to ametyst, spinel, opal, agat, szmaragd, rubin czy szafir, możemy nosić na co dzień, bez okazji, a nawet do casualowej stylizacji. W kampaniach i na Instagramie lansowany jest też trend na biżuterię noszoną nawet do ...dresów. Znak czasów?  

Zobacz też: 

"Nie ma złych pierścionków zaręczynowych" - o biżuterii vintage rozmawiamy z właścicielką marki Jagg [WYWIAD]
Co mówi twoja aura? Sprawdź, jaki kolor jest w Tobie dominujący?
Biżuteria z perłą: co symbolizują perły i jak je nosić?

My polecamy noszenie biżuterii z kamieniami na poprawę humoru (działa nawet na pandemiczną chandrę - sprawdziłyśmy) lub jako amulet, który dla każdego niesie inną moc. Jednym dodaje pewności siebie, innym poczucie bezpieczeństwa, a jeszcze innym przynosi szczęście. 

Jakie modele biżuterii z kamieniami będą modne w najbliższych sezonach?

Bransoletki z kamieniami: najmodniejsze modele na wiosnę

Najmodniejsze modele bransoletek przypominają mocne łańcuchy, ozdobione jedynie minimalistycznym kamieniem - opalem, czyli kamieniem o białej barwie (pomaga odkrywać piękne strony życia, wzmacniające kreatywność i pobudzające zmysłowość) czy dendrytem. Ten kamień pokrywają krystaliczne inkluzje przypominające rozgałęziające się drzewa i liście paproci (model z tym unikatowym kamieniem przynoszącym ducha przemiany, znalazłyśmy w kolekcji marki Kamena). 

Pierścionki z kamieniami: najmodniejsze modele na wiosnę. jak nosić taką biżuterię na co dzień? 

Pierścionki z kamieniami to jeden z naszych ulubionych typów biżuterii. W tym sezonie będziemy szukać modeli w stylu vintage, który przypominają te, wyszperane na pchlich targach lub znalezione w szkatułkach naszych babć. W selekcji takich pierścionków z kamieniami nie zawiedzie cię marka Jagg. Jeśli jesteś zwolenniczką mocnej, unisexowej biżuterii - wybierz sygnet, który jest odkryciem sezonu. Zapożyczony z męskiej garderoby, świetnie zadomowił się w damskich stylizacjach. Nie wiemy, jak to się dzieje, ale dodaje pewności siebie i wewnętrznej siły. Nasze ulubione minimalistyczne modele znajdziesz w kolekcji marki Rosa Chains.

Zobacz także:

Naszyjniki z kamieniami: najmodniejsze modele na wiosnę

Szafir, dendryt, kryształ górski, rodingit lub dendryt - naszyjniki z kamieniami noś kaskadowo, łącząc je z minimalistycznymi łańcuszkami warstwowo. To najmodniejszy biżuteryjny trend 2021 roku - żadnych ograniczeń. Naszym odkryciem jest tajemniczy kamień o zielonym marmurkowym zabarwieniu, czyli nefryt . W starożytnych Chinach nefryt uznawany był za „kamień życia” i noszono go w postaci amuletów sprzyjających dobrej fortunie. W Polsce nefryt występuje na Dolnym Śląsku, a nasze rodzime złoża uważane są za najstarsze w Europie. Kamień ten wykorzystuje w swoich kolekcjach np. marka Kamena, tworząc geometryczną biżuterię przykuwającą wzrok. Mamy też wielki sentyment do otwieranych medalionów w retro stylu i romantycznych stylowych zawieszek z 696 Jewelery, która czerpie inspiracje z vintage biżuterii i piękna natury.

Kolczyki z kamieniami: najmodniejsze modele

Zainspiruj się barokowymi obrazami i przepychem królewskich dworów - ma być zdobnie i wydatnie, zupełnie tak, jakbyś każdego dnia wybierała się co najmniej na bal debiutantek rodem z "Bridgertonów" - nawet wtedy, jeśli nie zamierzasz wyskakiwać ze swoich ulubionych dresów. Jedna z naszych ulubionych polskich projektantek biżuterii, Anka Krystyniak, wrzuciła na Instagrama marki kolczyki arabeski z zakutą markizą. We wpisie pod zdjęciem przyznała, że zaraz zakłada je na spacer po warszawskim Parku Skaryszewskim - kochamy ten luz!