Wybór biustonosza – jak do tego podejść?

Wybór rodzaju biustonosza ma ogromne znaczenie – w końcu każde piersi są inne. Szukając tego odpowiedniego, wybieraj fasony podkreślające twoje walory oraz pasujące do stylu ubierania się – pod względem koloru, ozdób czy faktury. Jeśli nosisz jasne ubrania, możesz kupić beżowy lub biały biustonosz. Do tych obcisłych lepiej niż koronkowy sprawdzi się zwykle gładki model.

Weź pod uwagę zabudowanie biustonosza, wysokość jego obwodu i mostka. To szczególnie ważne kryteria, gdy biust jest mniej jędrny. Przyjrzyj się także składowi, trwałości materiału i wykonaniu elementów stanika. Nawet jeśli będzie on najpiękniejszy, nie uratuje go słaba jakość!

Różnice między miękkim a usztywnianym biustonoszem

Biustonosz soft – zwany także miękkim – jest często uszyty z delikatnych, cienkich tkanin, a do tego nie ma usztywnień, pianek i wkładek. Może, ale nie musi mieć fiszbin. Należą do nich także staniki sportowe – dla kobiet aktywnych i ceniących wygodę. Mogą mieć formę bezszwowej koszulki z podtrzymującym, gumowym pasem pod biustem. Najlepiej zakładać je do ubrań sportowych, za to klasyczne biustonosze typu soft – na co dzień, do luźnych ubrań.

Usztywniany stanik podnosi, a czasem także powiększa piersi. Jest dostępny w wielu znanych fasonach, np. bardotka, balkonetka, biustonosze bez ramiączek czy plunge, Nadaje on piersiom okrągły kształt – to zasługa pianek lub gąbek gorseciarskich wbudowanych w miskę. Dzięki jej wzmocnionej konstrukcji usztywniany stanik podtrzymuje biust i zakrywa sutki – piersi nie odznaczają się wtedy pod ubraniami.

Istnieją również biustonosze półusztywniane – z gąbką do połowy miski i siateczką lub innym materiałem w jej górnej części. Dzięki takiemu rozwiązaniu stanik podtrzymuje i zbiera biust. Łączy najlepsze cechy staników miękkich i usztywnianych – zaokrąglanie i stabilność z przewiewnością i lekkością.

Który typ biustonosza będzie najlepszy dla ciebie?

Jeśli zastanawiasz się, który z wymienionych rodzajów staników wybrać, spieszymy z pomocą. Oto krótki poradnik na temat wyboru biustonosza.

  • Biustonosz usztywniany polubią piersi średnie, a zwłaszcza duże. Dzięki dobremu podtrzymaniu możesz odciążyć kręgosłup. Usztywniane staniki powiększające mogą się spodobać także kobietom o małych piersiach. Polecamy je również paniom o asymetrycznych piersiach lub tych o kształcie stożka. Świetnie sprawdzą się pod obcisłymi ubraniami – szczególnie dla kobiet, które nie lubią odznaczających się sutków.
  • Miękkie staniki noszą zazwyczaj kobiety o mniejszych piersiach, ceniące sobie naturalny kształt piersi i przewiewność. Miłośniczki aktywności i komfortu docenią bezszwowe fasony biustonoszy soft. Niektóre modele – zwane minimizerami – oferują także pomniejszenie biustu. A że są dostępne również w większych rozmiarach, mogą je wypróbować panie obdarzone większymi piersiami.
  • Półusztywniany biustonosz polecamy paniom, które mają duże piersi, a przed wypróbowaniem miękkiego stanika powstrzymuje je jedynie kwestia dobrego podtrzymania. Biustonosz semi-soft gwarantuje uniesienie i podtrzymywanie bez powiększania biustu.

Poszukiwania idealnego stanika czas zacząć!

Wybrałaś już dla siebie wymarzony model stanika? Jeśli tak, podpowiadamy, gdzie możesz znaleźć każdy z nich – w ulubionym kolorze lub wzorze. Szukaj staników usztywnianych i biustonoszy soft na Intymna.pl. W doborze odpowiedniego rozmiaru pomogą ci nasze brafitterki, czekające na specjalnej infolinii!

Zobacz także: