Bosu to prawdziwie innowacyjny sprzęt do ćwiczeń. Chociaż został wynaleziony już w 1999 roku to dopiero teraz zagościł w naszych salach treningowych.
Bosu wygląda jak połowa tradycyjnej piłki do ćwiczeń i można na nim ćwiczyć dwustronnie, co sprawia, że jest unikalnym połączeniem piłki i stepu. Średnica bosu wynosi około 63 cm, jego gumowa wypukła strona jest miękka, zaś płaska jest zupełnie twarda.

Treningi z tym nowatorskim przyrządem polegają na ćwiczeniach na jednym lub dwóch urządzeniach i pozwalają skakać, wchodzić czy klęczeć na nim.
W wielu klubach fitness obecnie możemy zapisać się na zajęcia z bosu. Świetnie rzeźbią one sylwetkę, ale też poprawiają umiejętności motoryczne i równowagę oraz korygują wady postawy. Bosu jest świetnym przygotowaniem do sportów wymagających utrzymywania równowagi jak snowboard, narty, rower, tenis czy sporty zespołowe. Na zajęcia z bosu możesz uczęszczać bez względu na swój stopień sportowego zaawansowania, gdyż jest to coś zupełnie innego niż tradycyjne ćwiczenia. Ćwiczenia na bosu możesz wykonywać podczas zorganizowanych zajęć w klubie fitness, ale także w domowym zaciszu wykorzystując wiele filmów instruktażowych zamieszczonych w sieci.


A tak wyglądają przykładowe ćwiczenia z bosu: