Przestrzeń

Od samego początku boomu na apartamenty wakacyjne ich główną przewagą nad hotelami był metraż. Oczywiście na rynku oprócz penthouse’ów i przeciętnych mieszkań znajdziemy także minikawalerki, ale co do zasady w apartamentach możemy liczyć na większą przestrzeń. Na przykład w Rent like home znajdziemy apartamenty nawet o powierzchni przekraczającej 100 metrów!

Większa od hotelowej powierzchnia to coś, co podczas pandemii zaczęliśmy doceniać jeszcze bardziej. Przestronne wnętrza cieszą podczas urlopu zwłaszcza, jeśli na co dzień mieszkamy w niedużym mieszkaniu. Wybierając apartament z loggią lub balkonem, zwłaszcza takie z widokiem, zyskujemy dodatkowe miejsce do relaksu po dniu zwiedzania, spacerowania czy zabawy na plaży. W końcu podczas urlopu nie spędzamy całego czasu na zewnątrz, a otoczenie, w którym się budzimy lub spędzamy wieczór, jest równie ważne dla naszego samopoczucia.

Apartamenty to także większa prywatność i samowystarczalność – całe mieszkanie, z osobną łazienką i kuchnią bądź aneksem, pozwala na odpoczynek bez konieczności mijania się z innymi podróżującymi. Własna kuchnia ucieszy zwłaszcza te osoby, które na urlopie lubią nacieszyć się czasem na gotowanie i przyrządzić własne posiłki lub odkrywać lokalne produkty.

Najlepsze lokalizacje

Indywidualne apartamenty to również szansa na znalezienie noclegu w idealnym położeniu. Większy wybór lokalizacji, to możliwości niedostępne dla sieci hotelowych. Urocze mieszkanie na wynajem skryte w samym sercu starówki lub willa z tarasem z widokiem na góry – Rozproszone lokalizacje pozwalają także na znalezienie prawdziwych perełek. 

Również gdy zależy nam na znalezieniu czegoś w konkretnej lokalizacji, np. w pobliżu rodziny, znajomych czy wydarzenia, na które się wybieramy, apartamenty przychodzą z pomocą. Polacy coraz chętniej poszukują miejsca na nocleg poza hotelami, ponieważ dzięki takim pojedynczym apartamentom możemy wybrać zakwaterowanie, z którego do interesujących nas miejsc dotrzemy w kilka minut spacerem.

Wyjątkowy charakter

Szeroki wybór lokalizacji oznacza różne budynki, rozkłady mieszkań i przede wszystkim: różne aranżacje. W przeciwieństwie do hotelowych pokoi, apartamenty mają zazwyczaj unikalny wystrój.

Nawet w jednym obiekcie możemy wybierać spośród wielu stylów. Np. w Deo Residence – zarządzanych przez Rent like home apartamentach w Deo Plaza – znajdziemy zarówno klasyczne apartamenty, w stonowanych kolorach, jak i odważne projekty świetnych biur architektury.

Zobacz także:

Na przykład apartamenty Alicja w Krainie Czarów – zaprojektowane przez Studio Kreatura dwa wnętrza łączą delikatne pastele z surrealistycznymi dodatkami nawiązującymi do powieści Lewisa Carrolla.