Anna Kalczyńska nakręci dokument 

Anna Kalczyńska poleciała do Kamerunu, żeby nakręcić dokument dla TVN Style. To już drugi film dokumentalny Anny Kalczyńskiej. Pierwszy "Lekarze uśmiechu", nagrała w 2016 roku w Armenii, gdzie odwiedziła dom dziecka im. Marii Izmirlyan, zapewniający opiekę niepełnosprawnym i ciężko chorym dzieciom. Jak na razie film nie doczekał się emisji.

Teraz Anna Kalczyńska kręci film w Kamerunie, a projektem nadzoruje Małgorzata Łupina, zastępca dyrektora programowego TVN ds. kanałów tematycznych. Anna Kalczyńska zamieszcza na swoim Instagramie przepiękne zdjęcia z Afryki. Dziennikarka opisuje niesamowite spotkania z ludźmi, poznaje kulturę i uczy się Afryki. Na jednym ze zdjęć przedstawiającym afrykańskie dzieci, które same wymyśliły i skonstruowały sobie zabawkę, Anna Kalczyńska napisała:

Patrzcie na te dzieci... Bieda zmusza je do mega kreatywności. Nie mają zabawek, o których marzą, więc marzenia zmieniają w zabawki (z puszek i patyków). Nie opuszcza mnie zdziwienie, że w warunkach, w jakich przyszło im żyć, zachowują dziecięcą beztroskę i radość życia. Nic nowego? Wiem, ale trzeba samemu tu przyjechać i to docenić, żeby to zrozumieć. Uczę się Afryki. - napisała Anna Kalczyńska na Instagramie

Anna Kalczyńska odwiedziła już siedzibę kameruńskiej telewizji i zaczęła nagrywanie filmu dokumentalnego, który prawdopodobnie zostanie wyemitowany w TVN Style.