"Anniversary" - nowy film Jana Komasy

Jan Komasa po wielkim sukcesie "Bożego Ciała" wraca z nowym filmem. "Anniversary" - właśnie taki tytuł będzie miała produkcja, która będzie pierwszym filmem Jana Komasy nakręconym w Stanach Zjednoczonych.

W rozmowie z magazynem "Variety", Jan Komasa zdradził szczegóły filmu "Anniversary":

Pracuję nad intymnym projektem o moim największym osobistym koszmarze. Opowiadać będzie o grupie kochających się ludzi, którzy stawią czoła niszczącej i nieuniknionej sile… społecznemu wirusowi.

Producenci filmu podkreślają, że "w „Anniversary” dystopijna wizja Jana Komasy jest w równym stopniu wytworem wyobraźni, co wywodzi się z otaczającej nas rzeczywistości. Osadzona została w niedalekiej przyszłości i nikt już nie jest w stanie zatrzymać tego, co nadchodzi."

"Anniversary" - Jan Komasa zdradził szczegóły swojego nowego filmu

Jak zapowiada reżyser, za scenariusz jego nowego filmu jest odpowiedzialna Lori Rosene-Gambino, która jednocześnie pracuje nad filmem "The Murderer Among Us" opowiadający o słynnym niemieckim reżyserze Fritzu Langu.

Byłem zachwycony, gdy w moje ręce trafił scenariusz napisanego przez Lori filmu o Langu. Śledzenie tych wszystkich rygorystycznie zbadanych elementów życia legendarnego niemieckiego filmowca było zarazem intrygujące, jak i odkrywcze. Wiedziałem, że muszę się spotkać z Lori i jestem podekscytowany możliwością współpracy z nią przy filmie "Anniversary" – mówi Jan Komasa.

Producentami "Anniversary" będą Nick Wechsler, Steve Schwartz i Paula Mae Schwartz, którzy mogą pochwalić się takimi filmami jak "Droga" z Viggo Mortensenem czy "Adwokat" z Michaelem Fassbenderem.

Wszystko wskazuje na to, że nowy film Jana Komasy "Anniversary" może podbić Hollywood, a wtedy spełni się sen, o którym polski reżyser nawet nie marzył. "Variery" pisząc o nowym filmie Komasy nie zapomniało wspomnieć o poprzednich świetnych produkcjach reżysera, czyli nominowanym do Oscara filmie "Boże Ciało" oraz ostatnim filmie "Hejter. Sala samobójców", który został nagrodzony podczas prestiżowego nowojorskiego festiwalu filmowego Tribeca Film Festival.

My już nie możemy doczekać się nowego filmu Jana Komasy -  "Anniversary", a Wy?