Jej byłym mężem jest Wojciech Cejrowski, a obecny partner to Amerykanin Danny Murdock. Beata Pawlikowska prowadziła również popularne audycje radiowe, takie jak „Świat według blondynki” czy „Świat według Beaty Pawlikowskiej”. Jest nie tylko podróżniczką, lecz także tłumaczem, dziennikarzem oraz fotografem.

Książki podróżnicze Pawlikowskiej

Książki Beaty Pawlikowskiej to przede wszystkim literatura podróżnicza. Autorka opisuje w nich swoje przeżycia z dotychczasowych wypraw do najbardziej odległych zakątków świata. Odwiedziła takie miejsca jak m.in. Kambodżą, Tybet, Sri Lanka, Kuba, Himalaje, Tasmania czy Amazonia. Na miejscu rozmawiała z przedstawicielami lokalnej społeczności, poznając ich zwyczaje, obrzędy religijne, pracę, przysmaki kulinarne czy sposoby spędzania wolnego czasu.  

Beata Pawlikowska podczas podróży wielokrotnie musiała wykazać się odwagą i zmierzyć z licznymi niebezpieczeństwami, takimi jak choroby zakaźne, dzikie zwierzęta czy lokalni przestępcy. W jej książkach można znaleźć wiele zdjęć z wypraw, na których znajdują się przepiękne krajobrazy, poznani przez autorkę ludzie, a także fascynująca flora i fauna. 

Polecane przez nas książki podróżnicze książki Beaty Pawlikowskiej to m.in.: 

    • „Blondynka w dżungli”,

    • „Blondynka w Sri Lance”,

    • „Blondynka w Brazylii”,

Zobacz także:

    • „Blondynka na tropie tajemnic”,

    • „Blondynka w Japonii”,

    • „Blondynka w kwiecie lotosu”,

    • „Blondynka na Wyspie Wielkanocnej”,

    • „Blondynka, jaguar i tajemnica Majów”,

    • „Blondynka na safari”,

    • „Blondynka na Czarnym Lądzie”,

    • „Blondynka u szamana”,

    • „Blondynka Tao”.

Poradniki Pawlikowskiej 

Beata Pawlikowska pisze również poczytne poradniki psychologiczne, kursy języków obcych, a także książki dotyczące zdrowego odżywiania. Szczególną popularnością cieszy się jej cykl pt. „Blondynka na językach”. Książki z tej serii pozwalają szybko i skutecznie nauczyć się wielu języków obcych, takich jak angielski (brytyjski oraz amerykański), hiszpański, niemiecki, francuski, włoski, portugalski, japoński, niderlandzki, norweski czy portugalski.  

Autorka proponuje swoją autorską metodę nauki słownictwa oraz zasad gramatycznych. Zapoznaje czytelników z licznymi przykładami praktycznego zastosowania języka w życiu codziennym. Jej książki z serii „Blondynka na językach” zawierają również fragmenty służące zwiększaniu motywacji czytelnika do nauki. 

Książki Beaty Pawlikowskiej to również poradniki dotyczące rozwoju osobistego. Polecane książki z tej tematyki to zwłaszcza: 

    • „W dżungli miłości”,

    • „W dżungli życia”,

    • „Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany”,

    • „W dżungli samotności”,

    • „W dżungli niepewności”,

    • „Jestem szczęśliwym singlem”,

    • „Jestem bogiem podświadomości”,

    • „Trening szczęścia”,

    • „Kurs szczęścia”,

    • „W dżungli podświadomości”,

    • „Księga kodów podświadomości”

    • „Teoria bezwzględności”.

Pawlikowska w swoich poradnikach podpowiada czytelnikom, w jaki sposób mogą osiągnąć stan wewnętrznego szczęścia i wolności. Pomaga zbudować wysokie poczucie wartości, cieszyć się życiem, a także zwyciężyć z depresją i nałogami. Autorka wychodzi z założenia, że działaniami człowieka kieruje przede wszystkim jego podświadomość. Zaleca w związku z tym, aby starać się myśleć pozytywnie, w czym pomocne mogą okazać się powtarzane każdego dnia afirmacje.  

Beata Pawlikowska zachęca to odważnego życia, wolnego od lęku, niepewności czy obaw przed podjęciem ryzyka. Podpowiada, w jaki sposób poradzić sobie z poczuciem krzywdy i otworzyć się na zdrowe relacje. Pisze także na temat stawiania granic drugiej osobie w związku oraz przestrzega przed uzależnianiem swojego szczęścia od akceptacji ze strony innych ludzi. Zapewnia, że można być szczęśliwym i zadowolonym z życia człowiekiem również będąc singlem. Przestrzega przed zgubnymi skutkami porównywania się z innymi ludźmi i przeglądania się w ich oczach. 

Autorka swoje poradniki opiera na własnych doświadczeniach. W swoim życiu przeszła wiele trudnych chwil, takich jak depresja, odrzucenie w związku, anoreksja, bulimia, uzależnienie od seksu i narkotyków czy nawet gwałt. Dlatego doskonale rozumie osoby, które znalazły się w podobnym położeniu. Jej porady są autentyczne i wolne od oceniania, krytykowania czy moralizowania. Dzięki ich lekturze można odzyskać wiarę w siebie, wewnętrzną wolność, poczucie własnej godności oraz siłę do dalszego działania. 

