Aplikacja do nagrywania rozmów telefonicznych - ACR Call Recorder

Nasza pierwsza propozycja to ACR Call Recorder. Na tle wielu konkurencyjnych narzędzi tego typu opisywana aplikacja wyróżnia się przede wszystkim bardzo dobrą jakością rejestrowanego dźwięku, jednak w tym miejscu nie kończy się długa lista zalet tego narzędzia. 

Po skonfigurowaniu wszystkich parametrów pracy, aplikacja ACR Call Recorder może działać w sposób całkowicie automatyczny - użytkownik nie musi za każdym razem włączać i wyłączać programu rejestrującego, cały proces odbywa się bez jego udziału i zostaje zainicjowany już w chwili nawiązania połączenia, zarówno wychodzącego, jak i przychodzącego. Można też ustalić nagrywanie wyłącznie dla określonych kontaktów - gdy dana osoba zatelefonuje do nas lub gdy my wybierzemy jej numer, aplikacja automatycznie zacznie nagrywać połączenie. 

Co istotne, ACR Call Recorder został zaprojektowany w taki sposób, żeby mógł skutecznie współpracować z telefonami obsługującymi dwie karty SIM. W praktyce nie ma znaczenia, z którego numeru zostanie nawiązane połączenie, program nagrywający i tak zadziała. 

Po zakończeniu rozmowy do nagrania będzie można dodać własne notatki. Plik można odtwarzać, edytować i udostępniać innym osobom (oczywiście w granicach przewidzianych w przepisach prawa). Przydatnym udogodnieniem jest też opcja usuwania starych nagrań. Użytkownik sam może określić czas, po którym plik z zapisem rozmowy zostanie usunięty z pamięci urządzenia. 

Zobacz także: Aplikacja do zarządzania czasem pracy i poszczególnymi zadaniami - sprawdź, która jest najskuteczniejsza!

Aplikacja do nagrywania rozmów telefonicznych - Cube ACR

Następna propozycja w naszym zestawieniu - Cube ACR - charakteryzuje się jeszcze bardziej rozbudowaną funkcjonalnością. Ta zaawansowana aplikacja do nagrywania rozmów daje możliwości, których próżno szukać w większości konkurencyjnych narzędzi.

Już na wstępie należy zaznaczyć, że Cube ACR obsługuje nie tylko rozmowy telefoniczne, ale także przeprowadzane za pomocą komunikatorów internetowych. Na liście wspieranych aplikacji znajduje się m.in. WhatsApp, Messenger, Skype, Telegram, Slack i wiele innych, a twórcy zapewniają, że z czasem będą dodawane kolejne komunikatory. 

Zobacz także:

W aplikacji znajdziemy przydatną i praktyczną funkcję automatycznego nagrywania rozmów - zapis rozpocznie się samoczynnie w momencie nawiązania połączenia. Twórcy udostępnili też opcję ustalania wyjątków - użytkownik może wybrać ze swojej książki telefonicznej kontakty, dla których opcja automatycznego zapisu pozostanie nieaktywna. Można też wybrać wyłącznie te kontakty, dla których ma być uruchamiana funkcja samoczynnego rejestrowania. Da się też skorzystać z ręcznego uruchamiania programu, co okazuje się niezwykle przydatne w sytuacji, w której zachodzi konieczność zapisania jedynie części rozmowy. 

Sprawdź także: Aplikacje do kontroli wydatków: z tymi aplikacjami w końcu zapanujesz nad domowym budżetem

Nagrywanie rozmów Iphonem - aplikacja Call recorder

Kolejna aplikacja w naszym zestawieniu jest dedykowana posiadaczom smartfonów sygnowanych logo Apple. Call recorder obsługuje zarówno połączenia przychodzące, jak i wychodzące. Należy jednak zaznaczyć, że w wersji darmowej liczba nagrań możliwych do wykonania jest ograniczona do 10 w tygodniu. Na szczęście twórcy nie wprowadzili żadnego limitu w kwestii czasu trwania zapisu, nawet w aplikacji podstawowej. Pliki można łatwo udostępniać innym aplikacjom (w formacie wav oraz aiff). Intuicyjny interfejs nie nastarcza żadnych trudności w kwestii obsługi, a większość procesów jest obsługiwanych za pomocą okna wiadomości push. 

Jak nagrać rozmowę telefoniczną za pomocą aplikacji?

Teoretycznie sprawa wydaje się prosta - wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, a następnie skonfigurować parametry jej działania. Praktyka pokazuje jednak, że ten zestaw łatwych czynności może nie wystarczyć.

Jakiś czas temu z systemu operacyjnego Android zniknął natywnie instalowany motyw pozwalający na rejestrowanie rozmów. Mało tego, coraz mniej producentów smartfonów udostępnia taką funkcję w swoich nakładkach systemowych.

W tym miejscu należy wstawić małą dygresję - Android w czystej formie jest dostępny jedynie na smartfonach Pixel (marka należąca do Google) i na garstce urządzeń innych producentów. Przeważająca większość smartfonów opuszcza fabryki z tzw. nakładką, która dosłownie przykrywa faktyczny system operacyjny. Dzięki temu producenci mogą dodawać do swoich urządzeń masę opcji, których nie oferuje oryginalny system Android.

W przypadku Apple sprawa jest prosta - takiej funkcji nigdy nie było dostępnej. Jakiś czas temu sieć obiegła informacja, według której wersja systemu iOS 14 miała udostępnić możliwość rejestrowania połączeń. Okazało się jednak, że ta funkcja została zaimplementowana wyłącznie ze względu na wewnętrzne potrzeby serwisowe Apple.

Co to wszystko oznacza w praktyce? Po zainstalowaniu aplikacji do nagrywania rozmów, może się okazać, że narzędzie nie będzie działać na danym telefonie, mimo że na innym zdaje egzamin celująco (przede wszystkim zależy to od wersji systemu). Co zrobić w takiej sytuacji? Uzyskanie dostępu do tej funkcji będzie wymagało przejęcia uprawnień administratora - na urządzeniach z systemem Android trzeba wykonać tzw. ROOT, a na smartfonach z iOS - Jailbreak. Jest to jednak czynność niezwykle skomplikowana, a wykonana przez niedoświadczoną osobę może doprowadzić do trwałego zniszczenia telefonu. Nie można też nie wspomnieć, że smartfony z otwartym jądrem systemu są znacznie bardziej podatne na ataki cyberprzestępców.

To Cię również zainteresuje: 5 najlepszych aplikacji do montowania filmów, które umożliwią ci cięcie, skracanie i obrabianie wideo