Beata Kempa o roli kobiet w polityce

Beata Kempa odpowiadała na pytania podczas wideoczatu zorganizowanego na Twitterze. Podczas rozmowy z internautami poruszony został temat kobiet w polityce. Posłanka mówiła między innymi o tym, jak kobiety czują się w tej dziedzinie, jakie mają możliwości rozwoju oraz jak łączą pracę z życiem rodzinnym. To właśnie ostatni z tych tematów wywołał największe kontrowersje. Choć Beata Kempa podkreśla, że zaangażowanie kobiet w politykę jest mile widziane, to jednocześnie zaznacza, że zanim się nią zajmą, powinny skonsultować swój wybór z mężem.

Warto, abyśmy jako dziewczyny i kobiety się naprawdę angażowały. To jest do poukładania, ale warunek jeden, jeżeli jest mąż, który potrafi pomóc i zaakceptuje to. Bo musi być pełna akceptacja tej drugiej połówki.

Beata Kempa podkreśla też, że dla kobiety, na pierwszym miejscu powinna być rodzina, mąż zaś ma pełne prawo nie pochwalać kariery politycznej żony.

Natomiast, jeżeli tej akceptacji nie ma i nie będzie, z czego nie czynię zarzutu, to trzeba się zastanowić. Bo jednak rodzina jest tutaj na pierwszym miejscu absolutnie.

ZOBACZ TEŻ: Kim jest żona Mariusza Błaszczaka, której prywatności tak pilnie strzeże polityk?

Beata Kempa podziękowała mężowi?

Wypowiedź posłanki wywołała lawinę ironicznych komentarzy. Głos zabrał między innymi poseł Wiosny, Łukasz Kohut, który w swoim poście na Twitterze poprosił  Beatę Kempę o przekazanie mężowi podziękowań.

Pani Beato proszę podziękować mężowi - bez niego i Jego zgody mój ogląd świata politycznego byłby zdecydowanie mniej wielokulturowy.

Co sądzicie o wypowiedzi posłanki? Czekałybyście na zgodę męża, żeby zająć się polityką?

ZOBACZ TEŻ: Żona Zbigniewa Ziobry. Kim jest Patrycja Kotecka, ceniona dziennikarka śledcza, która porzuciła zawód, aby objąć funkcję dyrektor znanej firmy