Pawlikowska jest weganką i do tego rodzaju sposobu odżywiania próbuje zachęcać swoich czytelników. Opublikowała dotychczas takie książki o tematyce zdrowego odżywiania jak: „Nasze przysmaki”, „Piekę zdrowy chleb! I ciastka!”, „Jedz zdrowo i myśl pozytywnie”, „Na zdrowie. 15 przepisów na dobry początek” oraz „Nowe zdrowe przepisy”. Jest ponadto autorką cyklu książek pt. „W dżungli zdrowia”.

Beata Pawlikowska zachęca nie tylko do rezygnacji z mięsa, lecz także promuje wywodzące się z Chin zasady 5 przemian. Jej książki zawierają liczne przepisy na proste, smaczne i szybkie posiłki. Autorka prezentuje proponowane przez siebie posiłki za pomocą wysokiej jakości zdjęć. 

  Beata Pawlikowska – kanał YouTube 

Beata Pawlikowska na YouTube prowadzi własny kanał, za pośrednictwem którego komunikuje się z fanami. Dzieli się nagraniami z podróży, przemyśleniami na temat życia, a także przedstawia praktyczne porady. Jej kanał posiada obecnie przeszło 78 tysięcy subskrypcji.

Pierwsze nagranie Beaty Pawlikowskiej znalazło się na YouTube 4 kwietnia 2013 roku. Autorka prezentuje na nim, jak Wenezuelka czyta po polsku cytat Pawlikowskiej o treści „Życzę Ci szczęścia i miłości teraz i zawsze i wszędzie”. Najpopularniejszy jak do tej pory materiał umieszczony przez autorkę został wyświetlony przeszło 600 tysięcy razy. Zamieściła go pod tytułem „Jak przestać się obżerać”. Wyjaśnia w nim psychologiczne mechanizmy problemu kompulsywnego jedzenia.  

Beata Pawlikowska w swoich nagraniach na YouTube wyjaśnia również, jak przestać być ofiarą, jak pozbyć się dolegliwości na tle nerwowym, jak odzyskać poczucie własnej wartości, jak zrobić mleko kokosowe, jak odnaleźć w życiu pasję, jak wybaczać, w jaki sposób praktykować medytację, jak przestać się martwić, zerwać toksyczną relację czy pogodzić się z życiem. 

Najnowsza książka Pawlikowskiej 

Najnowsza książka Beaty Pawlikowskiej nosi tytuł „Blondynka na Hawajach”. Ta licząca 520 stron pozycja trafi do sprzedaży 6 maja 2020 roku. Autorka opisuje w niej przebieg swojej wyprawy na szczyt najwyższego na świecie wulkanu Mauna Kea, zwanego Białą Górą. Autorka chcąc dotrzeć do celu, musiała przejść przez niebezpieczne plaże, lasy i wodospady. Podróż ta pozwoliła jej poznać hawajskie legendy oraz wierzenia religijne. 

Najnowsza książka Pawlikowskiej spośród już opublikowanych nosi tytuł „Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany”. Autorka zachęca czytelników do podjęcia się 100-dniowego wyzwania, które pozwoli diametralnie zmienić ich dotychczasowe życie. Celem kursu jest zmiana sposobu postrzegania świata oraz siebie samego.  

Beata Pawlikowska zachęca do stawiania sobie odważnych celów i wzięcia odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Jej kurs polega na zmianie podświadomości, która zwykle została ukształtowana na podstawie doświadczeń z przeszłości, w tym zwłaszcza z okresu dzieciństwa. Podróżniczka w swojej książce przekonuje, że każdy ma prawo do szczęścia i miłości, bez względu na to co sądzą inni ludzie. Pomaga uwierzyć w siebie i wreszcie zacząć czerpać z życia pełnymi garściami. 

Beata Pawlikowska: partner, wiek, Instagram 

Beata Pawlikowska urodziła się 11 czerwca 1965 roku. Oznacza to, że niebawem będzie obchodzić swoje 55 urodziny. Autorka bestsellerowych książek w 1994 roku zawarła sakramentalny związek małżeński, a jej mężem był znany podróżnik Wojciech Cejrowski. Ich związek zakończył się jednak rozwodem, a w 2004 roku sąd biskupi stwierdził nieważność małżeństwa. 

Danny Murdock to obecny partner Beaty Pawlikowskiej. Wiek tego amerykańskiego prawnika to 48 lat – jest o 7 lat młodszy od polskiej podróżniczki. Pawlikowska na Instagramie ogłosiła, że przyjęła pierścionek zaręczynowy nowego partnera. Pochwaliła się również z fanami otrzymaną biżuterią z szafirem oraz zdradziła, jakie przypisuje jej znaczenie. Stwierdziła, że niebieski kolor tego kamienia szlachetnego wskazuje na światło, które zaręczeni mają w sobie. 

Beata Pawlikowska niedługo po przyjęciu oświadczyn zdradziła na Instagramie, w jaki sposób poznała swojego przyszłego męża. Okazało się, że zawdzięcza to niezwykłym zbiegom okoliczności. Poznali się w dżungli na terenie Belize – miejsce to oboje wybrali jako cel podróży w ostatniej chwili, zmieniając swoje wcześniejsze plany. Partner Pawlikowskiej znalazł się tam dzięki temu, że wcześniej miał wypadek na nartach. Oboje zakochali się w sobie niemal natychmiast i od razu czuli, że są sobie przeznaczeni. 

Pawlikowska zamieściła do tej pory na Instagramie już przeszło 2000 postów, a jej profil obserwuje ponad 100 tysięcy osób. Dzieli się z nimi swoimi zdjęciami z podróży, a także motywacyjnymi cytatami i afirmacjami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beata Pawlikowska (@beata.pawlikowska) on Mar 5, 2020 at 11:01am PST