Wielkimi krokami nadchodzi wiosna, więc lada moment na niebie będziemy mogli ujrzeć pierwsze bociany, które wrócą do Polski z ciepłych krajów. Ten ptak zawsze wzbudza w nas ciepłe odczucia i dobrze, bo w większości sytuacji przynosi szczęście. Gdy jednak zauważymy go w tym momencie, powinniśmy uważać. Okazuje się bowiem, że bocian to zła wróżba, gdy jest dostrzeżony w takiej sytuacji. 

Jeżeli widzisz bociana w tej sytuacji, uważaj na pecha

Gdy widzimy bociana, od razu mamy ochotę zaśpiewać za Markiem Grechutą: "Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty". Niestety w tej konkretnej sytuacji nie będzie nam zarówno do śpiewu, jak i do śmiechu.

Zobacz także: 

Okazuje się, że bocian widziany podczas czyszczenia swoich piór, to wyjątkowo zła wróżba. Zobaczcie, co może oznaczać dla osoby, która go dostrzegła. 

Bocian to zła wróżba

Nie wystarczy ujrzeć bociana, żeby uznać, że będziemy mieli szczęście. Ten ptak wróży nam bowiem różne rzeczy - w zależności od sytuacji, w jakiej się znajduje.

Często możemy dostrzec bociana, który czyści i stroszy pióra w gnieździe. Wówczas musimy uważać, ponieważ jest to sytuacja, kiedy ten ptak może zesłać na nas pecha. Z pewnością w najbliższej przyszłości będziemy musieli zmierzyć się z przeciwnościami losu.

Na szczęście niewiele jest momentów, kiedy bocian zsyła na nas katastrofy. W większości sytuacji zwiastuje same dobre rzeczy. Już rychłe nadejście wiosny jest najbardziej optymistyczną z wieści.

Zobacz także:

A wy wierzycie w tego typu rzeczy? Lubicie obserwować bociany? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach na Facebooku. 

Zobacz także: