Związek Blanki Lipińskiej i Barona to już przeszłość. Ta zaskakująca informacja dotarła do nas we wtorek 6 października bezpośrednio od autorki "365 dni", która potwierdziła rozstanie z muzykiem zespołu Afromental w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji. Jeszcze tego samego dnia z instagramowego profilu twórczyni bestsellerów zniknęły jej wszystkie wspólne zdjęcie z byłym już partnerem.

>> Blanka Lipińska i Baron rozstali się! Mamy oświadczenie autorki "365 dni" [TYLKO U NAS]

Blanka Lipińska i Baron - kiedy i jak się poznali?

Blanka Lipińska i Aleksander Milwiw-Baron, bo tak brzmi pełne nazwisko trenera "The Voice of Poland", najprawdopodobniej spotkali się po raz pierwszy już kilka lat temu. W sierpniu 2015 roku Baron wraz z kolegami z zespołu Afromental bawił się na after party po koncercie w sopockim klubie The Roof, w którym wówczas Blanka pełniła rolę menedżerki. Choć przyszła gwiazda polskiej literatury erotycznej była obecna na tamtej imprezie, to głębszą relację z Baronem nawiązała dopiero 5 lat później.

Blanka Lipińska i Baron - historia związku

Romans Blanki Lipińskiej i Barona wybuchł w lutym 2020 roku. Choć para początkowo starała się nie ujawniać publicznie, to doniesienia na temat ich zażyłości dość szybko przedostały się do mediów.

- Znamy się i lubimy - tylko tyle powiedziała Blanka pod koniec lutego w rozmowie z Gala.pl, zapytana o relację z Alkiem Baronem.

Po tym, jak tabloidy i serwisy internetowe obiegły ich wspólne zdjęcia wykonane przez paparazzi, zakochani nie mieli wyboru i w połowie marca postanowili oficjalnie potwierdzić doniesienia o łączącym ich uczuciu.

Myślałam, że dłużej uda nam się utrzymać związek w tajemnicy. Cóż mam powiedzieć? Zdjęcia nie kłamią, spotykamy się - wyznała otwarcie Blanka w rozmowie z magazynem "Flesz".

Zobacz także:

>> Blanka Lipińska i Baron są razem! Autorka "365 dni" oficjalnie potwierdziła związek

Los chciał, że początek związku Blanki i Alka wypadł na wybuch pandemii koronawirusa. Odcięci od świata i pozbawieni dotychczasowych obowiązków zawodowych, niemal cały okres tzw. lockdownu spędzili wyłącznie we dwoje. Z praktycznych względów para zaczęła nawet ze sobą pomieszkiwać. 

W późniejszych wywiadach Lipińska sama przyznała nawet, że tych kilka miesięcy spędzonych razem było tak intensywnych, że staż ich związku trzeba pomnożyć parokrotnie.

A jak to wszystko się zaczęło? Blanka nigdy nie ukrywała, że to ona wykonała pierwszy krok, aby nawiązać bliższy kontakt z Baronem. W rozmowie z "Fleszem" zdradziła, że były chłopak Julii Wieniawy wpadł jej w oko już w październiku 2019 roku.

Chwilę zajęło mi poderwanie chłopaka z telewizji, ale ostatecznie nie czas, a efekt się liczy - oświadczyła z rozbrajającą szczerością.

>> Blanka Lipińska o początkach związku z Baronem: "Zapolowałam na niego"

Ostatnie miesiące we wspólnym życiu Blanki i Barona wyglądały jak prawdziwa sielanka. Publiczne okazywanie sobie czułości, romantyczne gesty, wyznania miłości i wspólne podróże - taki obraz tego związku jawił nam się z Instagrama.

Jeszcze kilka dni przed ogłoszeniem rozstania para cieszyła się na wspólny urlop w Egipcie. Co więc poszło nie tak? Ani Blanka, ani Baron nie chcą publicznie komentować przyczyn swojego rozstania i proszą dziennikarzy i fanów, aby uszanowali ich decyzję.

Co ciekawe, Blanka Lipińska i Baron są jedną z nielicznych znanych par, które nigdy nie miały okazji zapozować razem do wspólnego zdjęcia na czerwonym dywanie lub tzw. na tle ścianki dla fotoreporterów.

Fotografie byłej już pary z mediów społecznościowych znajdziecie w naszej GALERII.

ZOBACZ TEŻ: Baron wyjaśnia, dlaczego nie pojechał na wakacje z Blanką Lipińską: "Każdy z nas potrzebuje czasu dla siebie"