Barbara Kurdej-Szatan zmaga się z melasmą

Barbara Kurdej-Szatan wypoczywa właśnie w słonecznej Grecji. Aktorka wybrała się na wakacje z całą rodziną – mężem i dwójką dzieci. Gwiazda opublikowała ostatnio na Instagramie zdjęcie zrobione przez ukochanego, Rafała Szatana. Aktorka postawiła tym razem na naturalność i zdecydowała się pokazać bez makijażu. Okazało się, że aktorka od urodzenia syna Henryka zmaga się z przebarwieniami pociążowymi. 

Foto pod tytułem „podróżniczka mająca dość upału”, w roli głównej: przebarwienia pociążowe. Ale i tak mi się podoba. Mąż mi takie cyknął – napisała Barbara Kurdej-Szatan w opisie zdjęcia. 

Kurde-Szatan podkreśliła, że chociaż chętnie by się ich pozbyła, to uważa, że są czymś naturalnym i nie zamierza się ich wstydzić. W dalszej części postu zapytała swoich obserwatorów, czy znają jakieś dobre metody na przebarwienia. 

Dziękuję za te przebarwienia. Mam również i widzę coraz częściej że wiele z nas je ma, a sądziłam że o wiele mniej.

Miałam podobne po ciąży pierwszej. Nawet peelingi i kwasy nie dawały rady. Po prostu czas i krem z filtrem 50 + przez cały rok.

 Dla mnie jesteś najpiękniejszą i najfajniejszą aktorką. Jesteś naturalna i taką cię uwielbiam – pisali fani pod postem aktorki. 

Przebarwienia pociążowe – czy da się ich pozbyć?

Melasma, to przebarwienia powstające na skutek zmian hormonalnych, najczęściej podczas ciąży. Jest to bardzo częsta dolegliwość. Dotyczy ona ok. 30% kobiet po 30 roku życia i aż 90% kobiet po 50 roku życia. Przebarwienia są efektem nadmiernej produkcji melaniny, czyli naturalnego pigmentu skóry. 

Niekiedy przebarwienia pociążowe znikają same, jednak często do ich usunięcia potrzebne są specjalistyczne zabiegi wykonane przez dermatologa czy kosmetyczkę. Na co dzień należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem, które zapewniają odpowiednią ochronę przed promieniami UVA i UVB.