Botox Lip Flip – na czym to polega?

Botox Lip Flip (lub French Lip Flip) to zabieg z użyciem toksyny botulinowej, który ma na celu odmłodzenie i subtelne powiększenie ust. W przeciwieństwie do powiększania ust kwasem hialuronowym – jego sednem nie jest wypełnienie warg, ale ich uniesienie i poprawienie kształtu, dzięki czemu automatycznie zaczynają wyglądać na pełniejsze.

Procedura Botox Lip Flip polega na wstrzyknięciu około 10 jednostek toksyny botulinowej w mięsień otaczający usta (orbicularis oris), przez co dochodzi do jego rozluźnienia. Widocznym rezultatem zabiegu jest “wywinięcie” wargi, a tym samym zwiększenia jej różowej części.

Botox Lip Flip możemy zastosować zarówno na dolną, jak i na górną wargę. W przypadku tej pierwszej zmniejsza się odległość między ustami a końcem nosa. Kontur wargi (łuk kupidyna) staje się bardziej wyrazisty, a linie mimiczne nad nią znikają.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Melody K. (@nursemelodyko) Paź 7, 2019 o 11:34 PDT

Botox Lip Flip – efekty

Ogromną zaletą Botox Lip Flip jest także szybki rezultat. Inaczej niż w przypadku powiększania ust kwasem hialuronowym – zaraz po zabiegu możemy wybrać się do pracy czy na imprezę. Nie pojawia się bowiem zaczerwienienie i opuchlizna. Sama procedura trwa zaledwie kilkanaście minut. Pełne efekty ostrzykiwania zobaczymy po 2 tygodniach. Utrzymują się one około 4 miesiące, czyli podobnie jak w przypadku klasycznego botoksu.

Botox Lip Flip – jak dbać o usta po zabiegu?

Chociaż od razu po zabiegu Botox Lip Flip możemy powrócić do codziennych czynności, warto przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze przez 4 godziny po wstrzyknięciu lepiej nie pochylać głowy (np. podczas mycia włosów). Nie wskazany jest również ani intensywny trening, ani leżenie (zwłaszcza na brzuchu). Przez 7 dni lepiej unikać raptownych zmian temperatury (np. wizyty w solarium czy saunie), a także masażu i innym zabiegów na twarz.

Botox Lip Flip – cena

Cena zabiegu Botox Lip Flip waha się w granicach 300-500 zł.