'Body combing' - na czym polega masaż na cellulit?

Od pewnego czasu popularne stało się szczotkowanie skóry na sucho.Nic dziwnego! Przynosi świetne rezultaty. Jest jednak dość bolesne. A gdyby tak otrzymać te same rezultaty przy mniejszym bólu? Do tego świetnie sprawdzi się ten sposób. Technika masażu twarzy kamieniem jadeitowym nazywa się Gua Sha i przywędrowała do nas ze starożytnych Chin. Okazuje się, że ma swój odpowiednik również jeśli chodzi o pielęgnację ciała. Hayo’u to masaż polegający na wyczesywaniu skóry za pomocą kamienia jadeitowego, który ma przynosić niesamowite rezultaty. Do grona fanek tej metody należą nawet Meghan Markle i Beyonce! Swoimi wrażeniami podzieliła się Katie Brindle, która zapoczątkowała modę na kryształowe masaże. Opowiada, że pierwszy raz ze szczotką z kamienia jadeitowego spotkała się 18 miesięcy temu w Shanghaiu. Przyznała, że dzięki 'body combing' szybko wróciła do siebie po ciąży.

- Byłam cały czas zmęczona, czułam się spuchnięta, moje nogi były ciężkie. Natychmiast po masażu, jakby cała ciężkość wyparowała, a moje nogi wydawały się znacznie lżejsze.

'Body combing' ułatwi nam pozbycie się cellulitu

Jak to działa? Masaż poprawia cyrkulację krwi w organizmie, umożliwiając szybszy transport wartości odżywczych, i działa jak dobry detoks, dzięki przyspieszeniu procesu rozkładania toksyn. Ponadto wspiera prawidłową produkcję komórek i pomaga w walce z cellulitem! Skuteczność masażu potwierdzają również lekarze. Dr Sophie Shotter potwierdza, że fizyczne masaże ciała wspomagają przepływ krwi i są często zalecane po operacjach w celu przyspieszenia leczenia. Nic dziwnego, że ten masaż tak bardzo zyskał na popularności. Jak go wykonać? Zajrzyj do galerii!

Przeczytaj też o innym masażu, który sprawdza się nie tylko w przypadku cellulitu: Masaż gorącymi kamieniami to najprzyjemniejszy sposób na stres. Sprawdź, co jeszcze potrafi!