Wraca sprawa morderstwa znanego z serialu "Twin Peaks"

Kto z nas nie oglądał kultowego serialu "Twin Peaks" stworzonego przez Marka Frosta i Davida Lyncha. Amerykański serial telewizyjny opowiada o śledztwie prowadzonym przez agenta FBI Dale'a Coopera w sprawie morderstwa uczennicy liceum Laury Palmer. Pilot serialu pierwszy raz został wyemitowany 8 kwietnia 1990 w stacji ABC. Serial był emitowany do 10 czerwca 1991 roku.

Inspiracją dla fabuły serialu było niewyjaśnione brutalne morderstwo 20-letniej Hazel Drew z Sand Lake w stanie Nowy Jork, do którego doszło w 1908 i które było szeroko opisywane przez ówczesną prasę. Scenarzysta Mark Frost dowiedział się o tej sprawie od swojej babci, która mieszkała niedaleko Sand Lake.

Książka i dokument o zabójstwie Hazel Drew

Sprawa morderstwa Hazel Drew już niedługo ponownie wróci w książce "Blonde, Beautiful, and Dead", na podstawie której powstanie też film dokumentalny dla Amazona w reżyserii Benjamina Alfonsiego.

To niesamowicie satysfakcjonujące widzieć, jak historia Hazel zaczyna żyć własnym życiem. Mam nadzieję, że ten dokument da jej szansę na wypowiedzenie się, której nie dostała w prawdziwym życiu -  powiedział Alfonsi w rozmowie z redaktorami portalu MovieMaker.

Książka autorstwa Davida Bushmana i Marka Givensa ma mieć premierę w 2021 roku.

Sprawa Hazel Drew do dziś nie doczekała się oficjalnego wyjaśnienia. Drew, podobnie jak bohaterka serialu "Twin Peaks", Laura Palmer miała wieść podwójne życie. W miarę trwania śledztwa na jaw wychodziły kolejne zaskakujące fakty o ofierze. W pokoju dwudziestoletniej Hazel znaleziono listy podpisane inicjałami. Dziewczyna cieszyła się dużym powodzeniem u mężczyzn, a część tropów prowadziła do pobliskiego ośrodka wczasowego, gdzie prawdopodobnie dochodziło do regularnych orgii z udziałem młodych dziewcząt.

Sprawy zabójstwa Hazel Drew do dziś nie wyjaśniono. Z dokumentów wynika, że ciało dziewczyny wyłowiono 12 lipca 1908 roku z jeziora Sand Lake w stanie Nowy Jork. Hazel miała zmiażdżoną czaszkę, a że długo przebywała w wodzie, trudno było ją zidentyfikować. Tożsamość ofiary ustalono na podstawie ubrań i zębów.

Przez kilka tygodni zabójstwo Drew było tematem numer jeden we wszystkich gazetach. W końcu z braku dowodów sprawę umorzono.

Czy książka "Blonde, Beautiful, and Dead" odkryje przed nami nowe wątki tej sprawy?