Borys Szyc w roli playboya w nowym serialu HBO "Warszawianka"

HBO rozpoczęło zdjęcia do długo oczekiwanego nowego serialu "Warszawianka". W roli głównej, czyli jako zblazowanego, znudzonego i pełnego egzystencjalnych przemyśleń czterdziestolatka, zobaczymy Borysa Szyca, który nie ukrywa, że bardzo zaangażował się w tę produkcję.

"Są projekty, którym chcesz oddać kawałek swojego serca, życia, całą energię i pasję. Wreszcie mogę ogłosić, że „Warszawianka” ruszyła pełną parą. Podróż jaką zaserwowali mi Iza Łopuch, Jakub Żulczyk, Jacek Borcuch i Piotrek Uznański wciąga jak nurt Wisły...jest równie mroczny, zawiły i nieprzewidywalny. To opowieść o człowieku ale i pewnym pokoleniu, które nie radzi sobie z mijającymi latami. A przecież jeszcze tyle przed nami, jeszcze tyle miałem zrobić, jeszcze tyle marzeń... co po nas zostanie? czekajcie..."

Zobacz też: Bojkot "Mulan" Disneya. Wszystko za sprawą słów głównej aktorki. Co takiego powiedziała?

Serial reżyseruje Jacek Borcuch na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Produkcja sygnowana nazwiskiem pisarza i jednocześnie autora scenariusza wiele obiecuje. Wystarczy wspomnieć popularność mrocznej serialowej adaptacji "Ślepnąc od świateł". Czego możemy się spodziewać po "Warszawiance"?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Borys Szyc Official (@borys.szyc) Wrz 11, 2020 o 2:53 PDT

Borys Szyc w roli playboya w nowym serialu HBO "Warszawianka": fabuła, obsada

"Warszawianka to historia o miłości, przyjaźni, długach i kacu. Miejska ballada o śmiechu przez łzy, wschodach i zachodach słońca, bardzo złych decyzjach i ciągłym spadaniu na cztery na łapy, tak o produkcji mówi Jakub Żulczyk. 

Warszawianka z dużą dawką cynizmu opowiada o 40-letnim playboyu, duszy towarzystwa i królu warszawskich imprez, który toczy dość nierówną walkę z własną legendą. Jednak jego postać jest znacznie bardziej złożona. No cóż, nie ukrywamy, że mamy kilka mocnych typów, na których mógł wzorować się Jakub Żulczyk. Główny bohater przypomina nam też zblazowanego bohatera "Wielkiego piękna" Paolo Sorrentino i Marcello Federico Felliniego z "La Dolce Vita". Kim tak naprawdę jest bohater "Warszawianki"? Nieodpowiedzialny imprezowicz, przyjaciel wszystkich i seryjny uwodziciel, czarujący „enfant terrible”  z głową pełną marzeń i pisarz, którego opowieści skradły serca pokolenia X. Te wszystkie odcienie jego bogatej osobowości będzie próbował nakreślić Borys Szyc. U jego boku zobaczymy gwiazdy takie jak Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski, Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasza Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz i Milenę Goździelę. 

"Serial Warszawianka to obraz pokolenia dzisiejszych 30 – 40-latków, ludzi wykształconych, niepodatnych na tanią ideologię. Pierwszego pokolenia, które tak naprawdę̨ próbuje żyć dokładnie tak jak chce, poza obyczajem, poza tradycją przodków, poza wszelkimi normami ustanowionymi wcześniej. Obraz ten nie jest świetlany, jest smutny. Mimo iż na wierzchu wydaje się̨ zabawny i poukładany", mówi reżyser, Jacek Borcuch. 

Data premiery serialu na HBO nie jest jeszcze znana.