Bliźnięta i Bliźnięta: horoskop partnerski

Dopasowanie znaków zodiaku to dziedzina astrologii, która skupia się na badaniu tego, które znaki mają szansę na stworzenie wartościowego i udanego związku. Podczas analizowania horoskopów partnerskich pod uwagę brane są wszystkie cechy charakteru, temperament oraz naturalne predyspozycje danego znaku. Bardzo ważne jest również to, jaki żywioł włada danym zodiakiem oraz która z planet otacza go wyjątkową opieką.

Kompatybilność znaków zodiaku przedstawia więc to, jak kształtuje się ich miłosna droga oraz czy jakie są szansę na to, że stworzą razem szczęśliwy, romantyczny związek. W przypadku połączenia Bliźniąt z Bliźniętami sprawa przedstawia się bardzo ciekawie. To znak zodiaku, w którego naturę wpisana jest zmienność. Z tego względu trudno jest mu wytrwać przy jednej osobie. Szybko się nudzi i odczuwa potrzebę dostarczania sobie nowych wrażeń. Z drugiej strony bardzo potrzebuje bliskości i czułości drugiej osoby. Miłość jest dla niego niczym powietrzem, bez którego nie da się żyć. Tożsame potrzeby i priorytety sprawiają, że Bliźnięta z Bliźniętami porozumiewają się doskonale. Trzeba jednak pamiętać o tym, że posiadają takie same zalety i wady. A te drugie mogą mocno utrudniać im związek. 

Bliźnięta: wady i zalety 

Aby lepiej przyjrzeć się temu, jaki związek stworzą osoby spod tego samego znaku zodiaku, warto poznać jego mocne i słabe strony. W przypadku Bliźniąt zestaw zalet jest naprawdę szeroki. Ten zodiak słynie z następujących cech charakteru: 

 • spontaniczność; 
 • komunikatywność; 
 • odwaga; 
 • inteligencja; 
 • aktywizm; 
 • entuzjazm; 
 • otwartość na zmiany; 
 • elastyczność; 
 • ciekawość świata; 
 • indywidualizm; 
 • kreatywność; 
 • otwartość na to, co inne i odbiegające od przyjętych standardów; 
 • pomysłowość; 
 • łagodne usposobienie i unikanie konfliktów. 

Zobacz także: 

Tak jak każdy znak zodiaku Bliźnięta posiadają także mniej pozytywne cechy charakteru. Do ich słabych stron należą: 

 • impulsywność;
 • lekkomyślność; 
 • niezdecydowanie;
 • unikanie odpowiedzialności; 
 • nachalność; 
 • chaotyczność. 

Bliźnięta i Bliźnięta: para doskonała?

Bliźnięta w związku bywają niezwykle czarujące. Potrafią zafascynować drugą osobę nieszablonowymi pomysłami. Mają otwarty umysł i są niebywale inteligentne – to ze względu na to, że ich planetą jest Merkury utożsamiany ze sprytem, mądrością oraz zdolnościami umysłowymi. Z taką osobą rozmowa zawsze jest ciekawa i wartościowa. Związek dwóch Bliźniąt jest jak wstęp do fascynujących przygód. Monotonia i spokojne, dostatnie życie rodzinne to nie ich bajka. Zamiast planów na temat założenia rodziny, wolą skupić się na tym, jaki będzie kierunek ich kolejnej wielkiej wyprawy. To podróżnicy, którzy kochają odkrywać nowe smaki, zapachy i miejsca. Ciągnie ich w nieznane – i to właśnie w takim życiu odnajdują szczęście.

Zobacz także:

Związek Bliźniąt z Bliźniętami wydaje się być układem idealnym. Obydwoje chcą realizować się poprzez doświadczanie nowych przygód. Są komunikatywni, dlatego nie ma między nimi niedopowiedzeń. Z natury są łagodni i ugodowi, co sprawia, że nie kłótnie i sprzeczki są w ich przypadku rzadkością. Niestety często nie będą mówić o swoich przemyśleniach i odczuciach z uwagi na to, że obawiają się reakcji drugiej strony. Bliźnięta oprócz tego, że są gadatliwe i otwarte na nowości, bywają też impulsywne i nerwowe. 

Problemem w tym związku może okazać się niestałość Bliźniąt. Partnerem dla tego znaku powinien być ktoś, kto wykaże się silnym charakterem, weźmie na siebie odpowiedzialność i podejmie ostateczne decyzje. Bliźnięta nie są skore do tego, aby traktować życie zbyt poważnie, wolą poczekać na to, co się wydarzy niż wziąć sprawy w swoje ręce. 

Zobacz także: 

Jak wygląda dopasowanie Bliźniąt w łóżku i miłości?

Horoskop partnerski dla Bliźniąt wskazuje, że ta para potrafi zjednoczyć się w sypialni. Osoby spod tego znaku zodiaku chętnie eksperymentują i doceniają starania partnera. Są namiętnymi kochankami, pełnymi pasji i ognistego temperamentu. Spontaniczność i impulsywność to cechy, które dosadnie reprezentują Bliźnięta. Miłość i cielesne przyjemności to dla nich bardzo ważne aspekty życia. Nie boją się okazywać swoich emocji i potrafią swobodnie rozmawiać o swoich potrzebach. 

Zagrożenia w związku Bliźniąt z Bliźniętami

Spontaniczność i niebywałe porozumienie to najmocniejsze cechy, jakie wykazują w związku Bliźnięta i Bliźnięta. Miłość, która rodzi się między nimi, wybucha nieoczekiwanie i jest od samego początku jest opatrzona dozą niepewności. Ta dwójka jest sobą oczarowana – myślą i czują niemalże identycznie. Nigdy nie mają dosyć nowych wrażeń i nie nudzą się swoim towarzystwem. Chcą spędzać ze sobą każdą wolną minutę i potrafią prowadzić długie i angażujące rozmowy aż do rana. Problem pojawia się wtedy, gdy zaczynają planować wspólną przyszłość. Obydwoje nie są bowiem nastawieni na poważne deklaracje. Oczekują, że to druga ze stron weźmie na siebie odpowiedzialność za sprawy związane z zakładaniem rodziny, wychowywaniem dzieci i budowaniem domowego ogniska.

W taki sposób działają Bliźnięta i Bliźnięta. Dopasowanie tego znaku w horoskopie miłosnym wskazuje na pewne poważne utrudnienia. Taki duet potrafi wspólnie cieszyć się życiem oraz doświadczać nowych i fascynujących przygód. To znak, którym rządzi żywioł powietrza. Z tego względu jest nastawiony na ciągły pęd ku nieznanym obszarom życia. Problemy pojawiają się tam, gdzie kończy się zabawa i zaczynają poważne decyzje. Jedna ze stron musi wykazać się większym zaangażowaniem i dojrzałością. Inaczej ta relacja przerodzi się w miłe wspomnienie.