Badania pokazują, że ślub z właściwym człowiekiem ma znaczący wpływ na poczucie szczęścia oraz samopoczucie psychiczne. Były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack i Michelle Obamowie są jedną z najbardziej znanych i wzorowych par na świecie. W październiku zeszłego roku świętowali 25. rocznicę ślubu.

„Ćwierć wieku później, wciąż jesteś moim najlepszym przyjacielem i najbardziej ciekawą osobą, którą znam. Kocham Cię!” – złożyła życzenie na Instagramie Michelle.

Barack Obama o miłości

Książka „ Yes We (Still) Can” ukazała się po raz pierwszy 19. czerwca 2018 roku. Autorem został doradca byłego Prezydenta Baracka Obamy. Dan Pfeiffer wspomina w swojej książce, że w ostatni dzień pracy w 2015 roku Pfeiffer dołączył do prezydenta na pokładzie Air Force. Podczas lotu pomiędzy dwoma mężczyznami odbyła się ciekawa rozmowa o miłości.

Dan powiedział Barackowi, że zamierza zamieszkać razem ze swoją dziewczyną Howli Ledbetter. Były prezydent zapytał: „Czy to ta jedyna?”. Kiedy Pfeiffer powiedział "Tak", prezydent dał mu kilka rad, które do dziś służą  jako "przypomnienie o tym, co jest ważne w związku i o rzeczach, które nigdy nie można brać za pewnik."

Barack Obama o Michelle Obama

Warto zadać sobie pytanie, czy ona jest ciekawą osobą? Będziesz musiał spędzić z tą osobą więcej czasu, niż ktokolwiek inny, do końca życia, i nie ma nic ważniejszego, niż wsłuchiwać się w jej ciekawe opinie. Drugie pytanie, czy dzięki niej dużo się śmiejesz? Wiadomo, że Barack Obama sam uwielbiał żartować i wywoływać uśmiech na twarzach innych. Ostatnie, fundamentalne pytanie: Czy ona będzie dobrą matką?

Dan Pfeiffer odpowiedział na wszystkie pytania „Tak”. W 2016 roku doradca Obamy wziął ślub z Howli. Czy to znaczy, że takie podejście się sprawdza?