Seniorki w rodzinie mają wiedzę o tym, co przynosi szczęście, a co ściąga pecha. Zmienne losy mogą powodować różne symbole na niebie i ziemi, a nawet pogoda. Najważniejsze zatem wiedzieć, co symbolizuje dane zjawisko. Pewna mądra babcia z Pomorza wskazuje, że taka pogoda to zły znak. Musisz wziąć sprawy w swoje ręce, by nie pogorszyć pecha. Sprawdź, kiedy mieć się na baczności.

Taka pogoda to zły znak – ostrzega babcia z Pomorza

Odczytywanie znaków z pogody i nieba to zajęcie, któremu oddawali się już nasi najwcześniejsi przodkowie. Do naszych czasów przetrwały różne przesądy, na przykład te o czerwonym zachodzie słońca czy odnajdywaniu pomyślnych symboli w chmurach. Znaki te mogły dawać nadzieję, wyznaczać dobry okres lub ostrzegać przed zagrożeniem. 

Na Pomorzu wiele osób szczególnie zwraca uwagę na znaki odczytywane z nietypowej pogody. Mają one sporo znaczenie dla ich życia. Pewna babcia z Pomorze wskazuje, że należy wyjątkowo strzec się gradu. Taka pogoda to zły znak. Najgorzej zaś, gdy grad złapie cię na otwartej przestrzeni, a ty nie masz się jak schronić. Opad gradu to szczególnie nieprzyjemne doznanie, a dodatkowo zwiastun złych wieści. Strzeż się, bowiem ktoś chce wykorzystać twoją naiwność.

Zobacz też:

Dlaczego gradowa chmura to zły znak?

Seniorzy, jak i większość ludzi, dobrze wiedzą, że opady gradu przynoszą wiele szkód. Pojawiają się w czasie burz i wichur, więc wiążą się z nadchodzącymi kłopotami w okolicy. Okazuje się, że taka pogoda sprawia nie tylko oczywiste szkody. Symbolizuje także nadchodzące kłopoty.

Przesądy głoszone przez pomorską seniorkę wskazują, że grad to zły znak. Zostanie "złapanym" przed grad oznacza, że ktoś chce cię oszukać. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji bez parasola, a nawet kaptura, symbolizuje to "grad kłopotów" związanych z negatywną sytuacją. Może objawić się w pracy, w domu lub w sferze finansów. Grad oznacza też pojawiające się plotki i obmowy na twój temat. W takiej sytuacji musisz wziąć sprawy w swoje ręce i dobrze przyjrzeć się swojemu życiu. Wyjaśnij nieporozumienia i daj się wykorzystać. Uważaj także, gdy zbliża się niepogoda, by nie "wywołać" swojego pecha.

Sprawdź także:

Zobacz także: