Warto wiedzieć, że depilacja brazylijska jest już passé (zgadzamy się, że kompletna nagość tam wygląda nieco infantylnie).
Jak w takim razie dopasować „fason” najlepszy dla siebie – zapytałyśmy specjalizującą się w depilacji bikini kosmetyczkę Małgorzatę Strachotę.


1. Z „obniżonym stanem”.


W tej „fryzurce” włosy są skrócone za pomocą trymera (lub nożyczek) do długości około 2–3 milimetrów, a boki i góra są starannie wywoskowane.
Ten kształt dobrze wygląda na jasnych włosach i najlepiej prezentuje się na właścicielkach płaskich brzuchów i wysokich dziewczynach (optycznie „skraca” sylwetkę).2. Romb

jest wariacją na temat klasycznego trójkąta, z tym że tutaj woskuje się ukośnie także górne granice włosów. Wysmukla talię!
Jeśli masz bliznę w obrębie bikini (najczęstsza to ta po cesarce), to przez pół roku nie powinno się stosować wosku w okolicy nad i pod blizną. Wtedy pozostaje golarka.3. Trójkąt.

Dopasuj go do figury. „Wąski sprawi, że szerokie biodra będą wydawać się smuklejsze, szerszy – odwrotnie” – mówi Małgorzata Strachota.
Jeśli będzie dosyć wysoki, „wydłuży” nogi. Włosy na bikini najlepiej wyglądają, jeśli są skrócone trymerem (większość depilatorów jest wyposażona w funkcję trymera).
4. Dwie długości.

Ten kształt (pasuje do każdej figury) uzyskasz po dwóch woskowaniach. Pierwszym nadajesz kształt bazowy (odwróconego trójkąta).
Po miesiącu odrośnięte włosy utworzą drugą długość. Jeśli masz kłopot z wrastającymi włoskami, peelinguj skórę regularnie szorstką rękawicą i używaj kosmetyków zmiękczających naskórek.5. Pasek.

Ten kształt wymaga regularnego woskowania (raz w miesiącu). Pierwsze 2–3 zabiegi nie są zbyt przyjemne, potem włosy odrastają już znacznie słabsze. Kosmetyczka może też przyciąć włosy do równej długości, ale zasadniczo fryzurami intymnymi (serduszko, choinka, farbowanie) zajmują się specjalni fryzjerzy.rysunki: KAROLINA OKSIĘDZKA