Bezzębie bez protezy?

Bezzębie, czyli całkowity brak zębów w łuku, dotyka nie tylko osoby starsze. Protezy zmuszeni są nosić nie tylko babcie i dziadkowe, ale również osoby, które straciły zęby w wyniku zaawansowanej próchnicy, czy innych chorób, lub urazów mechanicznych, na przykład wybicia zębów podczas wypadku. Noszenie protez, choć popularne, wiąże się z dużymi ograniczeniami - to nie tylko problem natury estetycznej, ale konieczność ograniczania diety (np. twardych produktów spożywczych, jak jabłka czy orzechy), podklejania protezy specjalnymi preparatami, a także trudności w mówieniu.

Tak nie musi być! Dzięki nowoczesnemu zabiegowi All-on-4 ®, wykonywanemu przez specjalistów ipokrzyku.pl, mamy możliwość założenia pełnego łuku z zębami z wykorzystaniem zaledwie czterech implantów. Co więcej, przywrócenie pacjentowi lub pacjentce pięknego uśmiechu, jest możliwe podczas jednego zabiegu. 

Piękny uśmiech w jeden dzień All-on-4 ®

Metoda All-on-4 ® to pełen łuk zębów, osadzony na zaledwie czterech, specjalnych implantach. Podczas jednego zabiegu, poprzedzonego konsultacjami i przygotowaniem jamy ustnej do założenia implantów, pacjent lub pacjentka zyskuje stabilny i wygodny "uśmiech", który doskonale zastępuje naturalne uzębienie - w tym ułatwia przeżuwanie i gryzienie, nie powoduje wad wymowy, a także można idealnie dopasować go do koloru naturalnych zębów. Całość przeprowadzana jest w sedacji, aby zapewnić pacjentowi/pacjentce maksimum komfortu. 

 

All-on-4 ® a tradycyjne implanty

Czym All-on-4® różni się od tradycyjnych implantów? Po pierwsze, metoda pozwala na jednorazową rekonstrukcję całego łuku. Po drugie, specjalne nachylenie i konstrukcja implantów, pozwala na założenie ich nawet w przypadku znacznych ubytków tkanki kostnej, co z kolei oznacza mniejsze koszty i szybszy efekt. Ale to jeszcze nie wszystko. Dzięki specjalnej technice osadzania implantów pod odpowiednim kątem, uzyskujemy stabilność nawet wtedy, kiedy ilość tkanki kostnej u pacjenta jest minimalna, a gojenie jest szybkie i łatwe.

 

Zobacz także:

 

Specjaliści ipokrzyku.pl, w ramach projektu Życie bez protez pokazują, jak łatwo można dziś zapewnić sobie komfort życia i znów cieszyć się pięknym uśmiechem. Poruszające historie osób, które zdecydowały się na zabieg All-on-4® przeczytacie na stronie projektu.