Biżuteria w stylu vintage: pierścionki z muszlą, wężami, plecione

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez jagg. (@jagg_jewels) Paź 20, 2020 o 9:55 PDT

Nasze babcie dostawały biżuterię na specjalne okazje - zaręczyny, śluby, rocznice. Tego typu podarunek musiał więc być naprawdę wyjątkowo - nieść symboliczną wagę oprawioną w odpowiedni kruszec. Kamienie szlachetne, perły, platyna, diamenty i złoto - biżuteria z racji swojej wartości noszona była tylko na specjalne okazje. Tego ducha wyjątkowości, jubilerskiego mistrzostwa i unikatowego piękna próbują przywołać polscy projektanci wśród których prym wiedzie marka Jagg Jewels, założona przez Jagodę Marudę, która unikatowe skarby znajduje na pchlich targach oraz marka, w której talent i miłość do piękna przekazywane są z pokolenia na pokolenie - Ania Kruk.

Ania Kruk odpowiadając na tęsknotę za minionym pięknem stworzyła nawet specjalną linię Vintage, na którą składają się naszyjniki z miłosnymi symbolami, zdobione perłami kolczyki w barokowej oprawie, pierścionki wijące się wokół palców jak węże, z oczkiem z naturalną powłoką ze specjalnym połyskiem z muszli abalone i w romantycznym splocie (to nasz absolutny faworyt!).   

Zobacz też: Biżuteria na jesień 2020: Najpiękniejsze pierścionki i sygnety polskich marek

Biżuteria w stylu vintage: naszyjniki, medaliony, łańcuszki

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jewelry brand (@berriesandco) Wrz 23, 2020 o 2:14 PDT

Mogą być wyznaniem oddania, namiętności, dozgonnej miłości lub wierności - romantyczne naszyjniki na długich łańcuszkach z symbolicznym przekazem to coś, czego poszukujemy współcześnie w biżuterii. Skąd tak wielka melancholia za retro biżuterią? Może żyjemy za szybko, zbyt nieuważnie i tęsknimy za czymś w rodzaju amuletu, który przypomni nam o tym, co najważniejsze i pozwoli się zatrzymać? Może tu tkwi źródło trendu na biżuterię w stylu vintage - trochę staromodną, choć nie dla tych, dla których ponadczasowe wartości nie tracą nigdy na cenie. Uroczy grawerunek ukryty na rewersie wisiorka, spersonalizowana grafika czy vintage'owy medalik skruszy najtwardsze serca. Zwłaszcza jeśli w środku ukrywa jeszcze jakąś tajemnicę, tak jak ten model marki Berries & Co.

Zobacz też: Delikatny naszyjnik tej polskiej marki, to hit na jesień. Noszą go Anna Lewandowska, Ania Skura, Omena Mensah i Zosia Ślotała

Biżuteria w stylu vintage: kolczyki z perłą, cyrkoniami, wiszące

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez lirio vintage (@lirio.vintage) Sie 23, 2020 o 11:52 PDT

Kradną spojrzenia, hipnotyzują i dodają czaru - nawet pisanie o vintage'owych kolczykach skłania do używania innych niż zwykle przymiotników. Naszym wyborem w tym sezonie są odrobinę ejtisowe skręcona koła, które znajdziesz w kolekcjach takich polskich projektantek biżuterii jak Jagg, Ania Kruk, Kopiszka czy Berries & Co.  Mogą wyglądać jak żyrandole na pałacowych balach, zerkać na nas oczkiem z opalem, lśnić połyskiem z muszli abalone lub cyrkoniami. My zakochałyśmy się szczególnie w tych wiszących kolczykach z amazonitem z linii Vintage Ani Kruk, które wyglądają jak z "Księgi tysiąca i jednej nocy".