Bon turystyczny 2021: zmiany

W ostatnim czasie nie mieliśmy za bardzo możliwości korzystania z bonu turystycznego, po wprowadzonych obostrzeniach w związku z feriami zimowymi, w tym zamknięciu hoteli i pensjonatów. Do tej pory bonem turystycznym mogliśmy płacić wyłącznie za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, a także kolonii, obozie sportowym czy rekreacyjnym. Kilka dni temu Polska Organizacja Turystyczna poinformowała o zmianach w programie o Polskim Bonie Turystycznym. Ta wiadomość ucieszy rodziców.

Po zmianach bony będą mogły służyć również do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty, warunkiem jest objęcie pakietem minimum dwóch usług. – podała Organizacja.

"Nowelizacja programu zakłada, że operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in. usługi przewodnickie zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych” – czytamy na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przeczytaj także: 500 plus zostanie zwiększone do 600 plus? Minister Marlena Maląg daje jasną odpowiedź!

Zmiany w bonie turystycznym 2021: za co zapłacimy bonem?

Zmiany w Bonie Turystycznym mają na celu pomoc nie tylko właścicielom obiektów i osobom zatrudnionym, ale także "pracownikom szerzej rozumianej branży turystycznej: pilotom wycieczek, przewodnikom, instruktorom i animatorom czasu wolnego czy osobom odpowiadającym za transport i wyżywienie", podkreśla organizacja. Bonem będzie można opłacić wycieczki szkolne, obozy sportowe, półkolonie czy zielone szkoły.

Bon turystyczny 2021: do kiedy jest ważny?

Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu, żeby wykorzystać bon turystyczny. Program wszedł w życie w sierpniu 2020 roku i będzie obowiązywał do 31 marca 2022 roku.

Z bonu może skorzystać każdy rodzic bez względu na wysokość uzyskiwanego dochodu. Bon turystyczny w wysokości 500 złotych przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia i nie ma konieczności wykorzystania całej kwoty za jednym razem, można to robić wielokrotnie.

To Cię również zainteresuje: @AndrzejDuda1