W dizajnie skandynawskim chodzi przede wszystkim o prostotę i harmonię. Biel ścian, drewniana podłoga (jasne drewno w jak najbardziej naturalnym odcieniu), etno elementy. Wszystko to znajdziemy w nowo otwartym butiku polskiej marki MAKO, która specjalizuje się w skórzanych torbach i butach.

Projektantki innowacyjnie połączyły paryski styl ostatniego piętra kamienicy przy Mokotowskiej w Warszawie z zamiłowaniem do prostoty szwedzkiego wystroju wnętrz. Sam dziedziniec kamienicy i zabytkowa winda przywodzą na myśl klimatyczne mieszkania centralnych dzielnic stolicy Francji. Jednak wnętrze butiku przenosi do trochę innej bajki. Minimalistyczne, ale ciepłe i przytulne – z wygodną kanapą, delikatnymi kwiatami w wysokich wazonikach, regularnie rozmieszczonymi półkami z bielonego drewna.

Przypomina stylowe domy w Sztokholmie czy Kopenhadze, a dodatkowo kryje w sobie prawdziwe skórzane skarby (małe i większe torby-worki to absolutny hit!). Bardzo dobrze we wnętrzu sprawdzają się graficzne elementy na tkaninach.

Jesteśmy atelier MAKO kompletnie zauroczone, z pewnością będziemy tam zaglądać!

ZOBACZ TEŻ:

MIESZKANIE Z TARASEM NA DACHU W BERLINIE

WIKLINA WE WNĘTRZACH OKIEM EKSPERTA