Bańki mydlane jako popularna atrakcja weselna

Atrakcje na wesele mogą mieć przeróżny charakter i odbywać się na każdym etapie trwania uroczystości. Zdecydowanie jednak kościół, a właściwie wyjście z niego świeżo upieczonych małżonków, należy do najważniejszych momentów tego ważnego dnia. Warto więc sprawić by stało się ono jeszcze bardziej spektakularne. W takim przypadku doskonale sprawdzą się bańki mydlane skierowane na młodą parę. Zdjęcia wykonane w takim momencie prezentują się naprawdę bajecznie! Do stworzenia baniek można użyć specjalnych agregatów, które wypożycza się na godziny. A jeśli chcemy zaoszczędzić, możemy także wyposażyć naszych gości w zwykłe pojemniczki z płynem, aby w odpowiednim momencie wydmuchiwali bańki w naszą stronę.

Romantyczne atrakcje ślubne - gołębie

Atrakcje na wesele muszą mieć w sobie odpowiednią dozę romantyzmu, dlatego wypuszczanie w powietrze przez parę młodą gołębi cieszy się bardzo dużą popularnością. W większości przypadków jest to para białych gołębi, ale takie atrakcje ślubne mogą stać się jeszcze bardziej imponujące jeśli zdecydujemy się wypuścić jeszcze większą liczbę tych pięknych ptaków. Wszystko zależy od tego co nam się podoba i jaki budżet możemy przeznaczyć na ten cel.

Nietypowy układ taneczny pary młodej

Pomysły na uatrakcyjnienie uroczystości ślubnej dotyczą często również pierwszego tańca pary młodej. Sala weselna może na przykład zostać wypełniona ciężkim dymem, który sprawia, że młodzi wyglądają jakby tańczyli we mgle. Świetnym rozwiązaniem, choć wymagającym przygotowania jest też opracowanie nietypowego lub po prostu zabawnego układu tanecznego. Filmiki z takimi wyczynami w ostatnich latach stały się wielkimi hitami sieci. Może warto spróbować?

Atrakcje dla gości na weselu - przede wszystkim fotobudka

Atrakcje na wesele, które stanowią już swego rodzaju klasyk to z pewnością wszelkiego typu fotobudki. Sala weselna z reguły jest na tyle duża, że bez problemu znajdzie się na niej miejsce na budkę czy nawet tło, na którym goście będą mogli robić sobie zabawne zdjęcia z użyciem najróżniejszych rekwizytów, takich jak kapelusze, maski czy peruki. Wywoływane od razu w kilku kopiach zdjęcia są fantastyczną pamiątką dla gości, ale mogą zostać także wklejone do specjalnej księgi gości wraz z życzeniami dla młodej pary. 

Nietypowe atrakcje na wesele? Karaoke!

Wszelkie atrakcje dla gości na weselu z pewnością spotkają się z ich aprobatą, ale chyba nic nie daje rozbawionym biesiadnikom takiej radości jak karaoke. Śpiewanie znanych wszystkim doskonale klasyków przy stole daje mnóstwo frajdy, ale gdy swoje umiejętności będzie można zaprezentować podczas karaoke, zabawa zwykle okazuje się jeszcze lepsza. Karaoke bez większego trudu zorganizujemy na własną rękę, ale można też zatrudnić w tym celu osoby posiadające profesjonalny sprzęt.

Upominki - pomysły na weselne niespodzianki dla gości weselnych

Przygotowywanie drobnych prezentów dla gości weselnych to miły gest, przy pomocy którego para młoda dziękuje im za przybycie. Ich wręczanie powoli staje się już tradycją, dzięki czemu mamy bardzo duży wybór upominków dla naszej rodziny i znajomych. Jeśli potrzebne wam są dobre pomysły na weselne niespodzianki wystarczy przejrzeć oferty znajdujące się na portalach aukcyjnych - jest ich naprawdę mnóstwo! W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się spersonalizowane magnesy na lodówkę, na których można umieścić wybraną grafikę oraz datę ślubu i imiona państwa młodych.

