Anthony Hopkins i Jonathan Pryce w filmie "Dwóch papieży"

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun intensywnie wyczekiwanego filmu „Dwóch papieży” w reżyserii nominowanego do Oscara Fernando Meirellesa. Film opowiadał będzie o przełomowym momencie w historii kościoła, kiedy Benedykt XVI ogłosił swoją „emeryturę”, a jego miejsce zajął papież Franciszek I. Film powstał na bazie książki „Papież”, a za scenariusz odpowiada Anthony McCarten, znany z takich kinowych hitów jak „Bohemian Rhapsody”, czy „Teoria Wszystkiego”. W głównych rolach wystąpią Anthony Hopkins, jako Benedykt XVI, oraz Jonathan Pryce, jako papież Franciszek. Już teraz film „Dwóch papieży” zapowiadany jest jako najgorętsza grudniowa premiera Netflixa.

Anthony Hopkins i Jonathan Pryce przedstawią historię, która wstrząsnęła kościołem

Historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, a zaczyna się jeszcze przed podjęciem decyzji przez starszego papieża, w 2012 roku. Wtedy właśnie kardynał Bergoglio, grany w filmie przez Anthony’ego Hopkinsa, zwrócił się do papieża Benedykta (w tej roli Jonathan Pryce) z prośbą o pozwolenie na przejście na emeryturę. Ten z kolei wzywa go do Watykanu, aby wyjawić mu swoje zamiary związane z przyszłością kościoła. W obliczu kryzysu, jaki kościół przechodzi na całym świecie, dwóch papieży musi zmierzyć się z tradycjami i dojść do porozumienia. Ich celem jest uratowanie kościoła przed wielkim upadkiem i utratą zaufania milionów wyznawców. Jak widać, Anthony Hopkins i Jonathan Pryce mają przed sobą spore wyzwanie.

"Dwóch papieży" z Anthonym Hopkinsem i Jonathanem Prycem - kiedy premiera?

Nowy film Anthony’ego Hopkinsa i Jonathana Pryce’a zapowiada się jako wielki sukces. Premiera "Dwóch papieży" zapowiadana jest na grudzień tego roku na portalu Netflix. Póki co do sieci trafiły zdjęcia z planu, a teraz dołączył do nich zwiastun. Od razu widać, że „Dwóch papieży” to film, który warto zapisać na liście „do obejrzenia”.