Baza pod makijaż - co to jest?

Bazę pod makijaż nakłada się bezpośrednio pod kolorowe kosmetyki - podkład czy puder. Sama baza pod makijaż najczęściej jest bezbarwna, zwykle zawiera silikon, co nadaje jej charakterystyczną, pudrową konsystencję. a jej głównym zadaniem jest wygładzenie i zmatowienie cery. Dzięki bazie pod makijaż pozostałe kosmetyki trzymają się na skórze dłużej, łatwiej je też aplikować. W drogeriach można znaleźć także kolorowe bazy pod makijaż, które mają maskować różne skórne problemy, np. zielona baza pod makijaż ukrywa zaczerwienienia, a różowa baza dodaje blasku zmęczonej skórze.

Baza pod makijaż - zalety

Jeśli do tej pory nie używałaś bazy pod makijaż, koniecznie wypróbuj ten niezastąpiony kosmetyk. Zacznij od bezbarwnej bazy wygładzającej, a od razu zauważysz, że:

Baza pod makijaż wygładza skórę

Baza przygotowuje skórę na nałożenie kosmetyków do makijażu, np. podkładu czy nawilżającego kremu koloryzującego, który dzięki bazie lepiej przylega do skóry i dłużej utrzymuje się na miejscu. Cera wygląda korzystniej także dlatego, że baza pod makijaż zmniejsza widoczność porów i drobnych zmarszczek.

Baza pod makijaż pobudza krążenie krwi

Eksperci polecają wmasowywać bazę pod makijaż w skórę palcami. Dzięki temu jeszcze przed wykonaniem makijażu można zrobić delikatny masaż i pobudzić krążenie. Jednocześnie baza dobrze wniknie w skórę i da jeszcze lepszy efekt.

Baza pod makijaż sprawdza się w każdej pogodzie

Na mrozie czy w upale baza pod makijaż sprawi, że kosmetyki utrzymają się na skórze o wiele dłużej, niż nałożone bezpośrednio na krem pielęgnacyjny. Warto stosować bazę pod makijaż przez cały rok, to wielka oszczędność czasu.

Baza pod makijaż może być stosowana jako samodzielny kosmetyk

Nawet bezbarwna baza pod makijaż dzięki właściwościom wygładzającym może zastąpić lekki podkład lub krem BB, delikatnie zmatowić skórę i zatuszować drobne niedoskonałości. My polecamy ją na co dzień zamiast ciężkiego makijażu!