Atrakcje weselne w formie pokazów

Atrakcje na wesele, które cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem wśród osób organizujących taką uroczystość to także najróżniejsze pokazy. Może to być chociażby pokaz sztuki barmańskiej zakończony uraczeniem gości ich ulubionymi drinkami. Pary młode coraz częściej decydują się też na zorganizowanie pokazów fajerwerków czy teatru ognia, które są naprawdę imponujące. Takie atrakcje weselne z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych bliskich i sprawią, że będą oni miło wspominać dzień naszego ślubu.

Zobacz także:

Wspólne wypuszczanie lampionów lub balonów

Jeśli natomiast chcemy zaangażować gości w taki wyjątkowy pokaz, możemy zaplanować chociażby wspólne wypuszczanie lampionów. Rozświetlone lampiony najlepiej oczywiście prezentują się na nocnym niebie, dlatego taką atrakcję warto zorganizować już po zmroku. Nieco prostszym rozwiązaniem jest też wypuszczanie balonów z helem wyposażonych w karteczki z życzeniami od gości lub z datą ślubu i imionami państwa młodych. Wówczas można zdecydować się na przykład na balony w kształcie serc.

Strefy relaksu dla zmęczonych gości

Obecnie wciąż niewiele par organizuje w obrębie swojej sali weselnej specjalne strefy relaksu dla swoich gości. A szkoda, bo jak się okazuje bardzo doceniają oni takie odosobnione miejsca, z dala od muzyki i rozbawionego tłumu pozostałych uczestników imprezy. Może być to oddzielne pomieszczenie w obrębie budynku lub też altana albo namiot postawiony na zewnątrz, które wyposażymy w wygodne ławki, fotele albo nawet sofy czy hamaki. Z pewnością każdy zmęczony zabawą gość chętnie zrobi sobie krótką przerwę w takich dogodnych warunkach. Warto więc zadbać również o ten aspekt uroczystości weselnej.

Jakie atrakcje dla dzieci na weselu? Zabawy z animatorem!

Jakie atrakcje dla dzieci na weselu sprawdzą się najlepiej? Możliwości jest wiele, ale jeśli na naszej uroczystości ma się pojawić duża liczba małych gości, przede wszystkim warto znaleźć profesjonalnego animatora zabaw oraz opiekunów, którzy zajmą się maluchami, gdy ich rodzice będą się bawić. Obecnie w sieci znaleźć można mnóstwo ofert tego typu usług, ale pamiętajmy, by kierować się opiniami na temat takich osób lub po prostu zatrudniać animatorów z polecenia. Dzięki temu zyskamy pewność, iż doskonale zorganizują oni czas naszym małym gościom weselnym. 

Gość specjalny dla małych i dużych

Jeśli chcemy zapewnić dzieciom jeszcze więcej zabawy, można też pomyśleć o zatrudnieniu klauna, mima, iluzjonisty czy osób poruszających się na szczudłach. Taka atrakcja przypadnie do gustu zarówno najmłodszym uczestnikom imprezy, jak i tym nieco starszym. Bardzo możliwe też, że do wydarzenia przyłączą się dorośli. Oczywiście przed zatrudnieniem takich artystów warto wcześniej zapoznać się z ich umiejętnościami oraz programem zabaw.

Sala weselna z miejscem do zabawy

Na własną rękę również możemy zapewnić dzieciom rozrywkę, na przykład przygotowując dla nich specjalny stół z kolorowankami, wycinankami i wszelkimi innymi materiałami do zabaw. Oczywiście im więcej tym lepiej. Jeśli nasza sala weselna dysponuje oddzielną salą, gdzie dzieci mogą oddać się błogiej zabawie, warto z tego skorzystać. Możemy wówczas umieścić tam nawet niewielki dywan lub koce oraz najróżniejsze zabawki. Jest to szczególnie istotne, gdy ślub odbywa się jesienią lub zimą i nie ma możliwości organizowania zabaw na zewnątrz.