Bartek Królik ma córkę z zespołem Downa

Latem tego roku muzyk, który pracuje z HEY i Agnieszką Chylińską, został po raz drugi ojcem. Jego córka Jagoda urodziła się z zespołem Downa. Królik zasłynął w sieci zdjęciem, na którym z dumą pokazuje światu noworodka z hashtagami #downsyndrome, #bardziejkochani, #21chromosomes. Państwo Królik dbają o to, żeby promować rodzicielskie podejście i pokazywać, że wiele da się razem przezwyciężyć. W ostatnich wywiadach przyznawali, że ciężko im było pogodzić się z myślą, że Jagoda urodzi się chora, jednak postanowili spróbować. 

Tuż po tym kiedy rodzina Bartka Królika się powiększyła, muzyk podupadł na zdrowiu i doznał poważnego udaru mózgu. Kilka tygodni później podzielił się z fanami informacją, że czeka na operację usunięcia guza przysadki mózgowej. To bardzo ciężkie chwile dla całej rodziny, jednak córki Jagoda i Kalina są dla niego ogromną motywacją. 

Bartek Królik po udarze

"Jej wada nie jest darem. Czy jesteśmy bohaterami? Raczej nie, po prostu kochamy nasze dzieci", mówi Karolina Królik o swojej małej córeczce. Żyją jednak jak normalna rodzina, która musi po prostu więcej uwagi i troski okazywać jednemu z dzieci. Kiedy jednak dowiedzieli się o tym, że ich wymarzona druga córka nie jest zdrowa, przeżyli prawdziwy dramat, "swoją żałobę po stracie zdrowego dziecka", jak mówi Karolina Królik. Teraz oboje cieszą się każdą chwilą z dziewczynkami. Z okazji Mikołajek Bartek Królik opublikował na Instagramie zdjęcie swoich córek z podpisem "Moje śnieżynki". Zdjęcie jest przeurocze, nie sądzicie? 

 

MOJE ŚNIEŻYNKI

Post udostępniony przez Bartek Królik (@bartekkrolik) 6 Gru, 2017 o 6:27 PST